Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy mogę samemu przeprowadzić diagnostykę wtrysków Common Rail? - musisz to wiedzieć!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Przeprowadzenie diagnostyki wtrysków Common Rail we własnym zakresie jest możliwe, ale wymaga odpowiednich narzędzi oraz wiedzy. Przedstawiamy kilka kroków, które można podjąć, aby samodzielnie zdiagnozować podzespoły:

1. Odczyt kodów błędów- potrzebny będzie skaner diagnostyczny (OBD-II) i odpowiednie oprogramowanie. Podłącz urządzenie do portu diagnostycznego pojazdu i odczytaj kody błędów, które mogą wskazywać na problemy z wtryskiwaczami.
2. Kontrola wizualna- sprawdź stan zewnętrzny wtryskiwaczy i okolicznych przewodów paliwowych. Szukaj oznak wycieków paliwa, uszkodzeń lub korozji.
3. Analiza dźwięku- niekiedy można zidentyfikować problemy na podstawie dźwięków wydawanych przez silnik. Nierównomierna praca, stukotanie lub inne nietypowe odgłosy mogą sugerować problemy z podzespołami
4. Test przelewowy- diagnostyka wtrysków za pomocą testu przelewowego polega na pomiarze ilości paliwa powracającego z każdego wtryskiwacza do menzurek, co pozwala ocenić ich wydajność i szczelność. Test ten jest stosunkowo prosty do wykonania i może szybko wskazać, które wtryskiwacze wymagają naprawy lub wymiany, ponieważ pozwala sprawdzić wtryski bez wyjmowania. Czy można samemu zrobić test przelewowy? - tak można, ale warto mieć wiedzę na ten temat.

Pamiętaj, że samodzielnie jesteś w stanie przeprowadzić jedynie wstępną diagnostykę. Aby postawić prawidłową diagnozę wymagane jest przeprowadzenie specjalistycznych testów diagnostycznych w serwisie, wykonywanych przez ekspertów.

Sprawdzane przez mechanika wtryskiwacze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Diagnostyka skanerem

Jak sprawdzić czy wtrysk jest uszkodzony?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy wtrysk jest uszkodzony, możesz wykonać test przelewowy wtryskiwaczy Aby w domowych warunkach przeprowadzić test, należy podłączyć do przewodów przelewowych zestaw składający się z gumowych rurek i menzurek z miarką. Następnie rozgrzej silnik do temperatury od 70 do 80°C, aby uzyskać rzeczywiste parametry. Gdy silnik pracuje, do menzurek zacznie spływać paliwo. Jeśli ilość paliwa w którejś z nich przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, może to wskazywać na uszkodzenie wtryskiwacza. Sprawdzenie wtrysków na rozgrzanym silniku pozwala precyzyjnie określić, który wtryskiwacz dawkuje olej napędowy nieprawidłowo.

Objawy awarii wtryskiwaczy Common Rail

Wtrysk Common Rail

Awaria wtryskiwaczy Common Rail może objawiać się na różne sposoby, wpływając na ogólne działanie silnika i komfort jazdy, oto najczęstsze symptomy:

1. Trudności w uruchomieniu silnika, zwłaszcza na zimno, mogą wskazywać na uszkodzenie wtryskiwaczy.
2. Silnik pracuje nierówno, drży lub gaśnie, co może być spowodowane nieregularnym podawaniem paliwa przez uszkodzone wtryski.
3. Duży spadek mocy jednostki napędowej, szczególnie podczas przyspieszania, jest często wynikiem niewłaściwego dawkowania oleju napędowego.
4. Awaria podzespołów może prowadzić do nadmiernego zużycia paliwa, co wpływa na ekonomię jazdy.
5. Check Engine na desce rozdzielczej może się zapalić z powodu problemów z wtryskiwaczami, co wymaga diagnostyki komputerowej.

Test przelewowy wtryskiwaczy na zimnym silniku – czy jest wiarygodny?

Test przelewowy wtryskiwaczy na zimnym silniku może dostarczyć wstępnych informacji o stanie wtryskiwaczy, jednak jego wiarygodność jest ograniczona. Wtryskiwacze mogą działać inaczej w różnych temperaturach, a parametry pracy silnika na zimno mogą nie odzwierciedlać rzeczywistych warunków eksploatacji. Dlatego bardziej wiarygodne wyniki uzyskuje się, przeprowadzając test na rozgrzanym silniku, gdyż lepiej odzwierciedla on rzeczywiste warunki pracy wtryskiwaczy. Wykonanie badania na zimnym silniku dostarcza jedynie informacji o awarii w obrębie jednostki napędowej i nie wskazuje, który konkretnie podzespół jest wadliwy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki