Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego wtrysk w dieslu klekocze? - Czy można temu zapobiec?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtrysk w dieslu klekocze najczęściej z powodu zanieczyszczeń. Może być to nagar i inne osady będące efektem spalania paliwa, a także nieczystości znajdujące się w oleju napędowym. Zabrudzenia te osadzają się na delikatnych elementach wtryskiwaczy, co skutkuje problemem z dawkowaniem i rozpylaniem paliwa. Nadmiar zanieczyszczeń negatywnie wpływa nie tylko na pracę podzespołów, ale również na inne części układu paliwowego i jednostkę napędową. Warto wiedzieć, że wtrysk Common Rail może również generować niepokojące dźwięki przez uszkodzenia mechaniczne, nieprawidłową regulację czy problemy z układem paliwowym. Ponadto w przypadku awarii oprócz klekotania, możemy także usłyszeć hałasy takie jak cykanie, świszczenie, pukanie czy stukające wtryski diesel.

Aby zapobiec wydobywaniu się nietypowych dźwięków, zalecamy konserwować części, pamiętać o regularnej wymianie filtrów paliwa i oleju oraz stosować wysokiej jakości paliwo, które zawiera dodatki czyszczące.

Regenerowany wtryskiwacz Common Rail
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak rozpoznać uszkodzone wtryski w dieslu?

Uszkodzone wtryski w dieslu dość łatwo rozpoznać, ponieważ wykazują zazwyczaj wiele niepokojących objawów, takich jak:

- wydobywanie się czarnego, szarego, lub białego dymu z rury wydechowej,
- problemy z rozruchem czy spadek mocy jednostki napędowej,
- nieprawidłowe spalanie oleju napędowego,
- dźwięki w okolicy maski, takie jak pukanie lub stukanie.

Aby upewnić się, czy nasze wtryski uległy awarii, w domowych warunkach możemy przeprowadzić test przelewowy lub skontaktować się z serwisem w celu przeprowadzenia diagnostyki. Badanie pozwala nam określić, który wtrysk stuka czy klekocze. Warto mieć jednak na uwadze, że test przelewowy ma jedynie charakter poglądowy i nie jest w stanie pozbyć się awarii.

Jak stuka wtrysk w dieslu?

Wtryskiwacz Common Rail


Wtryskiwacz Common Rail stuka w charakterystyczny metaliczny sposób. Może być on spowodowany przez awarie wtrysku, który prawdopodobnie jest zabrudzony lub uszkodzony mechanicznie. Warto pamiętać, że stukający podzespół wydaje inne odgłosy na ciepłym i zimnym silniku oraz przy dodawaniu gazu i jaździe na niskich obrotach. Żeby zapobiec usterkom związanym z wtryskami, zalecamy odpowiednią konserwację części, systematyczną wymianę oleju i filtra paliwa, a także tankowanie jedynie na sprawdzonych stacjach.

Jak sprawdzić, który wtrysk klekocze?

W celu sprawdzenia, który wtrysk klekocze, możemy samodzielnie przeprowadzić test przelewowy. Do wykonania badania będą nam potrzebne przezroczyste rurki oraz menzurki z miarkami. W następnym kroku musimy rozgrzać silnik do temperatury roboczej i podłączyć do przewodów rurki. Po około paru minutach do menzurek powinno zacząć spływać paliwo, jeśli w którejś z nich olej napędowy przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, prawdopodobnie doszło do awarii. Test przelewowy pozwala nam w domowych warunkach wykryć usterkę wtrysków, należy jednak pamiętać, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie zregenerować części. W celu naprawy należy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się regeneracją wtryskiwaczy Common Rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki