Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy komputer pokaże uszkodzone wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy komputer pokaże uszkodzone wtryskiwacze?
Czy komputer pokaże uszkodzone wtryski?

Sprawdzanie wtryskiwaczy testerem diagnostycznym jak najbardziej pomoże nam wskazać uszkodzony wtrysk. Badanie wykonujemy poprzez podpięcie takiego urządzenia do sterownika silnika. Następnie odczytujemy parametry wtrysków uzyskane w czasie pracy i porównujemy je do tych zadanych przez producenta. Usterkę możemy też zlokalizować na podstawie kodów błędu, o których nas poinformuje komputer. Jest to oczywiście tylko poglądowa informacja, którą należy potwierdzić, demontując wtryski i sprawdzając je pod mikroskopem optycznym. Ten sposób oględzin jest najbardziej wiarygodny i umożliwia lokalizację nawet mikrouszkodzeń, które także mają wpływ na parametry pracy wtryskiwaczy. Warto mieć wiedzę, na temat tego, jak sprawdzić wtryski komputerem, aby wstępnie ocenić stan techniczny tych podzespołów. Wielu kierowców decyduje się jednak na kompleksową pomoc mechanika, żeby załatwić problem szybko i profesjonalnie.

Uszkodzone wtryskiwacze – objawy uszkodzonych wtrysków – Jak rozpoznać uszkodzone wtryski

Do objawów zużytych i uszkodzonych wtrysków z pewnością zalicza się szarpanie silnika i jego nierównomierna praca. Usterkę rozpoznamy też po dziwnym falowaniu obrotów, spadku mocy oraz osiągów. Dysfunkcja wtryskiwaczy oznacza też większe niż zwykle dymienie z wydechu, większe spalanie i pobór paliwa. Można więc uznać, że niesprawne wtryskiwacze znacznie obniżają komfort jazdy, a nawet ją utrudniają, więc nie należy zwlekać z naprawą wtrysków. Jeśli mamy podejrzenie, że przyczyną wyżej wymienionych objawów są wtryski, warto zbadać ich parametry za pomocą testera diagnostycznego.

1. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Jak sprawdzić który wtrysk leje?

Należy zacząć od tego, że mając uszkodzone wtryski, nie powinniśmy ich wymieniać niewłaściwymi narzędziami, a co gorsze, na nie przygotowanym stanowisku (czyt. brudnym). Warto zdecydować się na profesjonalną diagnostykę z użyciem odpowiednich testerów. Przed wymianą wtryskiwaczy, trzeba obowiązkowo wyczyścić gniazda, w których są one montowane. Na koniec naprawy, obowiązkowo musimy wprowadzić nowe kody IMA i zapełnić bak dobrym jakościowo paliwem. Lejący wtryskiwacz rozpoznamy w czasie testów przelewowych.

Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail

2. Diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail w trakcie pracy - Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Sprawdzanie wtryskiwaczy możemy rozpocząć od weryfikacji ich parametrów w czasie pracy. Tego typu test jest szybki i umożliwi wstępną ocenę stanu technicznego wtryskiwaczy. Oczywiście to dla diagnosty tylko wstępna informacja, ponieważ żeby zlokalizować źródło awarii i dokładnie ocenić stopień uszkodzeń, konieczny jest demontaż wtryskiwacza na poszczególne części. Szukanie wadliwego wtrysku możemy zrealizować także poprzez testy przelewowe. Wówczas nieprawidłowa ilość paliwa w miarce wskaże nam uszkodzony podzespół.

Udostępnij wpis

Komentarze

Borys

Wystawiono 2 lata temu

Tak, komputer samochodowy (tzw. komputer pokładowy) jest w stanie wskazać uszkodzenie wtrysków, a także innych elementów układu zasilania paliwem. W przypadku uszkodzenia wtryskiwaczy, komputer może wyświetlić odpowiedni komunikat błędu lub sygnalizować awarię poprzez świecącą się kontrolkę na desce rozdzielczej. W celu dokładnej diagnozy konieczne może być podłączenie samochodu do specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który pozwoli zidentyfikować konkretne uszkodzenie i podjąć odpowiednie działania naprawcze.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki