Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić wtryski komputerem?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtrysków komputerem

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Żeby dokonać fachowej diagnostyki za pomocą programu, który odczytuje dane ze sterownika silnika, należy:

  • podpiąć komputer diagnostyczny do komputera pokładowego samochodu,
  • odczytać korekty wtryskiwaczy ze sterownika silnika,
  • porównać wyniki z danymi producenta określonego modelu,
  • dokonać analizy funkcjonowania wtryskiwaczy,
  • wyciągnąć wnioski.

Wiedząc, że współczesne samochody wyposażone są w komputery pokładowe, postanowiliśmy opisać to, jak można sprawdzić wtryski komputerem. Należy przy tym pamiętać, że precyzyjna ocena stanu wtryskiwaczy na podstawie samych oględzin nie jest możliwa. Jedynie kompleksowa usługa sprawdzenia wtryskiwaczy w serwisie pozwala na precyzyjne określenie rodzaju usterki i jej wyeliminowanie.

Jak sprawdzić wtryski komputerem?
Jak sprawdzić wtryski komputerem?

Czy wiesz, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

Przede wszystkim diagnostyka komputerowa nie umożliwia w pełni wnikliwej oceny stanu wtryskiwaczy, na jej podstawie możemy jednak ustalić, który wtrysk jest uszkodzony. Uzupełnieniem diagnostyki jest test przelewowy, lecz on nadal jest stosowany, jako „test podstawowy” i znajduje swoje miejsce w instrukcjach serwisowych. Dokładna analiza wtryskiwaczy jest możliwa na stanowisku probierczym np. EPS 708 Bosch w naszej profesjonalnej pracowni, a więc po zdemontowaniu wtryskiwaczy z samochodu. Nie warto więc zastawiać się, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, bo nie zawsze jest to możliwe i w pełni rzetelne. Żeby kompleksowo ocenić uszkodzenia w układzie zasilania, należy wybrać się do autoryzowanego serwisu, gdzie wyszkoleni fachowcy dobrze wiedzą, jak sprawdzić wtryski za pomocą dedykowanych urządzeń. To zapewnia rzetelność uzyskanych w ten sposób wyników badania i warto wybrać specjalistyczną formę diagnostyki, jeśli uszkodzony wtryskiwacz objawy diesel daje zauważalne. Ponadto w profesjonalnej pracowni diagnostycznej można jednocześnie wykonać regenerację, która wyeliminuje także klekotanie wtryskiwaczy, bo przywraca ich utraconą żywotność do niemal fabrycznego stanu.

Czy wiesz, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?
Czy wiesz, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić działanie wtryskiwaczy na komputerze, należy podłączyć samochód do specjalnego skanera diagnostycznego, który jest połączony z komputerem. Skaner ten jest w stanie odczytać informacje z modułu kontroli silnika samochodu i pokazać, czy wszystkie wtryskiwacze działają prawidłowo. Kroki, które należy wykonać: Podłączyć skaner diagnostyczny do samochodu, zgodnie z instrukcjami producenta skanera Uruchomić skaner i wybrać opcję diagnostyki silnika Zlokalizować wtryskiwacze w komputerze pokładowym i sprawdzić, czy pokazuje on poprawne dane, takie jak ciśnienie paliwa, przepływ i inne parametry Jeśli skaner wykryje jakieś problemy z wtryskiwaczami, będzie w stanie pokazać, który z nich jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Karrrrol

Wystawiono 3 lata temu

Jeśli nie wiadomo, co konkretnie spodowodwało awarię wtryskiwaczy najlepiej pojechać do warsztatu na diagnostyke wtryskiwaczy. Mechanicy się znają a przede wszystkim mają odpowiednie narzędzia i szybko znajdą źródlo usterki.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki