Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zwarcie wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zwarcie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Awaria, jaką jest zwarcie wtryskiwacza, odnosi się do cewki wtrysku i może wystąpić zarówno wewnątrz cewki, jak i może dotyczyć jej obudowy. Z tego typu usterką możemy mieć do czynienia zarówno w przypadku wtrysków piezoelektrycznych, jak i elektromagnetycznych. Zwarcie wtryskiwacza oznacza zmniejszenie lub całkowitą utratę rezystancji, co świadczy o tym, iż cewka wtrysku jest uszkodzona. Zwarcie może być spowodowane przetarciem się zwojów cewki, które zaczynają mieć styczność z obudową. Wówczas mówimy o tak zwanym zwarciu wtryskiwacza do masy. Oznacza to, że cały prąd, który powinien znajdować się wewnątrz cewki, ucieka na obudowę.

1. Przyczyny zwarcia cewki

Głównymi i najczęstszymi powodami uszkodzenia cewki są:
- Przegrzanie się cewki, co zmniejsza jej zdolności przewodzenia elektryczności;
- Zbyt duże napięcie podane do cewki;
- Uszkodzenia mechaniczne będące skutkiem np. uderzenia;
- Zużycie się materiału, czyli naturalna eksploatacja;
- Niewłaściwe ustawienia w sterowniku silnika, tuning.

2. Naprawa cewki wtryskiwacza

Kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju awarią, pozostaje jedynie wymiana cewki wtryskiwacza na nową. Jednak aby upewnić się, czy faktycznie cewka wtrysku jest uszkodzona, należy sprawdzić rezystancję i indukcyjność za pomocą specjalistycznego urządzenia testującego – omomierza lub megaomomierza. Takie narzędzia diagnostyczne dostępne są w profesjonalnych serwisach samochodowych, dlatego w przypadku uszkodzenia wtrysku zalecamy wizytę w takim właśnie serwisie. Doświadczeni mechanicy wiedzą nie tylko, jak przeprowadzić demontaż cewki wtryskiwacza, ale i jak sprawdzić cewkę wtrysku CR.

Co oznacza zwarcie wtryskiwacza
Zwarcie wtryskiwacza

Objawy uszkodzonej cewki wtryskiwacza

Kiedy w naszym pojeździe dojdzie do zwarcia wtryskiwacza i cewka zostaje uszkodzona, z pewnością zaobserwujemy kilka charakterystycznych objawów.
Niedziałający wtrysk niepoprawnie dawkuje paliwo, a to niewątpliwie idzie w parze z brakiem komfortu jazdy, który przejawia się szarpaniem silnika i jego nierównomierną pracą.
Uszkodzone wtryski oznaczają także trudność z uruchomieniem silnika lub niespodziewane gaśnięcie pojazdu, co z bezsprzecznie potrafi uprzykrzyć nam podróżowanie.
Dlatego, jeśli mamy podejrzenia, że podzespoły układu paliwowego w naszym samochodzie nie pracują prawidłowo, powinniśmy udać się na diagnostykę wtryskiwaczy do sprawdzonego warsztatu samochodowego. Wymiana uszkodzonej cewki wtrysku wyeliminuje problemy, jakie zazwyczaj idą w parze wraz z dysfunkcją wtryskiwaczy.

Uszkodzona cewka objawy
Objawy uszkodzonej cewki wtryskiwacza

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Zwarcie wtryskiwacza jest poważnym problemem, który może mieć różne przyczyny i skutki. Przyczyny zwarcia wtryskiwacza mogą być: -uszkodzenie elektryczne wtryskiwacza (np: zanieczyszczenie elektryczne, skorodowany styk, itp) -uszkodzenie mechaniczne (np: zanieczyszczenie, zużycie, uszkodzenie mechaniczne przez wprowadzenie ciała obcego) -uszkodzenie układu zasilającego (np: uszkodzony bezpiecznik, przekaźnik, moduł sterujący) Zwarcie wtryskiwacza może prowadzić do następujących problemów: Uszkodzenie wtryskiwacza, co uniemożliwia jego dalszą pracę i prowadzi do konieczności wymiany. Uszkodzenie innych elementów układu paliwowego (np. przewodów, bezpieczników itp.) Spadek mocy silnika, problemy z odpalaniem Wzrost zużycia paliwa Zwiększenie emisji spalin Możliwe uszkodzenie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono 3 lata temu

Mam problem z gaśnieciem podczas jazdy samochodu. Podczas jazdy praca silnika fauje. Czy to kwestia regulacji, czy regeneracji?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki