Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co trzeba zrobić po regeneracji wtryskiwaczy? – Czy należy programować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Po regeneracji wtryskiwaczy w nowoczesnych silnikach Common Rail zazwyczaj konieczne jest ich ponowne zakodowanie, czyli zaprogramowanie w sterowniku silnika. Proces ten polega na usunięciu nieaktualnych kodów IMA i wprowadzeniu nowych, które pozwalają sterownikowi precyzyjnie dostosować dawki paliwa. Kodowanie jest szczególnie istotne w zaawansowanych systemach, gdzie precyzja wtrysku wpływa na pracę silnika, emisję spalin oraz zużycie paliwa. Przed zamontowaniem naprawionych komponentów, należy również wymienić podkładki i uszczelki – zapewnia to szczelność i zapobiega wyciekom oleju napędowego. Dodatkowo zaleca się wymianę filtra paliwa, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do zregenerowanych wtryskiwaczy, a także warto sprawdzić stan innych podzespołów układu paliwowego.

Sprawdź cenę

WYSZUKAJ PO NUMERZE VIN

Podaj VIN, a my dobierzemy wtryskiwacz, który idealnie pasuje do Twojego samochodu

Podaj numer VIN
Wtryskiwacz Common Rail
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Quality Skan

Co się stanie, jeśli wtryskiwacz nie zostanie zakodowany?

Jeśli po wymianie lub regeneracji nie zakodujesz wtryskiwaczy Common Rail, może w Twoim aucie dojść do wielu niepokojących objawów. Przede wszystkim silnik może pracować nierówno, pojawić się może szarpanie, zwiększone spalanie lub problemy z uruchamianiem. W niektórych przypadkach sterownik silnika sam dostosuje parametry pracy, ale nie będzie to tak precyzyjne, jak przy prawidłowym kodowaniu. W efekcie mogą wystąpić błędy w systemie diagnostycznym, a w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia jednostki napędowej wskutek nieprawidłowego dawkowania paliwa.

Jak zaprogramować wtryskiwacze?

Maszyna na serwisie

Kodowanie wtryskiwaczy przeprowadza się za pomocą komputera diagnostycznego, który umożliwia wprowadzenie unikalnych kodów w sterowniku silnika. Procedura różni się w zależności od marki i modelu samochodu, ale zazwyczaj polega na:

1. Podłączeniu interfejsu diagnostycznego i uruchomieniu odpowiedniego oprogramowania.
2. Odczytaniu nowych kodów wtryskiwaczy - zazwyczaj znajdują się one na cewkach, a następnie usunięcie nieaktualnych. 
3. Wprowadzeniu nowych kodów IMA do sterownika.
4. Zapisaniu i zatwierdzeniu zmian, a następnie sprawdzeniu poprawności pracy silnika.

Jeśli nie masz dostępu do odpowiedniego sprzętu, kodowanie wtryskiwaczy najlepiej zlecić fachowcom w serwisie, którzy mają doświadczenie w tego typu pracach.

Czy można wymienić tylko jeden wtrysk?

Teoretycznie można wymienić tylko jeden wtryskiwacz, jednak w praktyce nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Nowy lub zregenerowany wtrysk może mieć inne parametry pracy niż pozostałe, co może powodować nierówną pracę silnika. Z kolei, jeśli pozostałe wtryski są także zużyte/uszkodzone, wkrótce może również dojść do ich awarii i kolejnych wizyt w warsztacie. Dlatego w wielu przypadkach zaleca się od razu wymianę całego kompletu lub przynajmniej sprawdzenie i ewentualną regenerację pozostałych wtryskiwaczy, aby zapewnić równomierną oraz bezproblemową pracę silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki