Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można wymienić tylko jeden wtryskiwacz w dieslu? Na jedną rzecz musisz zwrócić uwagę!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, możliwa jest wymiana tylko jednego wtryskiwacza w Dieslu. W przypadku diagnozy, która wskazuje na uszkodzenie jednego wtryskiwacza, można zdecydować się na jego wymianę bez konieczności wymiany wszystkich. Decyzja o wymianie jednego wtryskiwacza zamiast wszystkich zależy od kilku czynników, w tym od kosztów naprawy, diagnozy problemu, zaleceń mechanika oraz ogólnego stanu pozostałych wtryskiwaczy.

Jednakże, czasami istnieją sytuacje, w których zalecana jest wymiana wszystkich wtryskiwaczy, szczególnie jeśli pojawią się typowe objawy problemów z układem wtryskowym, a samochód ma już duży przebieg lub wtryskiwacze zbliżają się do końca swojej eksploatacyjnej żywotności. W takich przypadkach wymiana wszystkich wtryskiwaczy może zdecydowanie zalecana także jako środek ostrożności, aby zapobiec rozległym uszkodzeniem i wysokim kosztom naprawy.

Wymiana jednego wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wymiana wtrysku w Dieslu

Ile czasu trwa wymiana wtrysków?

W przypadku standardowej wymiany wtryskiwaczy, jeśli wszystkie potrzebne części są dostępne i nie występują dodatkowe problemy, proces ten może zająć od kilku godzin do około jednego dnia roboczego. Czas wymiany wtryskiwaczy w silniku Diesla może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym od modelu samochodu, dostępności części, umiejscowienia wtryskiwaczy i trudności ich demontażu oraz doświadczenia mechanika.

Co trzeba zrobić po wymianie wtryskiwaczy?

Po wymianie wtryskiwaczy w samochodzie, istnieje kilka ważnych kroków, które należy podjąć, aby upewnić się, że nowe wtryskiwacze działają prawidłowo:

- wprowadzenie nowych kodów IMA – kodowanie wtrysków wyrówna pracę wszystkich wtryskiwaczy. Wymiana wtrysków bez kodowania, nie przyniesie żadnej poprawy w działaniu silnika.
- test szczelności – po przeprowadzeniu jazdy próbnej, należy zajrzeć pod maskę i sprawdzić, czy nie ma żadnych widocznych wycieków paliwa.
- wymiana filtrów paliwa – wraz z wymianą wtrysków zawsze trzeba wymienić także filtr paliwa, aby uniknąć zabrudzenia wtryskiwaczy.

Naprawa wtrysków w serwisie Bosch

Po czym poznać, że wtryski są do wymiany?

Wszelkie deformacje i uszkodzenia mechaniczne wtryskiwaczy świadczą o potrzebie ich wymiany. Aby do tego nie dopuścić, należy reagować na objawy informujące o usterce, jak np. szarpanie silnika, trudność w odpaleniu auta, większe zużycie paliwa, czy znaczny spadek mocy. Nie zawsze zużyte wtryskiwacze wiążą się z koniecznością wymiany, gdyż można je w pierwszej kolejności poddać kompleksowej regeneracji, dzięki czemu przywrócimy im prawidłowe parametry pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki