Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego wtryski się zapiekają?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zapieczone wtryskiwacze regeneracja

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Dlaczego wtryski się zapiekają?
Dlaczego wtryski się zapiekają?

Pod wpływem wilgoci na powierzchni wtrysków osadza się woda, która w połączeniu z metalem powoduje niszczenie struktury części, czyli nic innego, jak korozję. Wtryski mogą się więc zapiec w wyniku nieprawidłowego przechowywania, czy też w wyniku zbierania się wody w baku z paliwem. Korozja to proces postępujący, który w konsekwencji prowadzi właśnie do zapiekania się części, czyli braku możliwości odkręcenia / demontażu stykających się ze sobą powierzchni. We wtryskiwaczach najczęściej mamy do czynienia z korozją w miejscu styku wtrysku z gniazdem oraz w miejscu styku korpusu z podkładkami regulacyjnymi. Zapieczone wtryski sprawiają wiele problemów podczas demontażu, jednak profesjonalne warsztaty wyposażone są w odpowiednie ściągacze bezwładnościowe oraz preparaty ułatwiające wyjęcie części z gniazd. Urządzenie do wyjmowania wtrysków skonstruowane jest na zasadzie śruby pociągowej oraz siłownika hydraulicznego. W pierwszej kolejności należy jednak wiedzieć, czym zalać zapieczone wtryski – najlepiej preparatem, który działa dwuetapowo: po pierwsze mocno schładza powierzchnie, doprowadzając do mikropęknięć i poluzowania połączeń, co umożliwia wprowadzenie w miejsca styku smaru, a to z kolei ułatwia odkręcenie części.

Jak uniknąć problemów z demontażem wtryskiwaczy? – Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Aby uniknąć problemów z demontażem wtrysków, należy je posmarować podczas instalacji odpowiednim preparatem. Smar do montażu wtrysków wykazuje właściwości ochronne, zabezpiecza przed korozją, wypiera wilgoć i jest odporny na bardzo wysokie temperatury. Często zdarza się jednak, że zamiast podjęcia próby demontażu zużytych wtryskiwaczy kierowcy odkładają naprawę na później, przez co jeżdżą tak naprawdę z uszkodzonymi wtryskiwaczami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że taka praktyka może skończyć się na uszkodzeniu tłoków, filtra DPF, turbo czy silnika, co może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

1. Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują? – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują?
Przyczyny awarii wtryskiwaczy – dlaczego wtryski się psują?

Do awarii wtryskiwaczy dochodzi na skutek ciągłego zapełniania baku nieodpowiednim paliwem, które wykazuje kiepską jakość i właściwości. Wtryski tracą prawidłowe parametry, wtedy gdy nie pilnujemy regularnych czynności serwisowych, jak wymiana olejów i filtrów, przez co zabrudzenia osiadają w znacznie większym stopniu na częściach. Jeśli jednak dbamy o dobry stan techniczny wtrysków oraz jeździmy samochodem w odpowiedni sposób, to mogą one wytrzymać około 200 tys. km. Warto pamiętać więc o powyższych aspektach, aby nie skracać wtryskiwaczom żywotności.

2. Zapiekanie wtrysków – Uszkodzony wtrysk diesel objawy

Zaciśnięte w gniazdach wtryski, które pokryte są warstwami rdzy, nagaru i osadów różnego typu nie są w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy. Wartości dawki paliwa stają się wówczas nieodpowiednie, co przekłada się na znaczny spadek parametrów jezdnych samochodu. Mocno zużyte i zabrudzone czy nawet uszkodzone wtryskiwacze spowodują nierównomierną pracę silnika, który w momencie awarii zaczyna drgać, szarpać i pobierać więcej paliwa. Niesprawne wtryski będą też wiązały się ze spadkiem mocy i osiągów, a także z problematycznym uruchamianiem auta, które, co więcej będzie gasło nagle na biegu jałowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Igor

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze mogą się zapiekać z różnych powodów, takich jak: Niskiej jakości paliwo: Paliwo o niskiej jakości może zawierać zanieczyszczenia, które mogą osadzać się w wtryskiwaczach i prowadzić do ich zapiekania. Zużyte lub uszkodzone uszczelki: Uszczelki w wtryskiwaczach mogą być zużyte lub uszkodzone, co może prowadzić do wycieków paliwa i zapiekania wtryskiwaczy. Niedrożne lub zatkane filtry paliwa: Filtry paliwa mogą być zanieczyszczone lub zatkane, co może utrudniać przepływ paliwa do wtryskiwaczy i prowadzić do ich zapiekania. Brak odpowiedniej konserwacji: Brak regularnej konserwacji układu paliwowego może prowadzić do zapiekania wtryskiwaczy. Aby zapobiec zapiekaniu wtryskiwaczy, zalecane jest stosowanie paliw o wysokiej jakości, regularne wymienianie filtrów paliwa i uszczelek oraz regularne serwisowanie układu paliwowego. Jeśli wtryskiwacze już się zapiekają, należy skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który może je oczyścić lub naprawić.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki