Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Awaria systemu wtrysku, czy można jechać?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Awaria wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Awaria systemu wtrysku
Awaria systemu wtrysku, czy można jechać?

W momencie wystąpienia awarii systemu wtrysku przerywanie jazdy nie jest konieczne. Jednak w trakcie podróży z pewnością będziemy mieli problemy z typowymi objawami takiej usterki, np. nagłym gaśnięciem auta na luzie, szarpaniem i niemiarową pracą silnika, większym zadymieniem z wydechu czy spadkiem mocy. Nie należy więc zwlekać z usunięciem awarii, ponieważ drobne usterki mogą znacząco zwiększyć poziom uszkodzeń. O awarii poinformuje nas m.in. kontrolka check engine, która pojawia się na desce rozdzielczej wtedy, gdy parametry dawki znacznie odbiegają od normy przez dłuższy czas. Wówczas najprawdopodobniej mamy do czynienia z objawami zabrudzonych wtryskiwaczy oraz zużytymi i uszkodzonymi elementami. Warto jednak wiedzieć, że awaria wtrysku może świadczyć także o dysfunkcji innych części, np. katalizatora, zapłonu czy filtra DPF.

Kontrolka systemu wtrysku – awaria systemu wtrysku, jak naprawić?

Kontrolka systemu wtrysku informuje nas o nieprawidłowym dawkowaniu paliwa oraz o prawdopodobnym uszkodzeniu wtryskiwacza. Aby wyeliminować awarię systemu wtrysku, najpierw musimy zlokalizować źródło usterki. Dokonamy tego, podpinając tester diagnostyczny do sterownika silnika. Wówczas możliwe będzie sprawdzenie parametrów pracy poszczególnych podzespołów. Zapaloną kontrolkę możemy ręcznie usunąć, kasując kod błędu ze sterownika, jednak robimy to na własną odpowiedzialność.

1. Awaria systemu wtrysku, co to znaczy? – objawy

Awaria systemu wtrysku oznacza, że powinniśmy jak najszybciej sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy oraz zweryfikować parametry dawki. Zapalona kontrolka check engine pojawia się w momencie, kiedy przez dłuższy czas parametry te są niewłaściwe. O awarii poinformuje nas właśnie pomarańczowa kontrolka silnika oraz objawy towarzyszące uszkodzonym wtryskiwaczom. Należy więc udać się do serwisu, kiedy samochód zacznie tracić moc, osiągi, a problem z odpaleniem będzie coraz częstszy.

2. Co może oznaczać zapalona kontrolka systemu wtrysku? – pomarańczowa kontrolka silnika

Zapalona kontrolka check engine najczęściej informuje o ewentualnej awarii w obrębie układu wtryskowego bądź wydechowego. Możemy więc mieć do czynienia z uszkodzonymi wtryskiwaczami, niesprawnym filtrem cząstek stałych, czy np. ze zużytymi świecami zapłonowymi. W odnalezieniu przyczyny awarii pomoże nic innego, jak przeprowadzenie dokładnej diagnostyki powyższych układów.

Kontrolka systemu wtrysku
Co może oznaczać zapalona kontrolka systemu wtrysku?

3. Nie lekceważ kontrolki silnika! – check engine, czy można jeździć?

Check engine informuje o usterkach zabezpieczonych czujnikami elektronicznymi. Natomiast jeśli wraz z kontrolką wystąpią objawy takie, jak spadek mocy czy większy pobór paliwa wówczas mamy do czynienia z awarią któregoś układu mechanicznego. Kontrolka zostaje uruchomiona przez sterownik w momencie, kiedy parametry pracy silnika są nieprawidłowe przez dłuższy czas. W momencie pojawienia się kontroli możemy kontynuować jazdę, jednak warto sprawdzić stan techniczny podzespołów układu wydechowego i wtryskowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Awaria systemu wtrysku to problem związany z układem zasilania silnika samochodu paliwem. W takiej sytuacji samochód może być trudny lub niemożliwy do uruchomienia lub też mieć poważne problemy z prowadzeniem. Jeśli pojazd ma taką awarię, nie powinien być używany, dopóki nie zostanie naprawiony przez specjalistę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki