Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CO SIĘ BARDZIEJ OPŁACA - COMMON RAIL CZY POMPOWTRYSKI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacze czy pompowtryskiwacze Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Common Rail i pompowtryski są dwa różne systemy wtryskowe stosowane w silnikach Diesla. Obecnie Common Rail jest bardziej popularny, ponieważ zapewnia lepszą kontrolę wtrysku paliwa oraz zmniejsza emisję spalin. Jednakże, w niektórych przypadkach, np. w mniejszych silnikach, pompowtryski mogą być bardziej ekonomiczne i skuteczne. Ostateczny wybór zależy od wielu czynników, takich jak pojemność silnika, przeznaczenie pojazdu i budżet. W każdym przypadku, ważne jest aby zapewnić odpowiednie serwisowanie i eksploatację systemu wtryskowego, aby osiągnąć najlepszą wydajność i trwałość silnika.

Co się bardziej opłaca - Common Rail czy pompowtryski
Co się bardziej opłaca - Common Rail czy pompowtryski

1. Różnice w układach

W pierwszej kolejności, by móc lepiej i ostatecznie wyłonić zwycięzcę, warto zastanowić się, czym różnią się te układy. Ogólnie zasada ich działania w samochodzie jest taka sama, ponieważ pompowtryski, Common Rail zajmują się wtryskiem paliwa do dalszych części silnika. Z tego powodu są bardzo ważną i integralną częścią samochodu, a także zapewniają jego prawidłowe oraz niezachwiane działanie. Wiemy zatem, że oba układy spełniają taką samą funkcję, ale występuje między nimi pewna zasadnicza różnica, a są one nieco od siebie odmienne pod względem budowy. Możemy zatem łatwo dotrzeć do tego, jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy i rozróżnić oba te systemy w sposób naoczny. Odrębnością jest bowiem pompa, mianowicie w układzie Common Rail jest ona oddzielną częścią, która tłoczy paliwo, które w efekcie trafia na listwę, do której przymocowane są wtryskiwacze. Z kolei w przypadku pompowtryskiwaczy, część ta wygląda inaczej i jest integralną elementem wtrysku, ponieważ każdy z wtryskiwaczy posiada własną pompę, a nie jak w przypadku powyższego systemu mamy jedną pompę, która współpracuje ze wszystkimi wtryskiwaczami. Ta znacząca i widoczna odmienność, generuje kolejne, chociaż wtryski a pompowtryski mają to samo zadanie. To w wypadku tych z mnogą ilością pomp, wymagany jest wał korbowy, który jest motorem napędowym tego systemu. W ten sposób ciężko jeszcze stwierdzić, które rozwiązanie jest ostatecznie wygodniejsze, mimo że brak zgodności pod względem konstrukcji jest znaczący. Warto jeszcze wspomnieć, że zmienił się trochę silnik 2.0 TDI Common Rail, od kiedy została wprowadzona pewna norma, która wymagała większej precyzyjności w oczyszczaniu spalin. Tego zadania, po licznych próbach i wiecznych staraniach, pomowtryski nie były w stanie spełnić. Z tego względu w przypadku stosowania silników 1.9 tdi pompowtryski, objawy zanieczyszczenia powietrza są następstwem między innymi takich rozwiązań. Ogólnie mówiąc o Common Rail, wyparł pompowtryski, ponieważ, że nie dość iż skutecznie oczyszcza spaliny, to jeszcze zapewnia stabilniejszą i wydajniejszą pracę silnika oraz jest świeższy. Z tego powodu, że jest unowocześnioną wersją poprzednika, zawiera też pokaźną ilość rozmaitych czujników oraz elementów sterujących, które ostatecznie dość mocno komplikują i zdecydowanie unowocześniają jego konstrukcję.

Różnice w układach
Różnice w układach


Porównanie obu układów

Mimo, że z roku na rok wzrasta świadomość ochrony środowiska, to jednak wciąż głównym powodem, którym kierujemy się przy wyborze 2.0 TDI Common Rail oznaczenie silnika, nie jest takie istotne, jak osiągi. Chociaż wciąż głównie większość z nas interesuje wysoka bezawaryjność i niskie koszty ponoszonych w przyszłości napraw. W takiej sytuacji, co do Common Rail opinie są podzielone, ponieważ nowszy system wiąże się jednocześnie z innowacyjnym sposobem napraw, które mogą być również bardziej kosztowne. Zwłaszcza jeżeli wybierzemy na tyle nowe rozwiązanie, któregokolwiek z wymienionych systemów. W takim wypadku, nawet regeneracja pompowtryskiwaczy, będzie niemożliwa i trzeba będzie wymienić uszkodzone elementy. Decydując się zatem na którykolwiek z układów, warto jednak pamiętać, że im bardziej udoskonalona jego wersja, tym wyższe koszty będziemy musieli ponosić w przyszłości, ale jednocześnie uzyskamy lepsze osiągi i dodatkowo skutecznie zadbany o czystość środowiska. W efekcie zawsze dana problematyka wymaga od nas podjęcia pewnej decyzji. Nie zawsze rozstrzyga to wszystkie kwestie, ale jednak często sprowadza się do tego, że mamy lepsze rozeznanie i łatwiej nam począć pewne kolejne kroki i tego wam ostatecznie życzymy.

Porównanie obu układów
Porównanie układów
Udostępnij wpis

Komentarze

Tadeusz

Wystawiono Rok temu

Common Rail i Pompowtryskiwacze to dwa różne systemy wtrysku paliwa. Common Rail jest to system wtrysku, w którym paliwo jest dostarczane do wtryskiwaczy za pośrednictwem specjalnego zbiornika wysokiego ciśnienia (zwanego common rail). Wtryskiwacze są sterowane elektronicznie, co pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa i uzyskanie wysokiej efektywności silnika. Pompowtryskiwacze to system wtrysku, w którym paliwo jest podawane do silnika za pośrednictwem specjalnej pompy wtryskowej. Wtryskiwacze są mechanicznie sterowane, co pozwala na uzyskanie dużej mocy silnika. Jeden i drugi system mają do zaoferowania zarówno wiele zalet, jak i wad. Common Rail jest bardziej skomplikowany i droższy w produkcji, ale jednocześnie pozwala na uzyskanie większej efektywności i mniejszej emisji spalin. Pompowtryskiwacze są prostsze i tańsze w produkcji, ale oferują mniejszą efektywność i większą emisję spalin. W zależności od potrzeb i preferencji, jeden lub drugi system może być lepszy dla danego zastosowania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki