Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zapieczone wtryski to dramat mechanika! – mamy na nie sposób!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Zapieczone wtryski w silniku Diesla to problem spowodowany nagromadzeniem zanieczyszczeń, osadów i rdzy wokół wtryskiwaczy. Zardzewiałe i brudne części sprawiają trudności przede wszystkim podczas demontażu, ale nie tylko, gdyż zapieczone wtryskiwacze mogą wpływać na sprawność i wydajność całego układu wtryskowego.

Aby wyciągnąć wtryski zaciśnięte w gnieździe, można w pierwszej kolejności zastosować wysokiej jakości preparat do rozpuszczania rdzy. Warto pozostawić go na kilkanaście minut, aby ułatwić rozpuszczenie się zanieczyszczeń i osadów. Następnie delikatnie można obstukać wtrysk gumowym młotkiem, aby poluzować elementy wtryskiwacza. Następnie użyj wyciągarki hydraulicznej, by stopniowo i równomiernie wyciągnąć wtrysk. Upewnij się, że wtryskiwacz jest stabilnie zamocowany, aby uniknąć dodatkowych uszkodzeń.

Należy pamiętać, że próby wyciągnięcia wtryskiwacza mogą prowadzić do uszkodzeń, zwłaszcza jeśli nie są podejmowane z należytą ostrożnością. W przypadku trudności zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem, który będzie w stanie dokładnie ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki naprawcze.

Wyciąganie wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Zapieczony wtrysk

Ile kosztuje wyjęcie zapieczonego wtryskiwacza?

Koszt wyciągania wtryskiwaczy oscyluje zazwyczaj w granicach 100 zł za każdy wtryskiwacz. Jednakże ostateczna cena może być uzależniona od wielu czynników, takich jak rodzaj i marka wtryskiwacza oraz model pojazdu. W niektórych przypadkach dostęp do wtryskiwacza może być utrudniony, co wymaga dodatkowych narzędzi i wydłuża czas demontażu, co wpływa na wzrost kosztów. Warto podkreślić, że autoryzowane serwisy samochodowe, prowadząc demontaż wtryskiwaczy, starają się dostarczyć klientowi pełne informacje o stanie technicznym oraz ewentualnych problemach, zwłaszcza, gdy wtryskiwacze są zapieczone. Wiedza ta jest przekazywana klientowi wraz z dokumentacją, co umożliwia świadome podjęcie decyzji i zrozumienie pełnego zakresu prac oraz ewentualnych kosztów związanych z wyciąganiem wtryskiwaczy.

Jak zadbać o wtryski w Dieslu?

Aby uniknąć objawów zapieczonych wtrysków, warto świadomie dbać o stan wtryskiwaczy, w tym celu:

- Upewnij się, że używasz wysokiej jakości paliwa, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczeń.
- W niektórych przypadkach można zastosować specjalne dodatki do paliwa, które pomagają w utrzymaniu czystości wtryskiwaczy.
- Regularne czyszczenie i konserwacja układu paliwowego mogą pomóc w zapobieganiu zapieczeniu wtryskiwaczy.
- W przypadku silnie zapieczonej wtryskiwacz (o ile nie są uszkodzone mechanicznie) można skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który specjalizuje się w czyszczeniu i regeneracji wtryskiwaczy Common Rail.

Czyszczenie brudnych wtrysków

Jak odblokować wtryski?

Z racji tego, że przyczyną zablokowanego wtrysku są najczęściej zalegające w iglicy zanieczyszczenia, to najlepszym sposobem naprawy takiej awarii jest gruntowne czyszczenie wtrysku. Bezpieczną metodą, ale i bardzo skuteczną, jest czyszczenie wtrysków w myjce ultradźwiękowej z dodatkiem preparatu odrdzewiającego. Fale ultradźwiękowe są w stanie dotrzeć do każdej szczeliny wtrysku i usunąć uciążliwy brud zalegający na poszczególnych elementach.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki