25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CIŚNIENIE NA WTRYSKACH

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Poruszymy zagadnienie, jakim jest ciśnienie na wtryskach, ponieważ uważamy, że skoro to czytacie, to pragniecie się po prostu dowiedzieć więcej i możemy was w pełni zapewnić, że wyniesiecie stąd całkiem sporo, odnośnie dokładnie tej kwestii. Zapnijcie zatem pasy, bo to będzie krótka piłka, jak można to śmiało określić. Ogólnie ciśnienie wtrysku Common Rail, ma spore, żeby nie zaryzykować, że nawet główne znaczenie w pracy tego układu. Parametr ten determinuję pracę wszystkich podzespołów zawartych w tym mechanizmie, także wtryskiwaczy i to właśnie w tym elemencie jest ono niesamowicie istotne.

 

Ciśnienie na wtryskach
Ciśnienie na wtryskach

 

Jak zmienia się ciśnienie wtrysku benzyny i Common Rail

 

Ogólnie przepływ paliwa, w różnych elementach całego układu charakteryzuje się zmiennością tego parametru, o którym mowa. Dlatego w poszczególnych częściach ciśnienie może, a nawet będzie różne. Jednak w przypadku wtryskiwaczy musi mieć ono odpowiednio wysoką prężność. To z tego względu, że elementy te działają sprawnie, tylko wtedy, kiedy ciśnienie otwarcia wtryskiwacza, jest na odpowiednio wysokim poziomie. Kiedy ta zależność jest spełniona, w nieprzerwany sposób, mamy zapewniony bezpośredni wtrysk paliwa do silnika, co oczywiście determinuję jego dalszą pracę. Parametr kiedy jest na właściwym poziomie, przedstawia się następująco i w przypadku silnika benzynowego powinno to być od 60 do nawet 390 barów, a z kolei w Common Rail oscyluje na poziomie maksymalnym 1600 barów. By zachować te wartości potrzebna jest regulacja wtrysku paliwa, a warto wiedzieć, że jest ona bardzo ważna w momencie kiedy zależy nam na pełnej niezawodności układu. Jednak kiedy ciśnienie w tej części układu spadnie mamy już do czynienia z zaburzeniem funkcjonowania tego systemu, co ma bezpośredni wpływ na moc silnika. Z tego właśnie względu odpowiednie ciśnienie na wtryskach jest tak istotne.

 

Jak zmienia się ciśnienie wtrysku benzyny
Jak zmienia się ciśnienie wtrysku benzyny i Common Rail

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO