Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Awaria wtryskiwaczy paliwa - dowiedz się, czy możesz jechać dalej

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

W przypadku, gdy objawy awarii systemu wtrysku są nasilone, a przy tym utrudniają prawidłowe funkcjonowanie pojazdu, nie powinniśmy kontynuować jazdy. W przypadku poważnych i nasilonych symptomów konieczne jest natychmiastowe zatrzymanie auta oraz wezwanie pomocy.
W większości przypadków możliwe jest kontynuowanie jazdy, jednak z zachowaniem ostrożności i świadomości potencjalnych konsekwencji. Wówczas powinniśmy jak najszybciej udać się do serwisu, aby ustalić przyczynę usterki i na czas ją usunąć, by zapobiec poważniejszym i kosztownym problemom związanym z wtryskiwaczami.
Zlekceważona awaria systemu może doprowadzić do poważnych, jak i kosztownych problemów. Po zasygnalizowaniu przez samochód nieprawidłowości, warto niezwłocznie skorzystać z pomocy specjalisty i usunąć przyczynę usterki.

zapalona kontrolka silnika
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pojazd w serwisie

Dlaczego tak istotne jest szybkie usunięcie awarii?

Szybkie usunięcie awarii wtryskiwaczy paliwa jest niezwykle istotne z kilku kluczowych powodów:

  • Zapobieganie dalszym uszkodzeniom silnika - W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do całkowitego zniszczenia jednostki napędowej, co wiąże się z wysokimi kosztami naprawy lub nawet wymiany silnika.
  • Ochrona katalizatora i filtra DPF - Niespalone paliwo przedostające się do układu wydechowego w wyniku awarii wtryskiwaczy może zatkać katalizator i filtr DPF. Te elementy układu wydechowego są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania silnika i ochrony środowiska. Ich naprawa lub wymiana jest bardzo kosztowna
  • Zwiększone bezpieczeństwo jazdy - Awaria wtryskiwaczy może powodować spadek mocy silnika, co może być niebezpieczne podczas manewrowania, wyprzedzania lub jazdy po autostradzie. Brak odpowiedniej mocy silnika może utrudniać szybką reakcję w nieprzewidzianych sytuacjach na drodze.
  • Oszczędność paliwa - Uszkodzone wtryskiwacze nie zapewniają optymalnego dozowania paliwa, co prowadzi do jego nadmiernego zużycia.

Jakie są przyczyny awarii systemu wtrysków?

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Do głównych przyczyn awarii wtryskiwaczy zaliczamy:

  • zużycie lub uszkodzone podzespołów,
  • mocne zanieczyszczenie układu paliwowego,
  • wszelkie uszkodzenia elektroniczne,
  • brak odpowiedniej konserwacji i regularnej kontroli układu.

Awaria systemu wtrysku oznacza, że mechanizm, który odpowiada za dostarczanie paliwa do cylindrów silnika nie działa prawidłowo. Konsekwencje takiego stanu rzeczy zarówno dla układu, jak i silnika będą poważne, zwłaszcza w sytuacji dalszej eksploatacji auta.

Co zrobić w przypadku wystąpienia awarii systemu wtrysków?

W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących objawów związanych z pracą systemu wtryskowego paliwa, jak nierówna praca jednostki napędowej, nieprawidłowe spalanie paliwa bądź wzrost jego zużycia, należy jak najszybciej skonsultować się z rzetelnym fachowcem, z zaufanego warsztatu. W przypadku poważnych awarii zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Szybka reakcja i prawidłowo usunięta przyczyna awarii pozwala na przywrócenie pełnej sprawności pojazdu i minimalizowanie skutków, jak i kosztów usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki