Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dmucha spod wtryskiwacza – co to oznacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Dmuchanie spod wtryskiwacza

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Dmucha spod wtryskiwacza
Dmucha spod wtryskiwacza – co to oznacza?

Usterka w obrębie układu paliwowego objawiająca się nietypowym dmuchaniem spod wtryskiwacza świadczy o nieszczelnym gnieździe wtryskiwacza bądź braku szczelności w konstrukcji samego wtrysku. Uciekające ciśnienie spod wtrysku przyniesie za sobą kilka dość problematycznych objawów, które niewątpliwie trzeba szybko wyeliminować, aby nie zwiększyć stopnia awarii. W związku z tym konieczna jest wizyta w pracowni naprawy i regeneracji wtryskiwaczy i szczegółowa diagnostyka zarówno układu paliwowego, jak i wszystkich elementów wtryskiwacza.

Brak szczelności skutkujący dmuchaniem spod wtryskiwacza może być spowodowany:

- Niewyczyszczonym gniazdem wtryskiwacza, gdzie zalegający nagar doprowadził do uszkodzenia struktury powierzchni, w której osadzony jest wtryskiwacz;
- Uszkodzonymi, sparciałymi uszczelniaczami, które uległy zużyciu podczas podróżowania samochodem;
- Nieprawidłowym, nieumiejętnym montażem wtryskiwaczy w gnieździe;
- Wadliwymi śrubami montażowymi;
- Nieodpowiednią siłą dokręcenia wtryskiwaczy lub użyciem niewłaściwych narzędzi podczas montażu/demontażu.

Przedmuch pod wtryskiem – naprawa

Aby usunąć tego typu awarię, jaką jest przedmuch pod wtryskiem, konieczne jest frezowanie gniazd wtryskiwaczy, które pozwoli przywrócić powierzchni złączenia podkładki termicznej z głowicą prawidłową strukturę. Czyszczenie gniazd za pomocą dedykowanych frezów skutecznie usunie wszelkie nagary i zanieczyszczenia zalegające w gnieździe. Niezbędna jest także wymiana wszystkich uszczelnień i dobór odpowiedniej grubości podkładek. Często bowiem zdarza się, że objawy awarii spowodowane są przez brak podkładki pod wtryskiem lub założenie grubszej podkładki pod wtrysk, niż jest to konieczne.

Przedmuch pod wtryskiem – jak naprawić?
Przedmuch pod wtryskiem – naprawa

Podkładki, w które wyposażone są wtryski, wykonane są z miedzi, co oznacza, że każdy montaż wtrysków wiąże się z ich odkształcaniem. Można więc powiedzieć, że są one jednorazowe, dlatego wymiana na nowe jest obowiązkowa.

Trzeba też wiedzieć, że naprawa wtrysków w przypadku zupełnie zużytych gniazd, w których dodatkowo mamy do czynienia ze stopionymi elementami, będzie wiązała się wymianą całej głowicy.

Niezwykle ważne jest też, aby w czasie wymiany wtryskiwaczy posługiwać się właściwymi narzędziami, dlatego warto zdecydować się na pomoc doświadczonego mechanika, który posiada wszystkie niezbędne akcesoria.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Jeśli dmucha pod wtryskiwaczem, oznacza to, że układ paliwowy jest przeciekający i powoduje to, że paliwo dostaje się pod wtryskiwacz. Przyczyny takiego zjawiska mogą być różne, mogą to być: uszkodzony uszczelniacz pod wtryskiwaczem uszkodzony o-ring na wtryskiwaczu nieszczelny zawór regulacyjny ciśnienia awaria pompy wtryskowej Dmuchanie spod wtryskiwacza powoduje zwiększenie zużycia paliwa, obniżenie mocy silnika i spadek wydajności silnika. Dlatego ważne jest szybkie rozpoznanie przyczyny problemu i jej usunięcie. Warto również pamiętać, że kiedy pojawiają się problemy z wtryskiwaczami, niekoniecznie oznacza to, że trzeba je wymieniać, często regeneracja może przywrócić je do działania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki