Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Źle wyregulowane pompowtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nieprawidłowa regulacja wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Przyczyną problematycznych objawów awarii układu paliwowego mogą być źle wyregulowane pompowtryskiwacze. Niepoprawna kalibracja pompowtryskiwaczy wiąże się z niewłaściwymi parametrami pracy tych podzespołów, przez co szybciej się zużywają i znacznie obniżają komfort jazdy samochodem. Dlatego podczas naprawy bardzo ważne jest ustawienie wartości przypisanych do konkretnego pompowtryskiwacza. Wartości te są różne dla każdego numeru katalogowego pompowtrysku i zostały określone przez producenta podzespołów. Regulacja, a więc tak zwane prawidłowe przypisanie pompowtrysków jest więc bardzo ważne z punktu widzenia stabilnej i równomiernej pracy silnika. Trzeba zatem wiedzieć, jak zdiagnozować źle ustawione pompowtryski i jakie są objawy takiej awarii, aby szybko i sprawnie ją wyeliminować. 

Jakie wartości można wyregulować w pompowtryskach 1.9 TDI 130 km?

O wydatku danego pompowtrysku decyduje przede wszystkim kształt i średnica rozpylacza oraz ilość znajdujących się w nim kanalików. Pompowtryski w przeciwieństwie do wtryskiwaczy nie wymagają kodowania, jednakże mechanik ma wpływ na ostateczne wartości pompowtryskiwaczy, regulując parametry takie, jak: ciśnienie otwarcia iglicy oraz sterowanie pompy. Przykładowo stopień otwarcia zaworka reguluje się za pomocą tzw. szczeliny, czyli podkładki o odpowiedniej grubości. Znajduje się ona pod sprężyną zaworka i odpowiada za zmianę siły, a co za tym idzie – BIP, czyli okres początku wtrysku. BIP to parametr elektryczny, na który także mamy wpływ podczas naprawy i instalacji pompowtrysków. Czas zwłoki impulsu elektrycznego (BIP) ustawiamy za pomocą podkładki regulacyjnej, co przekłada się na sposób dawkowania paliwa.

2. Jak sprawdzić szczelność pompowtrysków?

Szczelność pompowtryskiwaczy sprawdzana jest podczas testów na stole probierczym. O wszelkich wyciekach poinformuje nas odczyt parametrów dawek – jeśli nie zgadzają się z dawkami zadanymi, wówczas mamy do czynienia z wyciekiem paliwa w przelew. Tak więc do sprawdzenia szczelności pompowtrysków potrzebne jest specjalistyczne urządzenie diagnostyczne dostępne w profesjonalnych warsztatach samochodowych.

3. Jak odpowietrzyć pompowtryski po wymianie?

Ważną informacją jest to, iż pompowtryski odpowietrzają się same ze względu na to, iż kanał dolotowy i odpływowy znajduje się w głowicy. Kierowca/mechanik może zatem jedynie „pomóc” w odpowietrzeniu się pompowtrysków, przekręcając kluczyk w stacyjce w stronę zapłonu. Za pomocą tej czynności uruchamiamy elektryczną pompkę wstępną, co powoduje napełnienie kanałów, a tym samym pompowtryskiwaczy olejem napędowym.

Zła regulacja pompowtryskiwaczy
Źle wyregulowane pompowtryski

Awaria pompowtrysków 1.9 TDI – objawy

Z najliczniej występujących objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy wyróżniamy niemożność uruchomienia samochodu, a także niespodziewanie gasnący silnik. Awaria tego rodzaju niewątpliwie idzie w parze z niskim komfortem jazdy poprzez uciążliwe szarpania jednostki napędowej, falowania obrotów, spadek, a nawet całkowity brak mocy. Zauważymy także gorsze osiągi oraz większe niż zwykle zużycie paliwa. Uszkodzone pompowtryski spowodują też większą emisję spalin, a wydobywający się z rury wydechowej dym będzie czarny lub biały.

Każda z oznak usterki pompowtryskiwaczy powinna skłonić kierowcę Diesla do wizyty w sprawdzonym serwisie samochodowym. Szybkie usunięcie źródła awarii z pewnością zapobiegnie zwiększaniu się stopnia uszkodzeń.

Objawy awarii pompowtrysków
Awaria pompowtrysków 1.9 TDI – objawy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Źle wyregulowane pompowtryski mogą prowadzić do różnych problemów z silnikiem samochodu. Regulacja pompowtrysków polega na dostosowaniu ilości i ciśnienia paliwa wprowadzanego do silnika, co jest kluczowe dla jego poprawnego działania. Objawy, które mogą świadczyć o źle wyregulowanych pompowtryskach to: Trudności z odpalaniem silnika lub jego nieodpalanie w ogóle. Nierówna praca silnika, szczególnie na wolnych obrotach. Spadek mocy silnika. Problemy z emisją spalin, takie jak wzrost emisji cząstek stałych (DPF) lub zwiększony poziom emisji tlenków azotu. Wzrost zużycia paliwa i dymienie na czarno lub niebiesko z wydechu Jeśli wystąpią te objawy, ważne jest, aby skontaktować się z mechanikiem samochodowym, który może przeprowadzić odpowiednią regulację pompowtrysków lub skontrolować czy nie ma innych problemów, które mogłyby prowadzić do tych objawów.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki