Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy kodowanie wtryskiwaczy jest konieczne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Kodowanie wtryskiwaczy
Czy kodowanie wtryskiwaczy jest konieczne?

Obowiązkowym etapem każdej wymiany wtryskiwaczy jest ich ponowne kodowanie i jak najbardziej jest ono konieczne z uwagi na wyrównywanie pracy wtryskiwaczy.
Kodowanie wtryskiwaczy jest także obowiązkowe z prawnego punktu widzenia, bowiem poprawne dawkowanie paliwa – a co za tym idzie, ilość emitowanych do powietrza spalin jest narzucona i kontrolowana przez europejską dyrektywę EURO.

Trzeba wiedzieć, że wymiana wtryskiwaczy bez kodowania nie przyniesie efektów, a wręcz okaże się daremna. W pełni sprawne wtryski są wówczas przymuszone do pracy według ustawień wtryskiwaczy, które nie działały prawidłowo. Dlatego po każdej wymianie konieczne jest skasowanie ze sterownika poprzednich konfiguracji i aktualizacja kodu IMA.

1. Na czym polega kodowanie wtryskiwaczy Common Rail?

Kodowanie polega na poprawnym wpisaniu, unikatowego dla każdego numeru wtrysku, kodu IMA, który określa parametry pracy wtryskiwacza. Aby rozpocząć tak zwane przyuczenie wtryskiwaczy, należy podłączyć specjalistyczne urządzenie diagnostyczne do sterownika silnika, a następnie wybrać dedykowany program. Kolejnym krokiem wykonanym przez mechanika jest wprowadzenie odpowiednich dawek, które decydują o charakterze wtrysku paliwa. Warto wiedzieć, że zastosowanie wartości wtryskiwaczy zgodnie z procedurami i technologią producenta, gwarantuje równą pracę tych podzespołów oraz stabilną i jednomiarową jazdę.

Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji – czy jest niezbędne?

Oczywiście wprowadzenie nowego kodu IMA do sterownika w przypadku regeneracji wtryskiwaczy, jest również obowiązkowe. Jednakże pierwszą czynnością po przeprowadzeniu regeneracji powinno być przetestowanie wtryskiwaczy na stole probierczym, aby możliwy był odczyt dawek paliwa. Wówczas tester diagnostyczny ma możliwość porównać uzyskane podczas testów dawki z tak zwanymi dawkami zadanymi i w oparciu o te dane, obliczyć nowy kod IMA.

Kodowanie wtrysków po regeneracji
Kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji – czy jest niezbędne?

Niewątpliwie warto pamiętać, aby naprawę, kalibrację wtryskiwaczy Common Rail, czy adaptację realizować w warsztatach, które powyższe usługi przeprowadzą rzetelnie i zgodnie z nowoczesną technologią naprawy. Prawidłowe ustawienie wtrysków wiąże się z tym, iż dobry stan techniczny tych podzespołów układu paliwowego zostanie zachowany przez długi czas.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Kodowanie wtryskiwaczy jest procesem, który polega na programowaniu wtryskiwaczy, tak aby były one zsynchronizowane z pozostałymi podzespołami silnika. Czy jest to konieczne, zależy od konkretnego samochodu i rodzaju wtryskiwaczy. W przypadku wtryskiwaczy typu Common Rail, kodowanie jest konieczne po zamontowaniu nowych wtryskiwaczy lub po ich regeneracji, ponieważ są one zsynchronizowane z komputerem pokładowym. Bez kodowania, nowe wtryskiwacze nie będą działać prawidłowo, co może prowadzić do problemów z silnikiem, np. nieprawidłowych odczytów ciśnienia, nieprawidłowych dawek paliwowych itp. Natomiast w starszych samochodach wyposażonych w wtryskiwacze mechaniczne, kodowanie nie jest konieczne, ponieważ wtryskiwacze te działają na zasadzie otwierania i zamykania przez mechanizm linkowy i nie są połączone z elektroniką pojazdu. Dlatego też, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy twoje wtryskiwacze wymagają kodowania, najlepiej skontaktować się z profesjonalistą, który będzie w stanie dokładnie określić, czy jest to konieczne dla twojego samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki