Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

5 najczęstszych problemów z wtryskiwaczami - jak je usunąć?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Do najczęstszych usterek wtryskiwaczy zaliczamy:

 1. 1.Zużycie stożka iglic lub zatarcie iglicy rozpylacza wtrysku. Zazwyczaj do awarii dochodzi poprzez użytkowanie złej jakości paliwa, które zawiera liczne zanieczyszczenia. Usterka tego małego elementu skutkuje zwiększonym spalaniem, zadymieniem, nierówną pracę jednostki.
 2. 2.Zużycie gniazda zaworu. Problem powodowany jest również zanieczyszczeniami z paliwa. Powoduje to nieszczelności wtrysku, nierówną pracę jednostki napędowej oraz błędne ciśnienie w listwie wtryskowej.
 3. 3.Zapchanie otworów rozpylacza. W systemach Common Rail jest to częsty problem. Powoduje on nieprecyzyjnym dawkowanie paliwa, czego konsekwencją jest brak mocy pod obciążeniem, zwiększone dymienie w ciemnym kolorze, jak i spalanie.
 4. 4.Zablokowanie się lub zatarcie trzpienia zaworka. Ta usterka powstaje w wyniku zatarcia powodowanego sklejeniem przez kiepskiej jakości paliwo lub też zmatowieniem wskutek niewłaściwego smarowania. Konsekwencją tej usterki jest niewłaściwa praca, a nawet brak możliwości uruchomienia pojazdu.
 5. 5.Pęknięcie lub zużycie uszczelniacza zaworu. O usterce świadczy wyczuwalny zapach spalin, niekiedy specyficzne syczenie podczas pracy silnika. Pęknięcie uszczelniacza ma duże konsekwencje w postaci nieszczelności wtryskiwacza.

Najwłaściwszym sposobem usunięcia problemów z wtryskiwaczami paliwa jest oddanie ich w ręce specjalistów, którzy przeprowadzą szczegółową diagnostykę, a następnie wdrożą kroki naprawcze. Niesprawne wtryski w zależności od rodzaju problemu możemy wyczyścić, zregenerować lub wymienić.

Naprawa wtryskiwaczy w serwisie
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Serwis regeneracji wtryskiwaczy

Co jest przyczyną uszkodzenia wtryskiwaczy?

Do głównych przyczyn doprowadzających do uszkodzenia wtryskiwaczy w Dieslu zaliczamy:

 • Stosowanie paliwa słabej jakości, o kiepskich właściwościach smarnych oraz ochronnych.
 • Eksploatacyjne zużycie komponentów.
 • Nieumiejętna naprawa wtrysków, użycie nieodpowiednich narzędzi podczas demontażu podzespołów.

Warto zdawać sobie sprawę, że nowoczesne Diesle są o wiele bardziej podatne na różnego rodzaju usterki, dlatego wymagają odpowiedniego użytkowania, jak i dodatkowej dbałości. Zalecamy stosowanie dodatków do paliwa mających na celu czyszczenie oraz konserwację, tankowanie sprawdzonej jakości paliwa oraz realizowanie napraw usterek wyłącznie pod okiem wykwalifikowanych mechaników.

Jakich błędów należy unikać, aby wydłużyć żywotność wtrysków?

 • Nie należy tankować złej jakości i nieznanego pochodzenia oleju napędowego, ponieważ może on zawierać liczne zanieczyszczenia, które uszkadzają precyzyjną konstrukcję wtryskiwaczy.
 • Nie zaniedbuj regularnego serwisowania pojazdu oraz wymiany filtra paliwa, który odgrywa ważną rolę zatrzymując zanieczyszczenia.
 • Nie zwlekaj z usuwaniem wszelkich usterek, szybka reakcja zazwyczaj pozwala unikać poważniejszych awarii, co za tym idzie wyższych kosztów naprawy.
 • Unikaj nadmiernego obciążania silnika i gwałtownych manewrów.
 • Nie podejmuj się naprawy bez odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi. Nieumiejętny montaż jak i demontaż może spowodować uszkodzenie wtryskiwaczy.
Zregenerowany wtryskiwacz

Jak się zachować, gdy system wtryskowy ulegnie awarii?

Gdy system wtryskowy ulegnie awarii, powinniśmy możliwie szybko skorzystać z pomocy specjalisty. W tym celu warto udać się do rzetelnego serwisu w celu diagnostyki oraz usunięcia źródła problemu. Im szybsza będzie nasza reakcja, tym większe prawdopodobieństwo na relatywnie tanią naprawę i niedopuszczenie do dalszych zniszczeń.
Głównymi objawami problemów z systemem wtrysku jest zazwyczaj kontrolka „check engine” oraz odczuwalny spadek mocy auta. Jeżeli symptomy te zauważymy w trakcie jazdy, nie jest konieczne awaryjne zatrzymanie pojazdu, jeśli objawy nie stanowią bezpośredniego niebezpieczeństwa. Możemy dalej jechać, zachowując jednak pełną ostrożność.
Pamiętać należy, aby jak najszybciej zgłosić się do rzetelnego serwisu, ponieważ w innym wypadku, dalsza eksploatacja doprowadzi do pogłębienie awarii, i wzrostu kosztów naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki