Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co ile wymienia się wtryski w Dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtryskiwaczy w Dieslu

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co ile wymienia się wtryskiwacze w Dieslu?
Co ile wymienia się wtryski w Dieslu?

Wtryskiwacze wymagają wymiany najczęściej po przebyciu ponad 250 tysięcy kilometrów. Sztywne ramy decydujące o wymianie wtryskiwaczy nie są do końca określone, ponieważ wszystko zależy od ich stanu technicznego oraz stopnia zużycia poszczególnych elementów. W pierwszej kolejności szuka się alternatywy dla kosztownej wymiany wtrysków na nowe. Opcje, jakie pozostają do wyboru, to: regeneracja własnych, zużytych wtryskiwaczy, zakup zregenerowanych, używanych lub fabrycznie nowych. Najpopularniejszą opcją jest regeneracja wtryskiwaczy, ponieważ to właśnie dzięki niej udaje się przedłużyć trwałość wtrysków o kolejny okres eksploatacyjny. Wymieniając wtryskiwacze, należy pamiętać przede wszystkim o umiejętnym zdemontowaniu części, odpowiednim przygotowaniu gniazd oraz oczywiście o obowiązkowej wymianie wszystkich uszczelniaczy oraz podkładek. Nowo zainstalowane wtryski należy zaadaptować w sterowniku, aby mogły pracować prawidłowo i równomiernie.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Zużyte wtryski mogą przysporzyć nam wiele problemów w trakcie jazdy, dlatego nie należy ich ignorować. Gasnący na światłach samochód czy poranna niemożność uruchomienia silnika to tylko jedne z wielu objawów wyeksploatowanych wtryskiwaczy. Kondycja i wydajność wtryskiwaczy w dużym stopniu zależy od dbałości o czystość układu wtryskowego oraz od tego, w jaki sposób użytkujemy samochód. Dlatego też warto czyścić wtryski, wymieniać regularnie filtr paliwa i bezwzględnie tankować tylko dobrej jakości olej napędowy.

1. Wtryskiwacze – częstotliwość wymiany – Wymiana wtryskiwaczy samemu

Jak już wiemy, wtryski należy wymienić po upływie mniej więcej 150-250 tys. km przebiegu. Zazwyczaj jednak udaje się przedłużać ich żywotność za pomocą kompleksowej regeneracji. Właściciele Diesli często decydują się na samodzielną wymianę wtryskiwaczy, jednak w dużym stopniu kończy się to trwałym uszkodzeniem części. Wyjęcie wtrysków okazuje się problematyczne i wymaga odpowiednich narzędzi typu ściągacz bezwładnościowy. Trzeba też pamiętać, że każdorazowa wymiana wtrysków powinna skończyć się wprowadzeniem nowych kodów IMA do sterownika, co wymaga już specjalistycznych urządzeń diagnostycznych.

2. Mechanicy potrafią wymieniać wtryskiwacze – Wymiana wtryskiwaczy krok po kroku

Do takich wniosków doszli testerzy sprawdzający umiejętność wymiany wtryskiwaczy przez mechaników. Weryfikacji podlegały kluczowe etapy wymiany, takie jak czyszczenie gniazda, zmiana zużytych uszczelek i podkładek, wymiana filtra, a także skasowanie starych kodów ze sterownika silnika. O powodzeniu naprawy decyduje także umiejętny demontaż wtryskiwaczy, niestety nie zawsze udaje się je wyciągnąć w nienaruszonym stanie, zwłaszcza te zapieczone i zardzewiałe.

Mechanicy potrafią wymieniać wtryski
Mechanicy potrafią wymieniać wtryskiwacze

3. Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać? – Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu?

Wymiana wtrysków nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Często bowiem pierwsze problemy napotykamy już na etapie demontażu. Wtryskiwacze eksploatowane przez długi czas są przeważnie tak zużyte, że niejako zaciskają się w gnieździe. Wyciągnięcie takich zapieczonych wtryskiwaczy wymaga nie tylko czasu i doświadczenia, ale przede wszystkim odpowiednich narzędzi. Wymieniając wtryski, należy pamiętać o rzetelnym przygotowaniu gniazda oraz o kończącej naprawę adaptacji wtrysków w silniku. Od stopnia trudności demontażu oraz czasu, jaki poświęcił na to mechanik, zależy także ostateczny koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu.

Udostępnij wpis

Komentarze

jacek

Wystawiono 10 miesiecy temu

bmw e 34 tds /310 tys km polecial pierwszy wtrysk

Czy ta opinia była pomocna?

Krystian

Wystawiono 10 miesiecy temu

@Paweł Dzień dobry, jeżeli ma Pan wątpliwości co do wtryskiwaczy, to prosimy o kontakt telefoniczny. Nasi pracownicy udzielą niezbędnych informacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 10 miesiecy temu

Dzień dobry czy mogę uzyskać informację czy jest różnica pomiędzy wtryskiwaczem o oznaczeniu 0 261 500 541 oraz 0 261 500 140 ? W samochodzie mam zamontowane wtryskiwacze 0 261 500 140, natomiast na wszystkich serwisach znajduje mi pod mój pojazd wtryskiwacze o oznaczeniu 0 261 500 541 Wyglądają one identycznie, natomiast ze względu na specyfikę produktu chciałbym mieć pewność, że jest to ten sam wtryskiwacz Pozdrawiam

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono Rok temu

Okres wymiany wtryskiwaczy w samochodzie zależy od wielu czynników, takich jak np. rodzaj i jakość paliwa, sposób eksploatacji pojazdu, warunki pracy silnika itp. W przypadku samochodów z silnikami Diesla, wtryskiwacze zazwyczaj wymienia się po około 100-150 tys. km, chociaż w niektórych przypadkach mogą wymagać wymiany już po 50-60 tys. km. Jeśli chcesz sprawdzić, czy wtryskiwacze w twoim samochodzie wymagają wymiany, należy skontaktować się ze specjalistycznym serwisem samochodowym lub zakładem naprawy pomp wtryskowych. Specjaliści ci dokonają odpowiedniej diagnostyki i oceny stanu wtryskiwaczy oraz doradzą, czy wymagają one wymiany.

Czy ta opinia była pomocna?

Jasiek

Wystawiono 2 lata temu

Ja zrobiłem jakieś 280 km. Po tylu kilosach wtryski zaczęły szwankować więc poddałem je regeneracji.

Czy ta opinia była pomocna?

Bluszcz03

Wystawiono 2 lata temu

Mam nadzieje, że szybko się o tym nie przekonam, bo wymiana podobno jest kosztowna. Dolewam u siebie dodatek do paliwa do czyszczenia wtrysków i mam nadzieję, że popracują długo bezawaryjnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Genomaniak

Wystawiono 2 lata temu

Mi udało się przejechać 250 tys.km i wtedy wymieniłem wtryski. Ale z opowieści wiem, że to się rzadko zdarza, żeby wtryski tak długo działały.

Czy ta opinia była pomocna?

kaktus235

Wystawiono 2 lata temu

Niestety z mojego zaniedbania musiałem swoje wtryski wymienić po zaledwie 140 tys. km... teraz wiem, że muszę się bardziej przyłożyć do eksploatacji mojego samochodu

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki