25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CZY TRZEBA KODOWAĆ WTRYSKIWACZE

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Rozpatrując zagadnienie, jakim jest pytanie, czy trzeba kodować wtryskiwacze, zostaliśmy zmuszeni do zasięgnięcia informacji od specjalisty praktyka, który na co dzień zajmuje się tymi sprecyzowanymi w swej budowie podzespołami. Skoro interesuje was termin, o którym mowa, z pewnością wiecie, że części, jakimi są wtryskiwacze, to niesłychanie złożone i bogate w szereg precyzyjnych podzespołów, elementy. Poza tym służą do bezpośredniego zasilania jednostek napędowych w paliwo. Ogólnie zostały stworzone w ten sposób, że w wielu wypadkach wymiana wtryskiwaczy bez kodowania jest zabiegiem bezcelowym, ponieważ nie daje oczekiwanych efektów.

 

Czy trzeba kodować wtryskiwacze
Czy trzeba kodować wtryskiwacze

 

Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail w silniku diesla

 

Zabiegi wykonywane na wtryskiwaczach powinny być przeprowadzane w warunkach warsztatowych, przy użyciu odpowiednich do tego maszyn oraz sterowników i oczywiście pod nadzorem specjalisty. Tylko w ten sposób charakteryzują się największą skutecznością, co jest bardzo ważne, kiedy zależy nam na najlepszych efektach, które przynosi nam kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji. Kalibracja to nic innego jak programowanie wtryskiwaczy, które po wymianie wymagają odpowiedniego dostosowania, by w najlepszy sposób czynić swoją powinność. Taki zabieg, jak kalibracja usprawnia pracę tych podzespołów, a tym samym silnika, co przekłada się na jego cichszą i efektywniejszą pracę. Z kolei po wprowadzeniu pewnych norm kodowanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych stało się konieczne, dla spełniania przez jednostki napędowe rygorystycznych wymogów dotyczących emisji spalin do środowiska. Wiedząc, że trzeba kodować wtryskiwacze, warto zdecydować się na wybór naszego profesjonalnego serwisu, gdzie wszelkie prace zostaną wykonane na najwyższym poziomie, dla niepodważalnie pełnej sprawności silnika.

 

Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail w silniku diesla
Kalibracja wtryskiwaczy Common Rail w silniku diesla

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO