Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na czym polega system Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

System Common Rail - co to?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
System Common Rail
Na czym polega system Common Rail?

System Common Rail opiera się na pracy trzech obwodów: niskiego ciśnienia, wysokiego ciśnienia oraz elektronicznego układu sterowania. Technologia ta jest instalowana w nowoczesnych systemach wtryskowych, które zasilają wysokoprężne jednostki Diesla. W układzie tym wtryskiwacz sterowany jest elektromagnetycznym zaworem, a wysokie ciśnienie rozpylanego wprost do komory spalania paliwa, generowane jest przez pompę wysokociśnieniową. Następnie podane przez pompę paliwo trafia do tak zwanej szyny, która jest wspólna dla wszystkich wtryskiwaczy i pełni rolę akumulatora paliwa. Szyna rozdziela paliwo do wszystkich wtryskiwaczy, które pracują według poleceń i parametrów zadanych przez sterownik silnika. To właśnie określona przez sterownik dawka paliwa determinuje charakter, osiągi oraz ekonomię pracy silnika. Bosch nieustannie od roku 1997 roku rozwija technologię Common Rail, dzięki czemu obecnie istnieją IV generację tego systemu. Jeśli chcemy długo cieszyć się pełną sprawnością i wydajnością tego układu, każdy posiadacz Diesla powinien wiedzieć, co to jest Common Rail i jak o niego dbać.

Common rail – 4 generacji

Do tej pory opracowano IV generację systemu Common Rail, które różnią się między sobą głównie pod względem ciśnienia. W I generacji wynosi ono 1250 barów, w II – 1600 barów, natomiast w III – około 2000 barów. Jeśli chodzi o IV generację, to pojawiła się ona w 2012 roku jako opcja do samochodów ciężarowych. Co prawda zastosowane w niej pompy CP2N i CP5N wytwarzają dość niskie ciśnienie wtrysku (do 1000 barów), jednak dzięki wykorzystaniu wtryskiwacza ze zintegrowanym wzmacniaczem hydraulicznym, dawka paliwa osiąga ciśnienie dochodzące do nawet 2500 barów.

1. Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail – ciśnienie

To właśnie dzięki technologii Common Rail silniki Diesla zyskały tak dużą popularność. Stały się odtąd o wiele bardziej ekonomiczne, cichsze oraz ekologiczne. Dodatkowo wiele problemów kojarzących się z typowymi Dieslami, np. ciężki rozruch zimą, udało się wyeliminować. Znacznie lepsze osiągi zawdzięczamy bardzo wysokiemu ciśnieniu, jakie generują systemy Common Rail. Dzięki niemu dawka rozpylanego paliwa jest niezwykle precyzyjna, co skutkuje także równomierną pracą jednostki napędowej.

2. Wtryskiwacze Common Rail – zasada działania – budowa

Praca wtryskiwacza uruchamiana jest w momencie dotarcia impulsu elektrycznego na cewkę. Impuls ten wysyłany jest przez sterownik silnika, który w oparciu o dane wysyłane przez czujniki oraz na podstawie stanu roboczego silnika, decyduje o charakterze dawki. Wtryskiwacz CR składa się z korpusu z cewką i prowadnicy oraz iglicy. Wspomniane napięcie powoduje podniesienie się iglicy, a to z kolei skutkuje rozpyleniem paliwa. Zanik napięcia kończy pracę wtrysku, opuszczając iglicę, która dodatkowo wciskana jest w gniazdo przez sprężynę.

Wtryskiwacze
Wtryskiwacze Common Rail

3. Silniki Common Rail – od kiedy?

System Common Rail stosowany jest od roku 1997, kiedy to po raz pierwszy został seryjnie wyprodukowany przez firmę Bosch. Układ Common Rail po raz pierwszy został zamontowany przez producenta FIATA w samochodzie osobowym marki Alfa Romeo. W Fiacie silniki, które wspierane są układem Common Rail, znajdziemy pod skrótem JTD. Każdy producent stosuje inne oznaczenia dla systemu Common Rail, ale także inne generacje. Obecnie najbardziej popularną jest generacja III, która charakteryzuje się ciśnieniem rzędu 1600 barów oraz wielofazowością wtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze do regeneracji należy przekazywać wtedy, gdy ulegną one uszkodzeniu lub zużyciu, a naprawa lub wymiana całych wtrysków jest nieopłacalna. Proces regeneracji polega na naprawie lub wymianie poszczególnych elementów wtrysków, co pozwala znacznie zmniejszyć koszt naprawy. Jeśli zauważysz, że silnik traci moc lub ma problemy z odpaleniem, a także słychasz niepokojące dźwięki podczas jazdy lub widzisz dymienie silnika, należy skontaktować się z mechanikiem, który oceni stan wtrysków i ewentualnie zaproponuje ich regenerację.

Czy ta opinia była pomocna?

Benek

Wystawiono 2 lata temu

Najlepszy jest system common rail. Jednak jest to najbardziej nowoczesna technologia, więc coś w tym jest.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam.Mak.

Wystawiono 2 lata temu

Pewnie wielu kierowców nie wie, że pod maską pracuje właśnie system Common Rail. Dowiedzą się, jak trzeba będzie coś wymieniać xD

Czy ta opinia była pomocna?

klusio/36478

Wystawiono 2 lata temu

Sam mam system Common Rail i nie zamieniłbym go na żaden inny. Mimo, że trzeba skrupulatnie dbać, to i tak jestem zwolennikiem.

Czy ta opinia była pomocna?

madejowicz2345

Wystawiono 2 lata temu

System Common Rail to bez wątpienia zaawansowana technologia, o którą trzeba koniecznie dbać!!!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki