25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

DIAGNOSTYKA WTRYSKIWACZY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Aby określić sprawność silnika i tym samym stan naszego pojazdu, dobrym rozwiązaniem będzie diagnostyka wtryskiwaczy. Warto wiedzieć, że wtryskiwacze są elementami układu zasilania jednostki napędowej w paliwo, co umożliwia jego rozruch i niezachwianą pracę, efektem czego jest płynna jazda i wysokie osiągi silnika. W momencie, kiedy jeden z podzespołów zawodzi, konieczna może się okazać diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail, która przedstawi nam pełen obraz działania elementów wtryskowych. Doskonale sprawdza się też, jako działanie profilaktyczne, kiedy chcemy uzyskać szczegółowe informacje, co do kondycji wtryskiwaczy i tym samym systemu zasilania.

 

Diagnostyka wtryskiwaczy
Diagnostyka wtryskiwaczy

 

Jak wygląda diagnostyka wtryskiwaczy diesla

 

Ogólnie przebieg badania jest podzielony na kilka etapów, które umożliwiają dokładną ocenę stanu mechanizmu zasilania w silniku samochodowym. W pierwszej kolejności sprawdzenie wtryskiwaczy przebiega przez pomiar rezystancji cewki, dla której przeprowadza się test sprawności pod pewnym obciążeniem w momencie zimnego i nagrzanego silnika. Następnie przechodzimy do pomiaru czasów otwarcia i wykonujemy sprawdzenie szczelności oraz dokładny obraz kształtu rozpylenia i atomizacji czynnika. Ostatecznie następuje jeszcze pomiar wydajności statycznej oraz dawkowania dynamicznego, dzięki czemu możemy poznać pełen obraz i określić, czy potrzebna jest regeneracja wtryskiwaczy lub wymiana tych części na zupełnie nowe. Generalnie o wszystkich zajściach może nas informować karta z wykresami parametrów, jaką możemy uzyskać po wykonaniu usługi i to ona powinna być podstawą do wyboru, odpowiednich dla problemu, zastosowań naprawczych. Tak właśnie przedstawia się prawidłowo wykonana diagnostyka, która jest w stanie skrupulatnie określić sprawność wtryskiwaczy.

 

Jak wygląda diagnostyka wtryskiwaczy diesla
Jak wygląda diagnostyka wtryskiwaczy diesla

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO