Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Cena kodowania wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile kosztuje kodowanie wtrysków?
Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy?

Orientacyjny koszt kodowania wtryskiwaczy wynosi około 100 zł niezależnie od ilości kodowanych wtryskiwaczy. Cena wówczas nie ulega zmianie, ponieważ bez względu na to, czy konieczne jest kodowanie jednego, czy wszystkich wtryskiwaczy, jest to jedna operacja. Warto wiedzieć, że każda naprawa i wymiana wtryskiwaczy powinna zakończyć się ich adaptacją w sterowniku silnika, niezależnie od tego, czy wtryski są nowe, czy regenerowane. Różnica jest taka, że kod IMA nowych wtryskiwaczy znajduje się w procedurach naprawy danego producenta, natomiast wtryski regenerowane wymagają wygenerowania nowego kodu. W tym celu poddaje się je testom na stole probierczym, po czym komputer porównuje parametry rzeczywiste z zadanymi i na tej podstawie oblicza nowy kod.

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny

Decydując się na naprawę wtryskiwaczy, należy wiedzieć, że ostateczny koszt wynika z kilku czynników, między innymi dostępu do wtrysków, ilości wymienionych części czy stopnia uszkodzeń. Koszt wymiany wtryskiwaczy zależy więc właściwie od przebiegu demontażu, zwłaszcza od czasu, jaki mechanik musi poświęcić na wymontowanie wtrysków. Zdarza się bowiem, że wtryskiwacze są zapieczone, przez co niezbędne jest użycie dodatkowych narzędzi oraz poświęcenie im znacznie więcej uwagi. Jeśli jednak demontaż nie jest problematyczny i przebiega standardowo, to cena usługi może rozpocząć się już od 100 zł za jeden wtrysk.

1. Kodowanie Wtryskiwaczy – Program do kodowania wtryskiwaczy

Kodowanie wtryskiwaczy służy wyrównywaniu dawki wtrysku, co przekłada się na komfort, dynamikę jazdy oraz równomierność pracy silnika. Kodowanie wtryskiwaczy przeprowadza się za pomocą urządzenia diagnostycznego, który posiada dedykowany program. Aby rozpocząć adaptację wtrysków, należy podłączyć tester do sterownika silnika, a następnie wybrać odpowiedni moduł na interfejsie komputera. Kolejnym krokiem jest wpisanie unikalnego dla każdego wtryskiwacza kodu, który dostarcza sterownikowi wszelkich informacji na temat parametrów pracy danego wtrysku.

2. Czy trzeba kodować wtryskiwacze? – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Trzeba wiedzieć, że kodowanie wtrysków jest konieczne także ze względu na obowiązujące normy emisji spalin. Dzięki temu, że możemy regulować parametry dawki wtrysku, mamy także wpływ na optymalizację procesu spalania. Bez kodowania wtryskiwacze nie byłyny więc w stanie spełniać wymogów jakościowych i ekologicznych. Kiedy wymienimy wtryskiwacze, ale ich nie zakodujemy, wówczas objawy awarii, z jakimi mieliśmy do czynienia, nie ustąpią. Nadal więc silnik będzie szarpać, z wydechu będzie kopcić, a auto będzie niespodziewanie gasło. Objawem niezakodowanych wtryskiwaczy w Common Rail może być w konsekwencji zupełny brak możliwości odpalenia silnika. 

Czy trzeba kodować wtryski?
Czy trzeba kodować wtryskiwacze?

3. Kodowanie wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Kodowanie pozwala ujednolicić parametry pracy wszystkich wtryskiwaczy i jest obowiązkowym etapem kończącym naprawę. Bez wprowadzenia kodów IMA do sterownika, nie posiadałby on wytycznych na temat parametrów pracy wtryskiwaczy. Wymiana wtrysków bez zakodowania nie przyniesie żadnych rezultatów naprawy, ponieważ w dalszym ciągu będą one pracowały według nieprawidłowych parametrów. Konieczne jest więc tak zwane przyuczenie wtryskiwaczy do działania zgodnie z wytycznymi producenta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Cena kodowania wtryskiwaczy może się znacznie różnić w zależności od rodzaju samochodu, rodzaju wtryskiwaczy i stopnia skomplikowania procesu kodowania. W przypadku prostych kodowań, cena może wynosić kilkaset złotych, podczas gdy bardziej skomplikowane procesy mogą być droższe. Warto porównać ceny różnych warsztatów i zasięgnąć opinii innych kierowców, aby znaleźć najlepszą ofertę. Pamiętaj, że kodowanie wtryskiwaczy może być ważnym elementem utrzymania samochodu w dobrym stanie technicznym i pomóc w uniknięciu problemów z silnikiem w przyszłości.

Czy ta opinia była pomocna?

Tyrka_80

Wystawiono 2 lata temu

Myślałem, że koszt kodowania wtrysków jest większy. Jak widać warto wykonać je w porządnym serwisie.

Czy ta opinia była pomocna?

Goliat

Wystawiono 2 lata temu

Już myślałem, że cena kodowania razy ilość wtrysków, ale chociaż tu płaci się raz za jedną usługę.

Czy ta opinia była pomocna?

waczkowski@op

Wystawiono 2 lata temu

Jeśli mam wydać 100 zł za kodowanie wtryskiwaczy, to jak najbardziej, bo to są śmieszne pieniądze. Myślałem, że jest to droższe.

Czy ta opinia była pomocna?

Norbi234567i

Wystawiono 2 lata temu

W takim razie kodowanie wtryskiwaczy wcale nie jest drogie, ale w sumie nawet jakby było, to i tak jest to niezbędne, aby wtryski działały poprawnie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki