Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Badanie rezystancji elektrycznej wtryskiwaczy Common Rail – sprawdź te wartości, aby uniknąć zbędnych napraw

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Badanie rezystancji elektrycznej wtryskiwaczy Common Rail to jedna z procedur diagnostycznych, która może dostarczyć informacji na temat stanu technicznego tych elementów w systemie wtryskowym Rezystancja mierzona jest w Ohmach i we wtryskiwaczach Common Rail wynosi przeważnie od 0,2 do 0,5 Ω - wartości mogą nieco różnić się w zależności od modelu i producenta. Porównaj odczytane wyniki z wartościami referencyjnymi podanymi w dokumentacji technicznej producenta pojazdu lub wtryskiwaczy. Jeśli rezystancje różnią się między poszczególnymi wtryskami, może to wskazywać na potencjalne problemy, takie jak uszkodzenia cewki wtryskiwacza.

Wartości rezystancji powinny być zgodne z normami producenta wtryskiwaczy i silnika. Nieprawidłowe wartości mogą wskazywać na problemy z elektrycznym działaniem wtryskiwacza. W każdym przypadku, jeśli nie jesteś pewien interpretacji wyników, warto skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów wtryskowych w Dieslu.

Badanie rezystancji wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Rezystancja wtrysków Bosch

Jaka powinna być rezystancja wtryskiwaczy?

Wartości rezystancji wtryskiwaczy piezoelektrycznych czy elektromagnetycznych mogą się różnić w zależności od modelu, producenta oraz typu wtryskiwacza. Niemniej, wtryskiwacze Common Rail, które są powszechnie stosowane w nowoczesnych silnikach diesla, zazwyczaj posiadają niską rezystancję zazwyczaj w zakresie od 0,2 do 0,5 Ohma. Przykładowo, wtryski marki Denso cechuje duża oporność cewki (rzędu 1Ω aż do 6Ω). Z kolei rezystancję wtryskiwacza benzynowego cechują większe wartości. Sprawdzanie rezystancji wtryskiwaczy jest jednym z wielu kroków w diagnostyce układu wtryskowego. Dzięki tym informacjom, mechanicy mogą ocenić stan elektryczny wtryskiwaczy, co może być pomocne przy diagnozowaniu potencjalnych problemów i utrzymaniu optymalnej wydajności silnika.

Jak sprawdzić, czy dochodzi prąd do wtryskiwacza?

Zlokalizuj przewód zasilający wtryskiwacza. W zależności od układu wtryskowego i typu silnika, może to być przewód podłączony bezpośrednio do wtryskiwacza. Włącz zapłon (bez uruchamiania silnika). To pozwoli na dostarczenie napięcia do układu wtryskowego. Ustaw multimetr do pomiaru napięcia. Wartość napięcia będzie zależała od konkretnych warunków pracy silnika i specyfikacji producenta, ale w przypadku systemów Common Rail może to być napięcie w zakresie kilku woltów. Odczytaj napięcie na multimetrze. Jeśli wszystko jest w porządku, powinieneś zobaczyć oczekiwane napięcie zgodne z zaleceniami producenta pojazdu.

Sprawdzenie wtrysków

Ile kosztuje sprawdzenie wtryskiwaczy Common Rail?

Koszt sprawdzenia wtryskiwaczy Common Rail zaczyna się od około 50 zł i dotyczy tych najpopularniejszych wtrysków marki Bosch. Wyższa cena będzie w przypadku nowszych generacji wtryskiwaczy i sięga około 100 zł. Wtryski nowszej generacji nie posiadają jeszcze technologii naprawy, w związku z czym och naprawa wiąże się z doświadczeniem i dostępem do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych danego warsztatu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki