Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można samemu zrobić test przelewowy? - Musisz to wiedzieć!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy można samemu wykonać test przelewowy? - Musisz to wiedzieć!

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Tak, można wykonać test przelewowy wtryskiwaczy samemu. Aby w domowych warunkach, przeprowadzić test przelewowy wtrysków Common Rail, należy podpiąć do przewodów przelewowych urządzenie składające się z gumowych rurek oraz menzurek z miarką. Następnie musimy rozgrzać silnik, ponieważ tylko wtedy parametry będą rzeczywiste. Temperatura rozgrzania powinna wynosić od 70 do 80°C. Po chwili do menzurek zacznie spływać paliwo, jeśli ilość w którejś z nich przekroczy 4 mg na jeden cykl pracy cylindra, może to oznaczać uszkodzenie wtrysku. Wobec tego, sprawdzenie wtryskiwaczy na rozgrzanym silniku pozwala określić, który podzespół dawkuje olej napędowy w nieprawidłowy sposób.

Warto wiedzieć, że test przelewowy wykonany na zimnym silniku, informuje jedynie o usterce w obrębie jednostki napędowej – nie określa, który konkretnie wtrysk jest wadliwy.

Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?

Test przelewowy wtrysków nie jest szczególnie precyzyjnym badaniem. Wykonanie zestawem do testu przelewowego badania, nie oznacza dokładnego ustalenia możliwej przyczyny awarii wtryskiwaczy. Aby precyzyjnie sprawdzić, czy podzespoły zostały uszkodzone, należy przeprowadzić specjalistyczną diagnostykę na stole probierczym.

Pomimo, że badanie nie jest wiarygodne w 100%, wielu kierowców wykonuje go w warunkach domowych. Należy jednak zaznaczyć, że test przelewowy ma tylko formę poglądową. W celu regeneracji zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami diesla, ponieważ samodzielna naprawa bez odpowiedniej wiedzy może być niebezpieczna.

Ile powinien trwać test przelewowy?

Ile trwa test przelewowy?

Test przelewowy trwa około kilkunastu minut. Jest to czas potrzebny do rozgrzania silnika, przynajmniej do temperatury roboczej (70°C) i spłynięcia paliwa do menzurek. Dokładna długość testu nie jest możliwa do określenia, ponieważ każdy samochód pracuje indywidualnie i czas rozgrzania może się różnić w zależności od marki i modelu auta.

Co daje test przelewowy wtrysków?

Test przelewowy wtrysków pozwala nam określić, jaka dawka paliwa jest z powrotem zwracana do obiegu, co przekłada się na stopień drożności i szczelności podzespołów.
Dużą zaletą testu przelewowego, jest możliwość jego wykonywania w warunkach domowych bez demontażu wtrysków. Należy jednak pamiętać, że badanie ma jedynie charakter poglądowy. W przypadku wykrycia awarii, nie zalecamy samodzielnej naprawy wtrysków, ponieważ wymaga ona dużo większej wiedzy, niż w przypadku wykonywania testu przelewowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki