25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

DIAGNOSTYKA WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Autor: Magdalena Serafin
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

Zastanawiając się nad pojęciem, jakim jest diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail, w pierwszej kolejności warto poznać, czym jest sam system. Mianowicie jest to mechanizm precyzyjnego i wydajnego zasilania silnika samochodowego paliwem, a działa on na zasadzie bezpośredniego wtrysku tego nośnika energii do danej jednostki napędowej. Dla pełnej i niezachwianej wydajności pojazdu ważne jest, by układ ten działał bez najmniejszych zarzutów. W tym celu przydatna jest diagnostyka wtryskiwaczy, cena tego zabiegu jest uzależniona od działań naprawczych, jakie trzeba podjąć po wykryciu problemów. To z powodu tego, że systemy, o których mowa nierzadko ulegają zużyciu, co manifestowane jest w nich przez licznie występujące uszkodzenia.

Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail
Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail


Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail w silniku diesla

W celu oceny wtryskiwaczy popularnym rozwiązaniem jest udanie się do autoryzowanego serwisu w celu przeprowadzenie badania stanu tych elementów. Takie działania ma na celu przeprowadzana w tych placówkach diagnostyka wtryskiwaczy diesla, która pozwala sprawdzić żywotność podzespołów zasilających silnik w olej napędowy. W tym miejscu sprawdzaniem wtryskiwaczy zajmują się doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, którzy w następstwie oględzin, potrafią określić jakiego zabiegu wymagają wtryskiwacze dla usprawnienia pracy silnika. Obserwują oni parametry wtryskiwaczy Common Rail podczas badania, które wykonywane jest specjalnym urządzeniem przystosowanym i zaprojektowanym specjalnie do diagnostyki wtrysków CR. Dokonuje się szereg pomiarów oraz testów, których efektem jest pełen obraz nieprawidłowości, które są uzyskiwane w drodze analizy wyników tych procederów. W ten sposób oceniamy żywotność wtryskiwaczy i na tej podstawie decydujemy o możliwości wykonania regeneracji tych podzespołów w naszej specjalistycznej pracowni.

Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail w silniku diesla
Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail w silniku diesla

Komentarze

Dark MArk 2021-07-09 15:53:15

Sprawdzałem wtryskiwacze na komputerze bo nie wiedziałem który stuka. Mechanik szybko znalazł źródło awarii i trzeba było czyścić.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA