Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zardzewiałe wtryskiwacze

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Rdzewiejące wtryskiwacze

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Rdzewienie wtryskiwaczy jest wynikiem wystąpienia korozji, która pokrywając powierzchnie brązowym nalotem, niszczy strukturę wtrysku. Dzieje się tak, kiedy na metalowe części wtrysku oddziałują takie czynniki, jak wilgoć, powietrze czy woda.

Tego typu wtryskiwacze z pewnością spotkamy w pojazdach z dużym przebiegiem. Problem pojawia się wtedy, kiedy wtryskiwacze przestają poprawnie pracować i konieczna jest ich wymiana. Wówczas naprawa może sprawić wiele kłopotów, ponieważ zapieczone wtryskiwacze ciężko zdemontować z miejsca instalacji. Rdza oraz nagromadzone na wtrysku osady powodują, że jego elementy zwiększają swoją objętość i niejako „wciskają się” w gniazdo. Do wyciągnięcia takich wtrysków niezbędne są odpowiednie narzędzia oraz chemia, która rozpuści rdzę.

Zardzewiałe wtryski
Zardzewiałe wtryskiwacze

1. Jak zdemontować zardzewiałe wtryskiwacze?

Jak już wspominaliśmy, pierwszym krokiem jest użycie dedykowanego preparatu na zapieczone wtryski, który poluzuje elementy. Następnie należy użyć przyrządu do wyciągania wtryskiwaczy, którego zasada działania opiera się na siłowniku hydraulicznym i śrubie pociągowej. W celu wyciągnięcia zapieczonych wtrysków najlepiej udać się do warsztatu, gdzie doświadczeni mechanicy będą znali punkt podparcia, który w każdym modelu samochodu jest inny.

Demontaż takich wtrysków często wiąże się z koniecznością zniszczenia lub częściowej rozbiórki wtryskiwacza. Nie warto więc decydować się na samodzielne wyciąganie tak zużytych wtrysków, ponieważ możemy doprowadzić do znacznie większej skali uszkodzeń.

Najlepszy sposób na lejące wtryski Common Rail

Zjawisko lejących wtryskiwaczy spowodowane jest zanieczyszczeniami, które oblepiają elementy wtrysku. Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się tego typu awarii jest kompleksowa regeneracja wtryskiwaczy, która obejmuje oględziny, czyszczenie wtrysku oraz wymianę niesprawnych elementów. Za pomocą regeneracji usuniemy brud, który zacina wtryskiwacz i uniemożliwia iglicy swobodne poruszanie się. Problem niewłaściwego dawkowania paliwa zostanie rozwiązany w zaledwie dwa dni, a co więcej, w korzystnej cenie.

Najlepszy sposób na lejące wtryski
Najlepszy sposób na lejące wtryski Common Rail

Nie zastanawiaj się, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, tylko udaj się do sprawdzonego serwisu na diagnostykę. Szybka reakcja na pierwsze objawy zużycia i zabrudzenia pozwoli zaoszczędzić wszystkich tych kłopotów z samochodem, jakie mogą nas spotkać w trakcie jazdy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Zardzewiałe wtryskiwacze mogą być trudne do wyczyszczenia i mogą wymagać specjalistycznych metod czyszczenia. Jednym z popularnych sposobów jest czyszczenie ultradźwiękowe z użyciem specjalistycznych środków czyszczących. Inną metodą jest mechaniczne czyszczenie przy użyciu specjalnych narzędzi do czyszczenia wtryskiwaczy, takich jak szczotki i końcówki czyszczące. Aby uniknąć problemów związanych z zardzewiałymi wtryskiwaczami, należy regularnie sprawdzać poziom oleju w silniku oraz zmieniać go według zaleceń producenta. Regularne uzupełnianie płynu chłodzącego oraz utrzymywanie odpowiedniego poziomu ciśnienia w układzie klimatyzacji pomagają również zapobiegać zardzewieniu. Jeśli wtryskiwacze są już mocno zardzewiałe, mogą być one trudne lub niemożliwe do naprawy i konieczne jest ich wymiana. Nowe wtryskiwacze są dostępne w sklepach motoryzacyjnych, jednak koszt ich zakupu oraz koszt montażu może być dość wysoki.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki