Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co się psuje we wtryskiwaczu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jakie części psują się we wtryskiwaczu?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co się psuje we wtryskiwaczu common rail?
Co się psuje we wtryskiwaczu?

Posiadając samochód wyposażony we wtryskiwacze Common Rail, warto wiedzieć, jakie uszkodzenia mogą spowodować wystąpienie objawów awarii wtrysku, dlatego poniżej przedstawiamy spis możliwych usterek:

- Uszczelniacze – uszkodzenie tych elementów najczęściej jest wynikiem zużycia idącego w parze z eksploatowaniem pojazdu. Przetarte, sparciałe czy pęknięte gumy wiążą się oczywiście z brakiem szczelności we wtryskiwaczu, przez co dawkowanie paliwa stanie się nierównomierne. Wymiana uszczelnień jest konieczna do tego, by przywrócić wtryskom odpowiednie parametry pracy. Koszt naprawy tego typu usterki jest naprawdę niewielki, jednakże trzeba ją szybko wyeliminować.

- Trzpienie zaworków – awaria trzpieni może być spowodowana niewłaściwym i niedostatecznym smarowaniem powodującym zmatowienie tych części. Może dojść także do zablokowania oraz zatarcia trzpieni poprzez zabrudzenia dostające się do wnętrza wtryskiwaczy. Wówczas często spotykany się z tak zwanymi lejącymi wtryskiwaczami, które także przekładają się na złą pracę silnika.

- Końcówka rozpylacza – przyczyną uszkodzeń otworków rozpylacza są gównie zabrudzenia, które przywierają do wtryskiwacza w momencie tankowania złego jakościowo oleju napędowego. Zapchanie końcówki różnego typu osadami wiąże się z brakiem możliwości poprawnego wstrzykiwania paliwa. W takim przypadku z pewnością będziemy mieli do czynienia z mało komfortową jazdą spowodowaną nieprecyzyjnym dawkowaniem paliwa.

- Iglica – w tym przypadku awaria może mieć związek ze zużyciem lub zatarciem stożka iglicy. Do uszkodzenia tego drobnego elementu także przyczyniają się ciała obce zawarte w paliwie. Taka sytuacja może prowadzić do rozrzedzenia oleju silnikowego poprzez dostanie się tam paliwa, a w nowszych pojazdach, nawet do dysfunkcji filtra cząstek stałych.

- Gniazdo wtryskiwacza – przyczyną awarii są wszelkie nieszczelności, które powstają na skutek wyrobienia się gniazd w czasie użytkowania samochodu. Aby pozbyć się takiej usterki, należy po pierwsze wyczyścić powierzchnie styku podkładki termicznej z głowicą oraz wymienić wszystkie uszczelki. Usunięcie nierówności i bruzd w gnieździe pozwoli wyeliminować objawy związane z tego typu awarią.

Poza wyżej wymienionymi usterkami możemy mieć także do czynienia z awarią spowodowaną uszkodzeniami mechanicznymi. Tego rodzaju uszkodzenia powstają najczęściej na skutek naprawy wtrysków nieodpowiednimi narzędziami oraz nieumiejętnym montażem i demontażem.

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem Common Rail?

Nie należy decydować się na jazdę z uszkodzonymi elementami układu paliwowego. Wtryskiwacze, jak wiemy, odpowiadają za wstrzykiwanie paliwa, więc ich uszkodzenie może skutkować nawet całkowitą niemożliwością uruchomienia jednostki napędowej.

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?
Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem Common Rail?

W przypadku wystąpienia w Dieslu pierwszych objawów wskazujących na uszkodzone wtryskiwacze najlepiej zrezygnować z podróżowania i udać się warsztatu samochodowego. Przeprowadzona tam szczegółowa diagnostyka części pozwoli sprecyzować źródło awarii oraz podjąć odpowiednie metody naprawcze w celu jej usunięcia. Profesjonalne sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze umożliwi poznanie parametrów pracy poszczególnych wtryskiwaczy, a co za tym idzie, wskazanie uszkodzonego wtrysku.

Nie zaleca się więc ignorowania usterki z uwagi na stopniowo zwiększający się wraz ze stopniem uszkodzeń koszt naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

We wtryskiwaczu mogą zepsuć się różne elementy, co prowadzi do nieprawidłowego działania. Oto kilka przykładów: Uszczelniacze: Uszczelniacze odpowiadają za utrzymanie szczelności w wtryskiwaczu. Jeśli uszczelniacze są uszkodzone lub zużyte, paliwo może przedostawać się do silnika, co powoduje jego niedomaganie. Elektromagnes: Elektromagnet jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie dyszy wtryskiwacza. Jeśli elektromagnet jest uszkodzony, wtryskiwacz nie będzie działał prawidłowo. Dysza: Dysza jest odpowiedzialna za wypływ paliwa z wtryskiwacza. Jeśli dysza jest zanieczyszczona lub uszkodzona, paliwo może przepływać przez nią w nieprawidłowym tempie, co prowadzi do niedomagania silnika. Czujnik poziomu paliwa: Czujnik poziomu paliwa odpowiada za kontrolowanie ilości paliwa, które ma przepływać przez wtryskiwacz. Jeśli czujnik jest uszkodzony, wtryskiwacz może wypompowywać zbyt dużo lub zbyt mało paliwa. Przepalenie styków elektrycznych: Kolejnym częstym problemem jest przepalenie styków elektrycznych. Zanieczyszczenie: Wtryskiwacze są podatne na zanieczyszczenie, zwłaszcza w przypadku silników diesel, w których występują wyższe ciśnienia. Warto pamiętać, że te są tylko przykładami problemów, które mogą wystąpić we wtryskiwaczu, istnieje wiele innych problemów, które mogą powodować ich niedomaganie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki