Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Diagnostyka pompowtryskiwaczy – jak wygląda?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak wygląda diagnostyka pompowtrysków?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Diagnostyka pompowtryskiwaczy
Diagnostyka pompowtryskiwaczy – jak wygląda?

Wstępna ocena stanu pompowtryskiwaczy polega na podłączeniu specjalistycznego interfejsu do diagnostyki komputerowej i wybraniu odpowiedniego programu. Wówczas na podstawie odczytu korekt pompowtryskiwaczy 1.9 TDI możliwe jest określenie stanu technicznego tych podzespołów. Trzeba pamiętać, że najbardziej wiarygodne dane z pomiarów uzyskamy, przeprowadzając testy na biegu jałowym przy silniku rozgrzanym do tzw. temperatury roboczej.
Jednak, aby dokonać dokładnych i rzetelnych oględzin pompowtrysków, konieczny jest ich demontaż. W tym celu z warsztatu trafiają wprost do pracowni naprawy pompowtryskiwaczy, gdzie po uprzedniej ocenie wizualnej dokonuje się rozbiórki na części pierwsze. Bez tego odnalezienie potencjalnych uszkodzeń znajdujących się wewnątrz pompowtryskiwacza nie byłoby możliwe. Na tym etapie często konieczna jest także wymiana uszkodzonych elementów oraz czyszczenie części, ze względu na zabrudzenia na nich zalegające i uniemożliwiające pompowtryskom pracę. Na koniec złożony już pompowtryskiwacz poddaje się testom na nowoczesnym stole probierczym. Uzyskanie prawidłowych parametrów pompowtryskiwaczy 1.9 TDI świadczy o ich stu procentowej sprawności, a także solidności przeprowadzonej naprawy.

1. Sprawdzenie pompowtryskiwaczy VCDS – gdzie najlepiej?

Jak można wywnioskować z tekstu powyżej, do sprawdzenia pompowtrysków konieczne jest użycie wysokiej klasy urządzeń. Dlatego w celu diagnozy podzespołów układu paliwowego najlepiej wybrać sprawdzony serwis samochodowy, który takowe maszyny posiada. Ponadto demontaż pompowtrysku wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, które także znajdziemy w profesjonalnej pracowni naprawy i regeneracji pompowtryskiwaczy. Co więcej, doświadczeni mechanicy mają wiedzę na temat właściwych parametrów pompowtryskiwaczy 2.0 TDI i pozostałych pojemności silników, więc potrafią najlepiej zrealizować proces eliminowania przyczyn awarii pompowtrysków.

Parametry pracy pompowtryskiwaczy w Dieslu

Parametry te zostały określone przez producenta tych podzespołów i różnią się w zależności od danego numeru katalogowego pompowtrysku. Bardzo ważne jest zastosowanie się do technologii naprawy oraz zadanych w niej właściwości pompowtryskiwaczy, by uzyskać równomierną pracę jednostki napędowej. Warto też wiedzieć, że indywidualne parametry pompowtryskiwacza zdeterminowane są przez rozpylacz, kształt oraz ilość kanalików znajdujących się w nim. To właśnie te czynniki decydują o ostatecznym wydatku pompowtrysków.

Parametry pracy pompowtryskiwaczy
Parametry pracy pompowtryskiwaczy

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Diagnostyka pompowtryskiwaczy polega na sprawdzeniu ich prawidłowego działania za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego oraz odpowiedniego oprogramowania. W procesie diagnostyki sprawdza się między innymi ciśnienie paliwa, ciśnienie na listwie wtryskowej, dawkę paliwa, elektryczne sygnały przesyłane do pompowtryskiwaczy, czy też pozycję przepustnicy. W razie stwierdzenia nieprawidłowości, niezbędna jest naprawa lub wymiana uszkodzonego elementu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki