Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Diagnostyka wtryskiwaczy bez ich demontażu – poznaj sprawdzony sposób

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Sprawdzonym sposobem diagnostyki wtryskiwaczy paliwa niewymagającym ich demontażu jest przeprowadzenie testu przelewowego.
Najlepiej przeprowadzić taki test pod czujnym okiem doświadczonego mechanika, który zna prawidłowe parametry wtrysków, jak i możliwe odchyłki.
Sam test przelewowy nie jest skomplikowany. Wymaga użycia plastikowych rurek i menzurek, do których będzie trafiało paliwo. Test przeprowadzany jest na uruchomionym silniku pojazdu. Aby rozpocząć pomiar, trzeba podłączyć wyjścia przelewów do menzurek z miarą, która umożliwi porównanie ilość zgromadzonego oleju napędowego. Kiedy zaobserwujemy znaczące różnice w zapełnieniu zbiorniczków, to w miejscu, gdzie poziom znacznie przekracza standardowe normy lub jest on zbyt niski oznacza, że dany wtryskiwacz nie pracuje właściwie. Takim sposobem weryfikacji wtryskiwaczy nie uzyskamy jednak na tyle dokładności, byśmy mogli określić dokładną przyczynę problemu i jego konkretne źródło. Test przelewowy daje obraz poglądowy.
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oddanie wtryskiwaczy na profesjonalną diagnostykę do sprawdzonego serwisu. Zwłaszcza, gdy zauważyliśmy jakiekolwiek objawy, mogące świadczyć o uszkodzeniu wtryskiwaczy.

Samochód w serwisie
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Diagnostyka wtrysków

Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony – pozostałe metody

Przeprowadzenie testu przelewowego jest jedynie wstępnym etapem sprawdzania wtryskiwaczy. Wtryski warto sprawdzić poprzez:

  • podpięcie komputera diagnostycznego do sterownika silnika auta,
  • zdemontowanie komponentów i przeanalizowanie ich pod mikroskopem.
  • testowanie na stole probierczym.

Aby uzyskać rzetelne informacje dotyczące stanu technicznego i poziomu zużycia komponentów, niezbędny jest ich demontaż. Jedynie w taki sposób możliwe jest precyzyjne zlokalizowanie usterki i jej źródła. Szczegółowe oględziny wszystkich elementów, tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych pozwalają szybko odnaleźć przyczynę awarii i ustalić najbardziej skuteczny sposób naprawy.
Wtryskiwacze najlepiej oddać na diagnostykę do profesjonalnego serwisu samochodowego, gdzie doświadczeni fachowcy w pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt zdiagnozują podzespoły.

Co może świadczyć o usterce wtryskiwaczy?

Poniżej przedstawiamy kilka głównych symptomów, które świadczą o konieczności przeprowadzenia diagnostyki wtryskiwaczy:

  • znacząco odczuwalny przez kierowcę spadek mocy jednostki napędowej,\,
  • większy pobór paliwa, tym samym zwiększona emisja spalin z wydechu,
  • nierówna praca silnika, występowanie szarpnięć oraz drgań,
  • zaświecenie kontrolki silnika na desce rozdzielczej samochodu,
  • częsty problem z odpaleniem silnika, następnie jego nieuzasadnione gaśnięcie, występujące w szczególności na jałowym biegu.

W momencie zaobserwowania któregokolwiek z powyższych objawów, warto możliwie szybko umówić się na wizytę w serwisie samochodowym, przeprowadzić kontrolę i usunąć źródło problemu.

Serwis regeneracji wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy – skuteczny i sprawdzony sposób ich naprawy

Profesjonalna regeneracja wtrysków polega na precyzyjnym oczyszczeniu komponentów z wszelkich zalegających zabrudzeń oraz wymianie zużytych lub uszkodzonych części na nowe. Do wyczyszczenia wtryskiwaczy są używane specjalistyczne urządzenia i preparaty chemiczne, które skutecznie usuwają rdzę oraz różnego typu osady. Niesprawne już elementy wymieniane są na części zamienne najwyższej jakości. Dzięki tym wszystkim czynnościom zregenerowane wtryski paliwa odzyskują swoje pierwotne parametry pracy.
Warto podkreślić, że regenerację powinniśmy wykonać w autoryzowanym serwisie, który dysponuje najnowocześniejszymi technologiami oraz sprzętem, a regenerowane wtryskiwacze objęte są gwarancją. Z racji swej skuteczności, a także bardzo korzystnej ceny usługa regeneracji cieszy się sporą popularnością wśród właścicieli Diesli.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki