25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.92

W ofercie niejednego sklepu motoryzacyjnego możemy zakupić zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy, jeżeli zamierzamy dokonać samodzielnej wymiany podzespołu, jakim jest uszkodzony wtryskiwacz. Taki komplet warto mieć w posiadaniu, jeżeli jesteśmy w stanie samodzielnie zająć się zdemontowaniem starego wtrysku i doprowadzić do prawidłowego dopasowania nowego wtryskiwacza w gnieździe. Gniazdo elementu wtryskowego powinno być czyste, suche, pozbawione korozji i zalegających uciążliwych osadów.

Samodzielne przeprowadzenie działań czyszczących gniazd wtrysków można wykonać dokładnie za pomocą szczotek oraz frezów. Poszczególni producenci rozdzielili te elementy na osobne komplety i ulokowali w plastikowej walizce lub specjalnym etui. Przygotowany z myślą o miłośnikach majsterkowania i samodzielnych działań naprawczych, uniwersalny zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy, a dokładnie ich gniazd, posiada:

  1. Walizkę na przyrządy czyszczące i akcesoria.
  2. Szczotki czyszczące różnej wielkość i z różnego materiału.
  3. Adapter do szlifowania.
  4. Trzpienie.
  5. Oringi uszczelniające przed zanieczyszczeniami.
  6. Papier ścierny.

Korzystając z zestawu do czyszczenia otworów wtryskiwaczy, w której szczotki stanowią główne przyrządy czyszczące zalegający osad, należy pamiętać o użytkowaniu ich zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Takie działanie pomoże precyzyjnie wypolerować i przygotować powierzchnię na montaż nowego wtrysku. Dokładnie wyczyszczone miejsce przylegania podkładki regulacyjnej będzie miało wpływ na prawidłowe uszczelnienie.

Należy pamiętać, że jeżeli mamy w posiadaniu komplet zawierający akcesoria przeznaczone do czyszczenia gniazd wtrysku, a nie posiadamy żadnej wiedzy praktycznej i teoretycznej w odniesieniu do wtryskiwaczy, to ten zestaw nie spowoduje samoistnego przygotowania wtrysku do jego poprawnej wymiany. W takim wypadku należy zlecić diagnostykę i wymianę elementów układu wtryskowego profesjonalnemu serwisowi. Może się okazać, że zanieczyszczane gniazdo nie jest jedyną wadą wtrysku i konieczne są dodatkowe działania eliminujące dysfunkcje, które doprowadzą do prawidłowego zamontowania wtryskiwaczy zregenerowanych lub fabrycznie nowych.

Zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy w Bosch Car Service
Zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy


Frezy do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy

Wykonane z materiału antykorozyjnego frezy do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy znajdują się w zestawie warsztatowym, który obejmuje czyszczenie wtryskiwaczy właśnie za pomocą takich elementów. Pozbycie się twardego zabrudzenia, jakim jest występujący we wtryskiwaczach nagar, może zostać w sposób skutecznie usunięty, jeśli posłużymy się frezami. Użycie tych stalowych elementów skutecznie dokona wypolerowania gniazda z pozostałości korozyjnych, co pozwoli w sposób bezpieczny przeprowadzić montaż nowego elementu wykonawczego układu wtryskowego, jakim jest wtryskiwacz. Zregenerowana powierzchnia będzie stanowić prawidłowe podłoże pod nowy wtrysk, co powoli uniknąć powstaniu nieszczelności służącej uszkodzeniom silnika samochodowego. Znajdujące się w walizce frezy charakteryzuje uniwersalność, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować przyrządy do różnego rodzaju wtrysków.

Jeżeli szukasz walizki z różnorodnym wyposażeniem czyszczącym gniazda wtryskowe, którą można swobodnie ze sobą zabierać, przewozić w samochodzie, to na pewno warto zdecydować się na taki komplet. Koszt jest niewielki, a zakres działania, jaki można przy jej użyciu wykonać, jest szeroki i może uskutecznić prawidłowe zamontowanie wtryskiwacza.

Zestaw czyszczący gniazda wtrysków
Frezy do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy

Komentarze

Kostek 2021-07-08 08:59:51

Myślałem o tym żeby kupić zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy z Inter Carsa ale ostatecznie oddałem wtryski do czyszczenia w serwisie. Wole żeby zrobili to raz a dobrze

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA