Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zapalona kontrolka systemu wtrysku – jak prawidłowo poradzić sobie z awarią?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Kontrolka awarii systemu wtrysku paliwa może się pojawić w najmniej oczekiwanym przez kierowcę momencie. Silnik samochodu nie zawsze daje znać o problemie i niekiedy dopiero ostrzeżenie wyświetlone na desce rozdzielczej informuje użytkownika auta o nieprawidłowości jednostki napędowej. Żółta bądź pomarańczowa lampka z „check engine” świadczy zazwyczaj o tym, że spalanie oleju napędowego nie przebiega prawidłowo i należy to skontrolować. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie konsultacja z fachowcem, w serwisie samochodowym.
Sygnał ten nie zawsze musi być oznaką poważnej awarii. Tak zdarza się chociażby w przypadku jazdy na niskiej jakości paliwie, który pochodzi z niepewnych źródeł. Zanieczyszczony niskokaloryczny i niskooktanowy olej napędowy może utrudniać precyzyjne dawkowanie paliwa do silnika. Sterownik jednostki napędowej odbiera to wówczas, jako nieprawidłową pracę układu wtryskowego.
Jeśli błąd silnika powraca, a sterownik ECU wchodzi w awaryjny tryb, nie warto zwlekać z wizytą w serwisie samochodowym. Bagatelizowanie przez kierowcę pozornie błahych objawów, jak sporadyczne szarpnięcia jednostki napędowej, przygasanie silnika na wolnych obrotach lub utrudnione uruchamianie może prowadzić do pogłębienia uszkodzeń.

zapalona kontrolka silnika
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Auto w serwisie samochodowym

Awaria systemu wtrysku – czy można jechać dalej?

Niewielki spadek mocy silnika i podwyższone spalanie oleju napędowego nie stanowią bezpośredniego niebezpieczeństwa podczas jazdy, a jedyną negatywną konsekwencją jest ryzyko pogłębienia się usterki. Stąd też, decydując się na kontynuowanie dalszej jazdy, warto zrezygnować z trudniejszych manewrów, np. wyprzedzania czy ryzykownego włączania się do ruchu drogowego.
Widząc kontrolkę silnika na desce rozdzielczej auta staraj się jeździć ostrożnie i nie przeciążając silnika. Należy obserwować zachowanie pojazdu i gdy tylko pojawią się oznaki niewłaściwej pracy jednostki, powinniśmy zatrzymać auto w bezpiecznym miejscu i skorzystać z pomocy drogowej.

Naprawa systemu wtrysku – co warto wiedzieć?

Ze względu na ogromną precyzję wtryskiwaczy, serwis regenerujący układ wtryskowy powinien dysponować specjalistycznymi narzędziami oraz doświadczoną kadrą pracowników. Duże znaczenie ma także użycie dobrej jakości części zamiennych, w tym tych najdrobniejszych.
Regenerowane wtryski są rozbierane na części pierwsze i czyszczone w myjce ultradźwiękowej, która precyzyjnie usuwa zanieczyszczenia. Następnie, fachowiec ocenia uszkodzenia i wymienia zużyte lub uszkodzone elementy. Części są oglądane pod mikroskopem, co pozwala wyeliminować mikropęknięcia. Po złożeniu wszystkich elementów zregenerowany wtryskiwacz poddawany jest testom na stole probierczym. Następnie wtrysk umieszczany jest w szynie, znajdującej się nad głowicą silnika. Profesjonalnie zregenerowany układ wtryskiwaczy jest kodowany na nowego, dzięki czemu sterownik jednostki napędowej może skorygować dawki paliwa wtryskiwane pod różnym obciążeniem silnika. Warto jest naprawę wtryskiwaczy wykonywać jedynie w sprawdzonych i autoryzowanych serwisach dysponujących najnowocześniejszymi technologiami.

Naprawa wtryskiwacza w serwisie

Jak dbać o wtryski, aby przedłużyć ich żywotność?

  • Najważniejsze jest, aby korzystać z dobrej jakości paliwa. Największą pewność daje nam to dostępne na renomowanych stacjach paliw. Najmniejsze zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie mogą przedostać się przez filtr paliwa i osiąść na wtryskach.
  • Równie istotne jest, aby regularnie wymieniać filtr paliwa. W pojazdach z bezpośrednim wtryskiem oleju napędowego zalecane jest to nawet co 20 tys. kilometrów.
  • Dobrą praktyką jest też utrzymywanie wysokiego stanu paliwa, ponieważ zapobiega to korozji zbiornika i zasysaniu przez pompę zanieczyszczeń z dna baku.
  • Żywotność systemu wtrysku zwiększy też korzystanie z preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy. To detergent, który rozpuszcza zanieczyszczenia i zapewnia elementom pełną przepustowość.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki