Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

DIAGNOSTYKA WTRYSKIWACZY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

DIAGNOSTYKA WTRYSKIWACZY

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Diagnostyka wtryskiwaczy ma na celu zapewnienie optymalnej wydajności silnika i poprawy jego ekonomiki. Proces ten może obejmować różne czynności, takie jak pomiar ciśnienia w systemie paliwowym, badanie wydajności wtryskiwaczy, pomiar oporów elektrycznych, test wtryskiwania paliwa pod mikroskopem i wiele innych. Diagnostyka wtryskiwaczy jest szczególnie ważna w przypadku awarii silnika, problemów z osiągami, zwiększonego zużycia paliwa lub innych problemów z układem paliwowym.

Aby określić sprawność silnika i tym samym stan naszego pojazdu, dobrym rozwiązaniem będzie diagnostyka wtryskiwaczy. Warto wiedzieć, że wtryskiwacze są elementami układu zasilania jednostki napędowej w paliwo, co umożliwia jego rozruch i niezachwianą pracę, efektem czego jest płynna jazda i wysokie osiągi silnika. W momencie, kiedy jeden z podzespołów zawodzi, konieczna może się okazać diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail, która przedstawi nam pełen obraz działania elementów wtryskowych. Doskonale sprawdza się też, jako działanie profilaktyczne, kiedy chcemy uzyskać szczegółowe informacje, co do kondycji wtryskiwaczy i tym samym systemu zasilania.

Diagnostyka wtryskiwaczy
Diagnostyka wtryskiwaczy

Jak wygląda diagnostyka wtryskiwaczy diesla

Ogólnie przebieg badania jest podzielony na kilka etapów, które umożliwiają dokładną ocenę stanu mechanizmu zasilania w silniku samochodowym. W pierwszej kolejności sprawdzenie wtryskiwaczy przebiega przez pomiar rezystancji cewki, dla której przeprowadza się test sprawności pod pewnym obciążeniem w momencie zimnego i nagrzanego silnika. Następnie przechodzimy do pomiaru czasów otwarcia i wykonujemy sprawdzenie szczelności oraz dokładny obraz kształtu rozpylenia i atomizacji czynnika. Ostatecznie następuje jeszcze pomiar wydajności statycznej oraz dawkowania dynamicznego, dzięki czemu możemy poznać pełen obraz i określić, czy potrzebna jest regeneracja wtryskiwaczy lub wymiana tych części na zupełnie nowe. Generalnie o wszystkich zajściach może nas informować karta z wykresami parametrów, jaką możemy uzyskać po wykonaniu usługi i to ona powinna być podstawą do wyboru, odpowiednich dla problemu, zastosowań naprawczych. Tak właśnie przedstawia się prawidłowo wykonana diagnostyka, która jest w stanie skrupulatnie określić sprawność wtryskiwaczy.

Jak wygląda diagnostyka wtryskiwaczy diesla
Jak wygląda diagnostyka wtryskiwaczy diesla
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Diagnostyka komputerowa wtryskiwaczy jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Etapy badania obejmują pomiary rezystancji cewki, czasów otwarcia, szczelności, kształtu rozpylenia, atomizacji czynnika, wydajności statycznej i dawkowania dynamicznego. Wszystkie te pomiary pozwalają na dokładną ocenę stanu mechanizmu zasilania w silniku samochodowym i określenie, czy wtryskiwacze wymagają regeneracji lub wymiany. Wyniki badań są przedstawiane na karcie z wykresami parametrów, która jest podstawą do określenia odpowiedniego sposobu naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Baster@O990

Wystawiono 3 lata temu

<p>Jak samochód tracił moc i z rury dymiło myślałem że to może DPF ale sprawdziłem jeszcze wtryskiwacze na komuperze no i okazało się że to było źrodło awarii.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki