Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy warto regenerować wtryskiwacze, czy lepiej kupić nowe? - postaw na oszczędność

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Decyzja pomiędzy regeneracją wtryskiwaczy a zakupem nowych zależy od kilku czynników, takich jak stan istniejących wtryskiwaczy, koszty regeneracji w stosunku do cen nowych oraz zamierzone efekty. Oto czynniki warte do rozważenia:

1. Stan istniejących wtryskiwaczy - jeśli wtryskiwacze są w dobrym stanie i wymagają tylko czyszczenia, regeneracja może być atrakcyjną opcją ekonomiczną.
2. Koszty - regeneracja wtryskiwaczy może być zazwyczaj tańsza niż zakup nowych, szczególnie jeśli wykonuje się ją w zaufanym warsztacie lub samemu. Jednak koszty mogą się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, a także od stopnia uszkodzenia wtryskiwaczy.
3. Gwarancja - nowe wtryski zazwyczaj są objęte gwarancją producenta, co może dać pewność, że będą działać bezproblemowo przez określony czas.
4. Wydajność i trwałość - nowe wtryskiwacze mogą zapewniać lepszą wydajność i dłuższą trwałość niż zregenerowane. Jeśli zależy Ci na długoterminowej niezawodności, może być to argument przeważający za zakup nowych.

Porównanie wtrysków - nowy i stary
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Maszyna do sprawdzania wtrysków

Czy warto kupić regenerowane wtryskiwacze?

Wtryski regenerowane czy używane? Inwestowanie w regenerowane wtryski może być rozsądne, pod warunkiem że zostały one naprawione przez profesjonalny serwis i są dostarczone z kompletną specyfikacją potwierdzającą ich parametry. Natomiast zakup używanych wtrysków nie jest zalecany, ponieważ brakuje informacji na temat ich stanu i wydajności w czasie eksploatacji.

Jak długo pracują wtryski po regeneracji?

Silnik samochodu

Regenerowane wtryskiwacze mogą służyć nawet przez 250 tysięcy kilometrów, co zbiega się z pierwotną trwałością określoną przez producentów. Aby zapewnić im długą żywotność, należy zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny całego układu paliwowego. Kluczowym czynnikiem jest tutaj regularne tankowanie wysokiej jakości paliwa, które zapewni odpowiednie smarowanie wielu elementów układu, szczególnie tych, które zależą od właściwości oleju napędowego. Dlatego ważne jest, aby paliwo było nie tylko sprawdzone, ale także posiadało właściwości ochronne i smarne, aby utrzymać wtryskiwacze Common Rail w doskonałym stanie przez możliwie najdłuższy czas.

Czy zregenerować tylko jeden wtrysk?

Oczywiście regeneracja pojedynczego wtryskiwacza jest możliwa, jednak może nie być optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia wydajności i trwałości jednostki napędowej. Zregenerowanie tylko jednego wtrysku będzie skutkowało wystąpieniem różnic w parametrach, co niekorzystnie wpłynie na pracę silnika. Ponieważ wtryski działają na wspólnej szynie, zaleca się kompleksową wymianę lub regenerację całego zestawu. Regeneracja jednego wtryskiwacza może wymagać ponownej interwencji w serwisie w krótkim czasie, aby wymienić resztę elementów układu wtryskowego, które także się zużyją.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki