Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy trzeba kodować wtryskiwacze po regeneracji?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy jest konieczne kodowanie wtrysków po regeneracji?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy trzeba kodować wtryski po regeneracji?
Czy trzeba kodować wtryskiwacze po regeneracji?

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji jest obowiązkowe. Dlaczego? Otóż parametry, według których pracowały dotychczas, są po pierwsze niepoprawne, a po drugie nieaktualne. Dlatego po regeneracji w pierwszej kolejności należy przetestować wtryskiwacze na stole probierczym, aby komputer mógł obliczyć nowe kody IMA, a następnie zaktualizować je w sterowniku silnika. W innym przypadku wymuszałby on na zregenerowanych wtryskiwaczach pracę według wartości, jakie wykazywały niesprawne wtryski. Informacje zawarte w kodzie IMA precyzyjnie określają parametry pracy wtryskiwaczy i są indywidualne dla każdego wtrysku. Aby sterownik mógł owe parametry zastosować, konieczne jest ich wprowadzenie. Kierowcy, którzy zastanawiają się, czy trzeba kodować wtryskiwacze, muszą wiedzieć, że jest to konieczne także z prawnego punktu widzenia, ponieważ producentów wtrysków obowiązują normy emisji spalin. A warto wiedzieć, że tylko określone parametry dawki wtrysku są w stanie zapewnić odpowiedni proces spalania paliwa.

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Rozkodowane wtryski objawy

Wtryski mają różne właściwości, dlatego, aby mogły pracować równo, należy je zakodować, a więc wprowadzić do sterownika odpowiednie parametry określające pracę wtrysków. Wiemy też, że kodowanie pozwala zoptymalizować proces spalania paliwa, przez co wtryski spełniają wszelkie wymagania proekologiczne. Z upływem kilometrów wtryskiwacze tracą swoje właściwości, zużywają się, a więc mówiąc inaczej, rozkodowują się. Należy wówczas poddać je regeneracji, aby mogły odzyskać pełną sprawność. Ponadto rozkodowane wtryski będą wykazywały takie same objawy jak w przypadku uszkodzonych wtryskiwaczy.

1. Czy po wymianie wtrysków bosch trzeba je koniecznie kodować? – Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Nie zwlekając z odpowiedzią – tak, po każdej wymianie wtrysków trzeba je koniecznie zakodować. Kodowanie bowiem to nic innego, jak wyrównywanie dawki wtrysku, a każdy, nawet nowy wtryskiwacz, wykazuje różne parametry. Dlatego też należy je ujednolicić, aby mogły wykonywać swoją pracę jak najbardziej wydajnie i równomiernie. Wymiana wtrysków bez ich adaptacji w sterowniku nie przyniesie efektów, ponieważ będą one funkcjonowały według nieaktualnych kodów IMA. Taka sytuacja kończy się tym, iż mimo tego, że wtryski są w pełni sprawne, to pracują według niewłaściwych parametrów. Możemy więc odnieść wrażenie, że objawy uszkodzonych wtrysków nie zostały wcale wyeliminowane.

2. Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA? – Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji

Aby zakodować wtryskiwacze, konieczne jest odpowiednie urządzenie diagnostyczne, za pomocą którego połączymy się ze sterownikiem silnika. Wówczas możliwe jest wpisanie indywidualnego da każdego wtryskiwacza kodu IMA. Trzeba tylko na monitorze urządzenia diagnostycznego wybrać odpowiedni program przeważnie pod nazwą „kodowanie wtryskiwaczy”. Należy pamiętać, że kodując wtryskiwacze po regeneracji, trzeba najpierw usunąć poprzednie kody, a następnie wpisać aktualne.

Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze?
Dlaczego należy i jak kodować wtryskiwacze Common Rail IMA?

3. Kodowanie wtryskiwaczy – Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy

Kodowanie jest obowiązkowym etapem każdej naprawy czy wymiany wtryskiwaczy. Bez adaptacji wtrysków sterownik silnika „nie wiedziałby”, według jakich parametrów powinny one pracować, a co gorsze, mógłby wymuszać na nich pracę według starych i nieprawidłowych parametrów. Jedynie starsze wersje wtryskiwaczy Delphi nie wymagały kodowania, z racji tego, iż normy emisji spalin nie były wtedy tak restrykcyjne. Jeśli chodzi o koszt kodowania, to jest on przeważnie wliczony w usługę wymiany.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Czy wtryskiwacze muszą być kodowane po regeneracji zależy od rodzaju wtryskiwaczy i układu wtrysku paliwa w samochodzie. W niektórych przypadkach regeneracja wtryskiwaczy nie wymaga kodowania, ponieważ wtryskiwacze są zaprogramowane fabrycznie i nie wymagają dodatkowej kalibracji po regeneracji. W innych przypadkach, np. w układach Common Rail, kodowanie wtryskiwaczy może być konieczne, aby zapewnić prawidłowe działanie układu wtrysku paliwa. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy wtryskiwacze wymagają kodowania po regeneracji, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z warsztatem lub mechanikiem, który przeprowadził regenerację.

Czy ta opinia była pomocna?

SPB

Wystawiono 2 lata temu

Może i trzeba. Ale jeżeli mi teraz jeden leje ponad 20ml na 4minuty i włożę jeden mniej uszkodzony z innego auta to raczej gorzej nie będzie. Suma sumarum i tak są wszystkie ustawione aby dawały około 4ml na minute.

Czy ta opinia była pomocna?

Kubasiński

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze czytać takie informacje, bo ja np. nie wiedziałam że jak dam wtryski do regeneracji, to powinno sie je jeszcze zakodować

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 2 lata temu

Jasne, że trzeba, tylko musimy wygenerować nowy kod IMA. Trzeba o tym wiedzieć, bo niektórzy myślą, że raz zakodowanych wtrysków więcej nie trzeba kodować.

Czy ta opinia była pomocna?

grzywacz_0909

Wystawiono 2 lata temu

Oczywiście, że wtryskiwacze trzeba kodować. Jeśli się ich nie zakoduje to jasna sprawa, że parametry są później niepoprawne

Czy ta opinia była pomocna?

Faustyn_567

Wystawiono 2 lata temu

Mojemu znajomemu nie zakodowali wtryskiwaczy po regeneracji i doszło do poważnych usterek w silniku

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki