Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co trzeba zrobić po wymianie wtrysków?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Co trzeba zrobić po wymianie wtrysków?
Co trzeba zrobić po wymianie wtrysków?

Po wymianie wtryskiwaczy, konieczne jest wykasowanie ze sterownika nieaktualnych kodów IMA i wpisanie nowych. Czynność tą realizujemy poprzez program diagnostyczny, który jest połączony ze sterownikiem silnika. Wówczas wybieramy odpowiedni moduł i na ekranie komputera wprowadzamy kod IMA, który jest indywidualny dla każdego numeru katalogowego wtryskiwacza. Trzeba też wiedzieć, że wtryskiwacze regenerowane także podlegają kodowaniu, z tym że najpierw konieczne jest wyliczenie nowego kodu, który jest generowany automatycznie podczas testów na stole probierczym. Niektóre rodzaje wtryskiwaczy w poprzednich generacjach nie wymagały kodowania, jednak w nowoczesnych dieslach jest to czynność obowiązkowa. Kodowanie wtrysków nie dotyczy także wtryskiwaczy benzynowych.

Wymiana wtryskiwaczy – Samoadaptacja wtryskiwaczy

Ciekawostką jest, iż sterownik silnika po przejechaniu danego dystansu, sam narzuca na wtryskiwacze korektę, aby wyrównać dawkę wtrysku. Dzieje się to automatycznie i bez ingerencji kierowcy. W nowoczesnych Dieslach nie musimy więc martwić się o to, że zużywające się wtryski nagle odmówią posłuszeństwa, ponieważ nad ich parametrami „czuwa” sterownik. Oczywiście w przypadku, kiedy wtryskiwacze są mocno wyeksploatowane czy też uszkodzone, konieczna jest naprawa części i nadanie im nowego kodu IMA.

1. Procedura wymiany wtryskiwaczy – Kodowanie wtryskiwaczy cena

Procedura wymiany wtryskiwaczy
Procedura wymiany wtryskiwaczy

Wymiana wtrysków wiąże się z użyciem odpowiednich narzędzi, a także z przygotowaniem stanowiska pracy, które na ten moment powinno być idealnie czyste. W czasie wymiany obowiązkowo należy użyć nowych podkładek oraz uszczelnień, a przed instalacją, gruntownie wyczyścić gniazda. Końcowym etapem wymiany jest nadanie wtryskom kodów, które poinformują sterownik o prawidłowych wartościach wtrysku. Cena kodowania jest niezależna od ilości wtrysków i oscyluje w granicy 100 zł.

2. Wymiana wtryskiwacza kodowanie – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Jak już wiemy, wymiana wtryskiwaczy, ich naprawa czy regeneracja powinna zakończyć się ta zwanym przyuczeniem, czyli wpisaniem w sterownik kodu IMA, który zawiera charakterystykę pracy danego wtrysku. Brak przeprowadzenia tej czynności będzie jednoznaczne z brakiem skuteczności naprawy. Sprawne wtryski pracując na starych, nieprawidłowych parametrach będą nadal wykazywały objawy usterki takie, jak szarpanie silnika, trudność jego uruchomienia czy utrata mocy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Misiek

Wystawiono Rok temu

Witam czy jak serwis robił mi wtrysiwacze to wymieniał tez olej czy trzeba to samameu robić?

Czy ta opinia była pomocna?

Gucio

Wystawiono 2 lata temu

Po wymianie wtrysków należy przeprowadzić kilka kroków, aby upewnić się, że są one prawidłowo zainstalowane i działają poprawnie. Oto kilka rzeczy, które warto zrobić: Sprawdź, czy wtryski są dobrze osadzone w swoich gniazdach i czy są szczelnie zamontowane. Sprawdź, czy wszystkie kable i przewody są dobrze połączone i nie ma żadnych luzów ani uszkodzeń. Sprawdź ciśnienie paliwa i ustaw je zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli to możliwe, skorzystaj z komputera diagnostycznego, aby sprawdzić, czy wtryski pracują prawidłowo i czy są odpowiednio skalibrowane. Przeprowadź kilka jazd próbnych, aby sprawdzić, czy silnik pracuje płynnie i czy nie występują żadne niepokojące objawy. Upewnij się, że wtryski są odpowiednio zabezpieczone przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem podczas transportu i przechowywania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki