Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zła regulacja pompowtryskiwaczy – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy nieprawidłowej pracy pompowtryskiwacza

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Objawy złej regulacji pompowtryskiwaczy
Zła regulacja pompowtryskiwaczy – objawy

Nieodpowiednia kalibracja pompowtryskiwaczy skutkuje:

- Wyższym niż zwykle zadymieniem, które idzie w parze z wysoką emisją toksycznych spalin;
- Specyficznym falowaniem obrotów i wiążącą się z tym niestabilną pracą silnika, przez co samochodem będzie nieprzyjemnie szarpać;
- Niemożnością osiągnięcia wysokich obrotów, co przekłada się na słabe osiągi pojazdu, które z pewnością zaobserwujemy podczas wyprzedzania;
- Trudnością uruchomienia auta na zimnym, ale też na rozgrzanym już silniku, a także nagłe gaśnięcie samochodu głównie na jałowym biegu.

Niewłaściwa regulacja pompowtrysków może być więc jedną z awarii obejmujących układ paliwowy. Skutkiem tego rodzaju usterki są nieprawidłowe parametry pracy pompowtrysków, które prowadzą do szybszego zużycia się tych podzespołów oraz niskiego komfortu jazdy. Prawidłowa regulacja, a więc inaczej przypisanie pompowtryskiwaczy, jest niezwykle ważne z punktu widzenia długiej użyteczności pompowtryskiwaczy oraz stabilnej pracy jednostki napędowej.

Objawy źle ustawionych pompowtrysków mogą znacznie uprzykrzyć nam jazdę samochodem, dlatego, jeśli zaobserwujemy wyżej wymienione oznaki, należy jak najszybciej udać się do sprawdzonego warsztatu, aby wyeliminować usterkę.

Co warto wiedzieć o regulacji pompowtryskiwaczy?

Parametry pracy pompowtrysków zostały uwzględnione przez producenta tych podzespołów i różnią się w zależności od danego numeru katalogowego. Każdy numer pompowtryskiwacza wymaga więc innych ustawień, co zdeterminowane jest przez średnicę i ilość otworków znajdujących się w rozpylaczu. Zastosowanie się do procedur zalecanych przez producenta gwarantuje osiągnięcie maksymalnego okresu eksploatacyjnego, a także dobry stan techniczny pompowtryskiwaczy.

Nie mamy możliwości zakodować parametrów pompowtrysków w sterowniku silnika, tak jak to jest w przypadku wtryskiwaczy Common Rail, jednakże mechanik ma wpływ na końcowe właściwości, regulując takie parametry, jak: ciśnienie momentu otwarcia iglicy oraz sterowanie pompy.

Prawidłowość i rzetelność regulacji pompowtryskiwaczy sprawdza się na urządzeniu testującym, jakim jest stół probierczy. Odczyt uzyskanych podczas testów parametrów pozwala w 100% potwierdzić sprawność pompowtryskiwaczy.

Regulacja pompowtrysków
Co warto wiedzieć o regulacji pompowtryskiwaczy?

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Nieprawidłowo działające pompowtryskiwacze mogą powodować szereg objawów, w tym: Problemy z odpalaniem silnika: gdy pompowtryskiwacze nie działają poprawnie, może być trudno uruchomić silnik lub wymagać to więcej niż zwykle prób. Nierówna praca silnika: jeśli jeden lub więcej pompowtryskiwaczy jest uszkodzonych, może to prowadzić do nierównej pracy silnika i falowania obrotów. Osłabienie mocy silnika: jeśli pompowtryskiwacze nie dostarczają odpowiedniej ilości paliwa do silnika, może to prowadzić do utraty mocy. Słabe przyspieszenie: podobnie jak w przypadku utraty mocy, nieprawidłowo działające pompowtryskiwacze mogą uniemożliwiać silnikowi uzyskanie pełnej mocy podczas przyspieszania. Dymienie z rury wydechowej: jeśli pompowtryskiwacze nie dostarczają odpowiedniej ilości paliwa, silnik może pracować na niepełnym wtrysku, co może prowadzić do wytwarzania dymu z rury wydechowej. Check Engine: za pomocą komputera silnika, są dochodzone błędy, które mogą sygnalizować awarię pompowtryskiwaczy. Pamiętaj, że te objawy mogą być spowodowane również przez inne problemy z silnikiem, dlatego ważne jest, aby skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem w celu dokładnego zdiagnozowania usterki.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki