Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Środki do czyszczenia wtryskiwaczy - czy warto?
Czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy?

Dostępne w sklepach motoryzacyjnych środki do czyszczenia wtryskiwaczy z pewnością warto stosować profilaktycznie. Takie preparaty nie tylko zapobiegają osadzaniu się brudów na wtryskiwaczach, ale i w komorach spalania. Ponadto chronią układ paliwowy przed korozją. Detergenty można stosować na różne sposoby w zależności od stopnia zabrudzenia wtrysków – od dolewania dodatku do paliwa w postaci rozcieńczonej, podanie środka za pomocą przewodów do komory spalania, po zastosowanie skoncentrowanego preparatu wprost do filtra paliwa. Tego typu środki chemiczne łatwo nabyć, są w dobrej cenie i w większości przypadków nie wymagają pomocy mechanika. Każdy właściciel Diesla powinien więc zaopatrzyć się w preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy, aby jak najdłużej cieszyć się ich dobrym stanem technicznym, a więc i komfortową jazdą.

Czyszczenie wtryskiwaczy – zabieg ostatniej szansy – środek do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel

Prawdą jest, że niekiedy samo czyszczenie wystarczy do tego, by wtryski odzyskały pełną sprawność. Trzeba tylko zdecydować się na czyszczenie w odpowiednim momencie, zanim uszkodzenia spowodują większą skalę awarii. Zbyt późna reakcja na objawy usterki wymusi konieczność wymiany części, co zwiększy koszty naprawy. Warto wiedzieć jeszcze, że uszkodzenia mechaniczne całkiem wykluczą możliwość naprawy, a wtedy właściciele Diesli mają prawdziwy dylemat - zakupić nowe wtryski, regenerowane czy używane.

1. Test preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy – preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla common rail

Na forach internetowych dla posiadaczy Diesli często znajdziemy wyniki testów różnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy. Mowa tu o ogólnodostępnych preparatach, które są dość tanie, ponadto każdy kierowca może skorzystać z nich samodzielnie. Do najpopularniejszych należą detergenty marki K2, Liqui Moly, TEC 2000. Trzeba pamiętać, że tego typu środki, choć usuną zabrudzenia, to nie wyeliminują przyczyny usterki i objaw jej towarzyszących. W przypadku wysokiego stopnia awarii należy dowiedzieć się, jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail za pomocą profesjonalnej chemii czyszczącej i metod stosowanych przez serwisy regenerujące wtryski.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa – czyszczenie układu paliwowego Diesel opinie

Dodatki do paliwa stosuje się raczej w celach profilaktycznych, bowiem nie są na tyle silne, by usunąć uciążliwe osady z układu paliwowego. Niemniej warto je stosować, aby zapobiec nadmiernemu nagromadzeniu się zanieczyszczeń na elementach wtryskiwaczy. Trzeba pamiętać o tym że, aby preparat miał możliwość dobrze zmieszać się z paliwem, należy go wlać po zatankowaniu auta. Ważne jest też zachowanie odpowiednich proporcji, żeby zbyt duże stężenie nie uszkodziło wrażliwych elementów układu. Należy więc ściśle zastosować się do zaleceń producenta.

Czyszczenie wtryskiwaczy dodatkiem do paliwa
Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa

3. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą Liqui Moly Diesel – Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy opinie

Bardzo popularnym środkiem do czyszczenia wtryskiwaczy jest Liqui Moly. Aby mógł poradzić sobie z mocno zabrudzonymi częściami, należy podać go w formie nierozcieńczonej wprost do komory spalania. Żeby do tego doszło, trzeba podłączyć puszkę Liqui Moly do przewodów paliwowych. Wówczas pompa w pierwszej kolejności pobierze chemię czyszczącą. Preparat ten można także wlać bezpośrednio do filtra paliwa. Według opinii mechaników produkt ten nie tylko usuwa osady z wtryskiwaczy, ale także chroni cały układ paliwowy przez rdzewieniem.

Udostępnij wpis

Komentarze

Mati

Wystawiono rok temu

Zastanawiam się czy rozpuszczone drobinki nie wejdą i gdzieś dalej się nie zawiesz

Czy ta opinia była pomocna?

Janek

Wystawiono Rok temu

Środki do czyszczenia wtryskiwaczy mogą być pomocne w usuwaniu zanieczyszczeń i osadów z wtryskiwaczy, jednak nie zawsze są one skuteczne i nie zawsze warto je stosować. Środki do czyszczenia wtryskiwaczy zawierają specjalne chemikalia, które rozpuszczają osady i zanieczyszczenia z wtryskiwaczy. Można je dodać do paliwa lub oleju silnikowego i po kilku tankowaniach lub przejechaniu odpowiedniego dystansu, osady i zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jednak niektóre środki do czyszczenia wtryskiwaczy mogą być nieodpowiednie dla niektórych typów silników i mogą prowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego przed zastosowaniem środków do czyszczenia wtryskiwaczy należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i sprawdzić, czy są one odpowiednie dla danego silnika. Jeśli wtryskiwacze są bardzo zanieczyszczone lub w dużym stopniu uszkodzone, środki do czyszczenia mogą nie być wystarczająco skuteczne i konieczna może być ich regeneracja lub wymiana.

Czy ta opinia była pomocna?

Patryk

Wystawiono 2 lata temu

Też dolewam co kilka tysięcy 270 tys przejechane w 1.6 HDi i żadnych problemów

Czy ta opinia była pomocna?

Waldemar

Wystawiono 2 lata temu

Wiosna i jesień i brak problemów

Czy ta opinia była pomocna?

Kon

Wystawiono 2 lata temu

Lepiej oddać do pompiarza

Czy ta opinia była pomocna?

Gienek

Wystawiono 2 lata temu

Pewnie warto stosować środki do czyszczenia wtrysków, ale czy są skuteczne?

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 2 lata temu

Jasne, że warto, tylko takie środki nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, zwłaszcza wtedy, kiedy wtryski są mocno zużyte.

Czy ta opinia była pomocna?

Bimber102

Wystawiono 2 lata temu

Ja od lat stosuję środki do czyszczenia więc od razu mówię wszystkim czytającym to, że naprawdę warto :D to naprawdę działa

Czy ta opinia była pomocna?

kowal>@4

Wystawiono 2 lata temu

Sam stosuje środki do czyszczenia wtrysków i jeszcze nie miałem większego problemu z ich sprawnością, więc z mojej strony warto się w nie zaopatrzyć

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki