Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

BUDOWA WTRYSKIWACZA DELPHI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Zaczynając obfity temat, jakim jest budowa wtryskiwacza, trzeba pamiętać, że można go przedstawić w sposób przyjemny i nieskomplikowany, co postaramy się właśnie zrobić. Początkowo zasygnalizujemy, że budowa tych podzespołów charakteryzuje się w sposób nad wyraz problematyczny. Jednak postanowiliśmy z pasją mówić o najbardziej nieprzystępnych mechanizmach, a tu świetnym przykładem są wtryskiwacze Delphi 2.0 TDCI, bo również takie części montuje się w tych silnikach.

Budowa wtryskiwacza Delphi
Budowa wtryskiwaczy Delphi


Jak skonstruowany jest wtryskiwacz DELPHI

Ogólnie taki wtryskiwacz Delphi 2.0 TDCI składa się z szeregu całkiem nieprzystępnych, ale obiecujących w swym działaniu podzespołów. Przebrniemy przez nie zaczynając od wlotu paliwa, a to na początku trafia na złącze przelewu i sprężynę. Teraz z ogromnym ciśnieniem natrafia na cewkę i kotwicę elektromagnesu, by dalej napotkać kulkę zaworu oraz całkiem okazałą, w porównaniu do reszty, komorę sterującą zaworu. Chociaż tłoczek, który jest kolejną jego częścią, wcale nie jest mniejszy. Aby paliwo mogło zostać odpowiednio rozpylone niezbędna okazuje się, zlokalizowana w naszym omawianym przedmiocie, sprężyna rozpylacza, komora rozpylacza, a także niesamowicie precyzyjna igła rozpylacza. To wszystko umożliwia bezpośredni wtrysk paliwa, który nie może mieć miejsca bez kanalika wtryskowego, który jest swoistym zakończeniem tego elementu. Wszystko to powinniśmy zobaczyć, kiedy z pełną fascynacją obserwujemy, jako szczęśliwy świadek tego incydentu, rozbieranie wtryskiwacza Delphi. Ostatecznie czynność ta jest wymagająca, z powodu dużej ilości maleńkich podzespołów, które budują ten element i dlatego przy rozkładaniu go na części pierwsze trzeba być wyjątkowo uważnym.

Jak skonstruowany jest wtryskiwacz DELPHI
Jak skonstruowany jest wtryskiwacz DELPHI
Udostępnij wpis

Komentarze

Gustaw

Wystawiono Dwa tygodznie temu

Budowa wtryskiwacza Delphi jest skomplikowana, ale składa się z kilku głównych części: 1. Pompa: Pompa jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa do wtryskiwacza pod wysokim ciśnieniem. 2. Zawór elektromagnetyczny jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie wtryskiwacza i kontrolowanie ilości paliwa, która jest wprowadzana do komory spalania. 3. Dysza: Dysza jest odpowiedzialna za precyzyjne rozpylanie paliwa pod ciśnieniem. 4. Uszczelki: Uszczelki służą do uszczelnienia połączeń między poszczególnymi częściami wtryskiwacza. 5. Przewód paliwowy: Przewód paliwowy jest odpowiedzialny za przepływ paliwa z pompy do wtryskiwacza. 6. Elektronika: Wtryskiwacz Delphi jest zwykle kontrolowany przez elektronikę, która odpowiada za dostosowanie ilości paliwa, która jest wprowadzana do silnika, w zależności od warunków pracy silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki