Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co steruje wtryskiem paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sterowanie wtryskiwaczem Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Sterowanie wtryskiem paliwa
Co steruje wtryskiem paliwa?

Pracą wtryskiwaczy Common Rail kieruje sterownik silnika. Sterownik na podstawie informacji dotyczących: obciążenia jednostki napędowej, temperatury cieczy chłodzącej, mocy zadanej przez kierowcę, decyduje o charakterze dawki. Parametry, jakie ulegają regulacji, to wielkość dawki, czas i moment wtrysku paliwa. Sterownik opiera się na tzw. mapie wtrysku, w której zawarte są wszystkie dane dotyczące prawidłowych parametrów wtryskiwacza. Zastosowanie tychże parametrów gwarantuje miarową i solidną pracę jednostki napędowej. Dlatego też obowiązkowym etapem naprawy jest kodowanie wtryskiwaczy, mające na celu wyrównanie dawki paliwa. Tę czynność wykonuje się za pomocą urządzenia diagnostycznego podłączonego do sterownika silnika.

Wtrysk paliwa – zasada działania

Rolą wtryskiwaczy jest bardzo precyzyjne rozpylenie odpowiedniej dawki paliwa do komory spalania. Dawka ta jest obliczona przez sterownik silnika i powinna być właściwa dla każdego stanu roboczego silnika. Praca wtryskiwacza rozpoczyna się wraz z otrzymaniem impulsu elektrycznego przekazanego przez sterownik. Napięcie docierające na cewę skutkuje uniesieniem się iglicy, natomiast po zaniku napięcia iglica zamyka otwór i jest dodatkowo dociskana przez sprężynę w gnieździe. Każdy kierowca Diesla powinien  wiedzieć nie tylko, jak wygląda sterowanie i regulacja silnika z układem Common Rail, ale i jak dbać o wtryskiwacze.

1. Sterowanie wtryskiem paliwa – wtrysk paliwa diesel

Sterownik generuje impulsy elektryczne po uprzednim obliczeniu odpowiednich parametrów dawki. Następnie impuls ten dociera na cewkę wtryskiwacza i powoduje otwarcie się końcówki rozpylacza. W ten sposób dochodzi do wtryśnięcia paliwa wprost do komory spalania. O charakterze dawki decyduje sterownik silnika, jednak odpowiednia jakość rozpylanego paliwa uzależniona jest od kształtu gniazda i otworu wtryskiwacza.

2. Układy sterowania zapłonem oraz wtryskiem paliwa – rodzaje wtrysków

W przypadku silników wysokoprężnych stosowany możemy mieć do czynienia z: pompą sekcyjną, pompą rozdzielaczową, wtryskiem pośredni lub bezpośrednim, pompowtryskiwaczami, wtryskiwaczami Common Rail. Jeśli chodzi o silniki o zapłonie iskrowym, to można wyróżnić: układ SPI (jeden wtrysk umiejscowiony w kolektorze dostarcza paliwo do wszystkich cylindrów i sterowany jest elektronicznie), układ MPI (jest to wielopunktowy wtrysk paliwa), DI (wtrysk zlokalizowany jest w cylindrze).

Sterowanie zapłonem oraz wtryskiem paliwa
Układy sterowania zapłonem oraz wtryskiem paliwa

3. Jak działa układ wtryskowy w dieslu? - wtrysk paliwa objawy

Proces rozpoczyna się od poboru paliwa przez pompę paliwową. W kolejnym kroku olej napędowy trafia do pompy wysokiego ciśnienia, a stamtąd do szyny Common Rail. Zadaniem szyny jest rozdzielenie paliwa do wszystkich wtryskiwaczy pod takim ciśnieniem, aby mogły rozpocząć swoją pracę. Napięcie wędrujące od sterownika silnika na cewkę pozwala na otwarcie się iglicy, a to z kolei na odblokowanie końcówki rozpylacza. Wówczas paliwo ma możliwość zostać rozpylone bezpośrednio do komory spalania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

W samochodach diesel układ zasilania paliwem różni się od układu w samochodach z silnikami benzynowymi. W samochodach z silnikami Diesla wtryskiwacze paliwa są sterowane przez układ elektronicznego wtrysku paliwa (EFI), podobnie jak w samochodach z silnikami benzynowymi. Jednak w przypadku silników Diesla układ EFI musi być w stanie obsługiwać wysokie ciśnienie wtrysku paliwa, które jest konieczne do spalania ciekłego paliwa wysokociśnieniowego (HPP). Komputer sterujący przetwarza dane i na ich podstawie określa, ile paliwa powinno być dostarczane do silnika i kiedy powinno to nastąpić. W ten sposób układ EFI kontroluje pracę silnika i zapewnia optymalne osiągi i sprawność.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki