25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

BUDOWA WTRYSKIWACZA DELPHI

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Zaczynając obfity temat, jakim jest budowa wtryskiwacza, trzeba pamiętać, że można go przedstawić w sposób przyjemny i nieskomplikowany, co postaramy się właśnie zrobić. Początkowo zasygnalizujemy, że budowa tych podzespołów charakteryzuje się w sposób nad wyraz problematyczny. Jednak postanowiliśmy z pasją mówić o najbardziej nieprzystępnych mechanizmach, a tu świetnym przykładem są wtryskiwacze Delphi 2.0 TDCI, bo również takie części montuje się w tych silnikach.

 

Budowa wtryskiwacza Delphi
Budowa wtryskiwaczy Delphi


Jak skonstruowany jest wtryskiwacz DELPHI

Ogólnie taki wtryskiwacz Delphi 2.0 TDCI składa się z szeregu całkiem nieprzystępnych, ale obiecujących w swym działaniu podzespołów. Przebrniemy przez nie zaczynając od wlotu paliwa, a to na początku trafia na złącze przelewu i sprężynę. Teraz z ogromnym ciśnieniem natrafia na cewkę i kotwicę elektromagnesu, by dalej napotkać kulkę zaworu oraz całkiem okazałą, w porównaniu do reszty, komorę sterującą zaworu. Chociaż tłoczek, który jest kolejną jego częścią, wcale nie jest mniejszy. Aby paliwo mogło zostać odpowiednio rozpylone niezbędna okazuje się, zlokalizowana w naszym omawianym przedmiocie, sprężyna rozpylacza, komora rozpylacza, a także niesamowicie precyzyjna igła rozpylacza. To wszystko umożliwia bezpośredni wtrysk paliwa, który nie może mieć miejsca bez kanalika wtryskowego, który jest swoistym zakończeniem tego elementu. Wszystko to powinniśmy zobaczyć, kiedy z pełną fascynacją obserwujemy, jako szczęśliwy świadek tego incydentu, rozbieranie wtryskiwacza Delphi. Ostatecznie czynność ta jest wymagająca, z powodu dużej ilości maleńkich podzespołów, które budują ten element i dlatego przy rozkładaniu go na części pierwsze trzeba być wyjątkowo uważnym.

 

Jak skonstruowany jest wtryskiwacz DELPHI
Jak skonstruowany jest wtryskiwacz DELPHI

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA