25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Jak sprawdzić wtryski komputerem?

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

Wiedząc, że współczesne samochody wyposażone są w komputery pokładowe, przez co niemożliwa jest precyzyjna ocena stanu wtryskiwaczy na podstawie oględzin, postanowiliśmy opisać to, jak można sprawdzić wtryski komputerem. Żeby dokonać takiej fachowej diagnostyki za pomocą programu, który odczytuje dane ze sterownika silnika, należy:

 

  • podpiąć komputer diagnostyczny do komputera pokładowego samochodu,
  • odczytać korekty wtryskiwaczy ze sterownika silnika,
  • porównać wyniki z danymi producenta określonego modelu,
  • dokonać analizy funkcjonowania wtryskiwaczy,
  • wyciągnąć wnioski, co jest trudnym zadaniem.

 

Jak sprawdzić wtryski komputerem?
Jak sprawdzić wtryski komputerem?

 

Czy wiesz, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

 

Przede wszystkim diagnostyka komputerowa nie umożliwia w pełni wnikliwej oceny stanu wtryskiwaczy, na jej podstawie możemy jednak ustalić, który wtrysk jest uszkodzony. Uzupełnieniem diagnostyki jest test przelewowy, lecz on nadal jest stosowany, jako „test podstawowy” i znajduje swoje miejsce w instrukcjach serwisowych. Dokładna analiza wtryskiwaczy jest możliwa na stanowisku probierczym np. EPS 708 Bosch w naszej profesjonalnej pracowni, a więc po zdemontowaniu wtryskiwaczy z samochodu. Nie warto więc zastawiać się, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, bo nie zawsze jest to możliwe i w pełni rzetelne. Żeby kompleksowo ocenić uszkodzenia w układzie zasilania, należy wybrać się do autoryzowanego serwisu, gdzie wyszkoleni fachowcy dobrze wiedzą, jak sprawdzić wtryski za pomocą dedykowanych urządzeń. To zapewnia rzetelność uzyskanych w ten sposób wyników badania i warto wybrać specjalistyczną formę diagnostyki, jeśli uszkodzony wtryskiwacz objawy diesel daje zauważalne. Ponadto w profesjonalnej pracowni diagnostycznej można jednocześnie wykonać regenerację, która wyeliminuje także klekotanie wtryskiwaczy, bo przywraca ich utraconą żywotność do niemal fabrycznego stanu.

 

Czy wiesz, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?
Czy wiesz, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

Komentarze

Karrrrol 2021-07-08 08:39:51

Jeśli nie wiadomo, co konkretnie spodowodwało awarię wtryskiwaczy najlepiej pojechać do warsztatu na diagnostyke wtryskiwaczy. Mechanicy się znają a przede wszystkim mają odpowiednie narzędzia i szybko znajdą źródlo usterki.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO