Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czyszczenie wtryskiwaczy - zlecić mechanikowi czy zrobić to samodzielnie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Decyzja o tym, czy zlecić czyszczenie wtryskiwaczy paliwa fachowcowi, czy przeprowadzić je samodzielnie, zależy od kilku czynników, takich jak odpowiednia wiedza, umiejętności oraz dostępność specjalistycznych narzędzi i preparatów czyszczących. Warto mieć na uwadze fakt, że precyzyjne czyszczenie wtryskiwaczy jest skomplikowanym procesem i jeżeli nie zostanie przeprowadzone prawidłowo, może spowodować poważne uszkodzenia silnika.
Jeżeli nie mamy doświadczenia w pracach mechanicznych z demontażem i montażem elementów jednostki napędowej, lepiej zlecić czyszczenie wtrysków doświadczonemu mechanikowi. Czyszczenie wtryskiwaczy wymaga precyzji, aby uniknąć uszkodzeń komponentów lub innych elementów silnika. Zlecenie tego działania profesjonalnym specjalistom zajmujących się wtryskiwaczami jest z pewnością bezpieczniejszym oraz bardziej skutecznym rozwiązaniem. Warto zadbać o układ wtryskowy naszego samochodu i sprawić, by służył nam dłużej.

Zdemontowany wtryskiwacz do czyszczenia
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Myjka ultradźwiękowa

Kiedy przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy i co daje?

Czyszczenie wtryskiwaczy w silniku Diesla, warto jest wykonać, w momencie, kiedy praca wtrysków jest zaburzona wskutek zalegających w nich zanieczyszczeń oraz po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów.
Profesjonalne czyszczenie pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia utrudniające prawidłowe działanie wtrysków. Podzespoły zazwyczaj oblepione są różnymi osadami, które z biegiem czasu i ciągłą eksploatacją pojazdu coraz to mocniej przywierają do konstrukcji wtrysków Common Rail.
Precyzyjne czyszczenie ma za zadanie usunięcie osadów i zanieczyszczeń, które utrudniają, a niekiedy nawet uniemożliwiają pracę komponentów. Dzięki niemu można przywrócić wtryskiwaczom ich pierwotne parametry, co przekłada się na ich funkcjonowanie i przynosi szereg korzyści, w tym poprawę wydajności silnika i zwiększenie mocy.

Objawy wskazujące na zanieczyszczone wtryskiwacze

Głównymi symptomami zabrudzonych wtryskiwaczy w silniku Diesla są:

  • Nierówna praca jednostki napędowej, szczególnie na biegu jałowym oraz spadki jej mocy.
  • Problemy z rozruchem auta i częste gaśnięcie jednostki.
  • Zauważalnie zwiększony poziom poboru paliwa.
  • Nadmierne dymienie z wydechu, w szczególności podczas przyspieszania.
  • Nietypowe hałasy stukania dochodzące spod maski pojazdu.

Jeśli zauważymy wystąpienie któregoś z powyższych objawów, warto niezwłocznie sprawdzić wtryskiwacze paliwa i przeprowadzić ich profesjonalne oczyszczanie, żeby uniknąć ryzyka wystąpienia poważniejszych, jak i kosztowniejszych usterek.

Wyczyszczony wtryskiwacz

Kiedy czyszczenie wtryskiwaczy nie jest możliwe?

Uszkodzone mechanicznie bądź skrajnie wyeksploatowane wtryskiwacze nie kwalifikują się do przeprowadzenia czyszczenia. W przypadku, gdy czyszczenie wtryskiwaczy nie jest możliwe bądź nie skutkuje poprawą ich wydajności, konieczna jest ich wymiana. Jeden wtryskiwacz to zazwyczaj koszt kilkuset złotych. Łatwo jest obliczyć, że dla standardowego silnika, który wyposażony jest w cztery cylindry koszt wymiany wszystkich wtrysków zamknie się w kwocie kilku tysięcy złotych.
Alternatywą dla zakupu nowych wtryskiwaczy jest zakup już zregenerowanych wtryskiwaczy dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki