Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel | Najskuteczniejsze metody

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Czyszczenie wtryskiwaczy w silnikach Diesla jest ważne, ponieważ zabrudzone wtryskiwacze mogą prowadzić do zmniejszenia wydajności silnika, wzrostu emisji spalin oraz awarii. Istnieje kilka skutecznych metod czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach Diesla:
Czyszczenie mechaniczne - polega na fizycznym usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni wtryskiwacza. Metoda ta polega na demontażu wtryskiwaczy, a następnie czyszczeniu ich przy użyciu specjalistycznych narzędzi, takich jak ultradźwiękowe urządzenia czyszczące lub specjalistyczne szczotki. Jest to metoda skuteczna, ale wymaga demontażu wtryskiwaczy i specjalistycznego sprzętu.
Czyszczenie chemiczne - polega na zastosowaniu specjalnych preparatów chemicznych, które rozpuszczają i usuwają zanieczyszczenia z wtryskiwaczy. Preparaty te są wprowadzane do układu paliwowego silnika poprzez zasilacz wtryskiwaczy lub bezpośrednio do zbiornika paliwa. Metoda ta jest prostsza i tańsza od czyszczenia mechanicznego, ale wymaga zastosowania odpowiednich preparatów chemicznych, które nie uszkodzą elementów układu paliwowego.
Czyszczenie hydrodynamiczne - jest to metoda, która wykorzystuje siłę ciśnienia paliwa, aby usunąć zanieczyszczenia z wtryskiwaczy. Metoda ta polega na podłączeniu specjalnego urządzenia do układu paliwowego, które generuje wysokie ciśnienie paliwa, które przepływa przez wtryskiwacze i usuwa zanieczyszczenia. Jest to skuteczna metoda czyszczenia, ale wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia.
Nie ma jednej idealnej metody czyszczenia wtryskiwaczy, ponieważ wybór odpowiedniej metody zależy od stopnia zabrudzenia wtryskiwaczy oraz dostępności specjalistycznego sprzętu i środków czyszczących. W każdym przypadku ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i sprzęt, aby wykonać czyszczenie wtryskiwaczy w bezpieczny i skuteczny sposób.

Najlepsze metody czyszczenia
Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel | Najskuteczniejsze metody

1. Co zrobić w przypadku, gdy nie wiemy, jak wyczyścić wtryskiwacze w Dieslu?

To żaden problem, ponieważ nie każdy właściciel pojazdu z silnikiem Diesel jest majsterkowiczem i wcale nie musi znać się na naprawach. Jeśli więc konieczne jest czyszczenie wtryskiwaczy układu Common Rail możemy skorzystać z oferty profesjonalnych warsztatów samochodowych, które specjalizują się w naprawie, czyszczeniu i regeneracji wtrysków, a więc posiadają odpowiednie urządzenia, narzędzia i przede wszystkim wiedzę. Mechanicy w takim serwisie mają do dyspozycji nie tylko nowoczesny park technologiczny, ale i skuteczne środki chemiczne usuwające nawet bardzo uciążliwe zabrudzenia.

Jedną z najbardziej skutecznych metod jest tak zwana metoda termiczno-chemiczna i jak sama nazwa sugeruje, polega na użyciu wysokiej temperatury oraz środka chemicznego. Kolejnym często wykorzystywanym w pracowniach samochodowych sposobem, jest czyszczenie wtryskiwaczy ultradźwiękami. W tym przypadku konieczne jest posiadanie specjalistycznej myjki, w której umieszczane są zużyte i brudne wtryski. W momencie mycia zachodzi tzw. proces kawitacji, który powstaje poprzez zastosowanie odpowiedniego ciśnienia, które prowadzi do zmiany pęcherzyków cieczy w pęcherzyki gazowe. Działanie fal ultradźwiękowych powoduje drgania, które skutkują tym, iż cząsteczki gazowe są w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych szczelin wtrysku. Dodatek dedykowanemu temu procesowi detergentu powoduje, że wszelkiego rodzaju zabrudzenia niejako odrywają się od powierzchni wtryskiwacza. Na branżowych forach internetowych przeczytamy także, że mycie wtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej przywraca im właściwe parametry pracy, które mechanicy porównują do właściwości wtryskiwaczy nowych fabrycznie.

Czyszczenie wtryskiwaczy to najlepszy sposób na lejące wtryski, ale co jeśli nie wszystkie objawy awarii ustąpiły? Sytuacja ta oznacza, że należy przeprowadzić proces regeneracji wtryskiwaczy, o ile oczywiście jest taka możliwość. Czyszczenie co prawda wyeliminuje zalegające brudy i przywróci pełną drożność, ale potrzebna będzie jeszcze wymiana zużytych elementów takich, jak sparciałe oringi, czy uszkodzona podkładka. Czynność ta wpisuje się właśnie w usługę regeneracji, która jest świetnym rozwiązaniem w momencie, gdy chcemy przedłużyć żywotność wtryskiwaczy o następne tysiące kilometrów. Opcja ta jest korzystna i cieszy się dużą popularnością ze względu na efekty, koszt i czas trwania. Na kompleksową regenerację wtrysków wydamy znacznie mniej, niżeli na nowe wtryskiwacze przy zachowaniu takiej samej wydajności i efektywności. Zaletą jest też to, że proces naprawy trwa maksymalnie dwa dni, po czym zregenerowany wtrysk można od razu instalować ponownie w układzie paliwowym.


Jak zadbać o wtryskiwacze, aby nie dopuścić do awarii?

Zanim jednak nadejdzie konieczność czyszczenia wtrysków, czy naprawy w serwisie powinniśmy wiedzieć, jak zadbać o te podzespoły, by służyły nam jak najdłużej w nienagannej kondycji. Oczywiste jest, że z biegiem kilometrów naturalnie się zużywają, jednak możemy wpłynąć na to, aby utrzymać je w dobrym stanie technicznym. Z pewnością trzeba w tym miejscu wspomnieć o paliwie, ponieważ jego kiepska jakość zdecydowanie wpływa na pracę wtrysków. Różnego rodzaju osady znajdujące się w oleju napędowym gromadzą się na drobnych elementach wtrysku, powodując nie tylko niedrożność, ale niekiedy i uszkodzenia.

Innym powodem szybszej eksploatacji wtryskiwaczy są tuningi mające na celu zwiększenie mocy. Narażamy je tym sposobem na funkcjonowanie w nieodpowiednich warunkach, co odbija się nie tylko na samych wtryskach, ale też na pozostałych podzespołach układu paliwowego.

Samodzielne naprawy niewłaściwymi narzędziami i nieodpowiednimi środkami chemicznymi także doprowadzają do różnego typu usterek, nie warto więc decydować się na majsterkowanie. Dlatego właśnie bardzo ważna jest diagnostyka wtryskiwaczy dokonana w rzetelnym serwisie samochodowym, która pozwoli w porę wyłapać wszelkie odchylenia i podjąć skuteczny tok napraw.

Gdzie wyczyścić wtryski
Co zrobić w przypadku, gdy nie wiemy, jak wyczyścić wtryskiwacze w Dieslu?
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie wtryskiwaczy diesla jest ważnym krokiem w utrzymaniu prawidłowego działania silnika. Osady i zanieczyszczenia, które gromadzą się w wtryskiwaczach, mogą osłabiać ich działanie i prowadzić do ich awarii. Istnieje kilka metod czyszczenia wtryskiwaczy diesla, takich jak: Czyszczenie mechaniczne: polega na usunięciu osadów z wtryskiwaczy za pomocą specjalistycznych narzędzi i przyrządów. Czyszczenie ultradźwiękowe: polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do rozbicia i usunięcia osadów z wtryskiwaczy. Czyszczenie chemiczne: polega na zanurzeniu wtryskiwaczy w specjalnie przygotowanym roztworze chemicznym, który rozpuszcza osady i zanieczyszczenia, po czym następuje spłukanie wtryskiwaczy wodą. Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy diesla jest skutecznym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń, które mogą osłabić ich działanie i prowadzić do ich awarii, czy też skrócić ich trwałość. Warto jednak pamiętać, że czyszczenie chemiczne nie jest panaceum na wszystkie problemy z wtryskiwaczami i nie zawsze jest konieczne - zalecane jest skonsultowanie z mechanikiem, czy w konkretnym przypadku jest to potrzebne.

Czy ta opinia była pomocna?

Henryk

Wystawiono 2 lata temu

Bo to nie trzeba czekać, aż częsci będą uwalone do granic, trzeba regularnie czyścić, ja tam biore tec 2000 i raz w roku ogarniam, a że sprzedają z całym zestawem to przynajmniej nie musze liczyć na łaskę mechanika

Czy ta opinia była pomocna?

Maciej

Wystawiono 3 lata temu

Jestem zdania, ze wszelkie preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy diesla common rail nie są na tyle skuteczne, co regeneracja podzespolu w serwisie, wiec dla mnie strata czasu i pieniedzy jest interesowanie sie takowymi srodkami.

Czy ta opinia była pomocna?

Patryni

Wystawiono 3 lata temu

@Brunon ja oddałem swoje wtryski na czyszczenie ultradźwiękami. Rezultaty bardzo dobre, ale z takich atrakcji można skorzystać w serwisie. Mają tam mocniejszą chemię, więc opłaca się skorzystać.

Czy ta opinia była pomocna?

Brunon _1976

Wystawiono 3 lata temu

Też jestem tego zdania, że żaden preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla Common Rail nie przyniesie takich rezultatów, jak kompleksowa regeneracja. Wszystkie te środki pomogą tylko doraźnie, a poza tym nie radzą sobie z bardzo brudnymi częściami.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki