Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co się stanie jak nie zakoduje wtrysku? Zaczynają się problemy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Pamiętaj, że kodowanie wtryskiwaczy jest obowiązkowym etapem regeneracji, gdyż pozwala wyrównać pracę wszystkich wtryskiwaczy. Jeśli wtryski są niezakodowane, objawi się to następującymi problemami:

1. Nierówna praca jednostki napędowej – niezakodowanie wtryskiwaczy nie będą równomiernie rozpylały paliwa, przez co silnik może pracować nierówno na biegu jałowym, przy przyspieszaniu lub podczas jazdy z określoną prędkością.
2. Znacznie większe spalanie paliwa - nieprawidłowo dozowane paliwo zwiększa zużycie paliwa. Silnik zużywa więcej paliwa niż to konieczne, aby zapewnić mu płynną pracę.
3. Emisja spalin - niezakodowane wtryskiwacze powodują większą emisję spalin do środowiska.

W razie wystąpienia tego typu symptomów należy niezwłocznie zasięgnąć porady u specjalisty. Procedura kodowania wtryskiwaczy nie jest skomplikowana, natomiast wymaga użycia odpowiedniego urządzenia diagnostycznego i doświadczenia. Nie bagatelizuj więc objawów niezakodowanych wtryskiwaczy, jeśli nie chcesz ponieść kosztownych konsekwencji.

Kodowanie wtryskiwaczy na komputerze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pracownia regeneracji wtrysków

Nierówna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa i emisja spalin – przyczyna - niezakodowane wtryskiwacze

Nierówna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa i emisja toksycznych spalin do atmosfery to objawy, które mogą być spowodowane przez wiele czynników. Jednym z takich czynników są niezakodowane wtryski. Wtryskiwacze są odpowiedzialne za dozowanie paliwa do cylindrów. Aby mogły pracować prawidłowo, muszą być dobrze skalibrowane przez specjalistę.

Dlaczego wtryskiwacze muszą być zakodowane?

Wtryskiwacz Common Rail

Aby wtryskiwacze mogły pracować prawidłowo, muszą być zakodowane w sterowniku jednostki napędowej. Kodowanie wtrysków polega na wprowadzeniu do sterownika odpowiednich parametrów, które określają pracę podzespołów. Co więcej, jest to niezbędny proces do zapewnienia równomiernej pracy wszystkich wtryskiwaczy, zoptymalizowania spalania paliwa, a także zmniejszenia emisji toksycznych spalin.

Niezakodowane wtryski - jak zaoszczędzić pieniądze na naprawie silnika?

Zanim zdecydujesz się na usługę w danym serwisie samochodowym, musisz mieć pewność, że specjalista po wymianie wtryskiwaczy lub przeprowadzonej regeneracji będzie pamiętał o zakodowaniu wtrysków. W przeciwnym razie bardzo szybko dojdzie do uszkodzenia tych podzespołów, jak i jednostki napędowej. Ogólnie rzecz biorąc, w niedługim czasie niezakodowane wtryskiwacze doprowadzą również do zatkania filtra cząstek stałych lub katalizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki