Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zacinający się wtryskiwacz paliwa – jak pozbyć się problemu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Zawieszająca się iglica we wtryskiwaczu Diesla to niepokojące zjawisko, które może powodować szereg problemów z silnikiem. Dzieje się tak, dlatego że iglica wtrysku nie może się swobodnie poruszać, co może powodować nieprawidłowe dawkowanie paliwa.
Najlepszym sposobem na odwieszenie wtryskiwacza paliwa jest poddanie go profesjonalnemu czyszczeniu, a jeśli to konieczne naprawie lub regeneracji. Podczas takiego procesu wtryski są demontowane, kolejno kompleksowo oczyszczane za pomocą odpowiedniej metody, a uszkodzone bądź zużyte elementy wymieniane są na nowe. Po wykonaniu szeregu czynności wtryski poddawane są testom, w celu sprawdzenia efektów naprawy. W taki sposób w bardzo krótkim czasie udaje się usunąć przyczynę usterki oraz przywrócić podzespołom pełną sprawność.
Aby odwiesić wtryskiwacz najrozsądniej jest udać się do serwisu, który dysponuje odpowiednim sprzętem diagnozującym, kalibrującymi i czyszczącymi wtryskiwacze. Poza tym autoryzowany serwis, daje nam możliwość wymiany niesprawnych elementów wtrysku na oryginalne lub najwyższej jakości części zamiennie, co jest niewątpliwie gwarancją skutecznej naprawy.

Iglica wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Regeneracja wtryskiwacza

Jak objawia się zawieszony wtryskiwacz?

Do typowych objawów zawieszonego wtrysku paliwa należą:

 • nadmierna emisję spalin w ciemnym kolorze,
 • spore trudności z odpalaniem silnika,
 • odczuwalny spadek mocy silnika podczas jazdy,
 • nierównomierne przyspieszanie i osiągi,
 • szarpanie silnikiem szczególnie na biegu jałowym,
 • sygnalizacja poprzez zapaloną kontrolkę silnika „check engine”,
 • specyficzne dźwięki słyszalne jako stukanie, klekotanie wtryskiwaczy.

Dodatkowo może pojawić się zadymienie podczas nagłego przyśpieszania i przybywanie oleju. Warto mieć też na uwadze, że trudność z uruchamianiem silnika mają bardzo negatywny wpływ na pozostałe elementy pojazdu jak np. rozrusznik bądź akumulator, a zlekceważenie powyższych symptomów może doprowadzić do poważnej awarii.

Przyczyny zawieszania się wtryskiwacza

Jednym z kluczowych powodów, który może prowadzić do zawieszania się wtrysku w silniku Diesla, jest zanieczyszczone paliwo. Jeżeli olej napędowy posiada liczne zanieczyszczenia, mogą one prowadzić do powstawania osadów na końcówce wtrysku, co z kolei może spowodować jej zawieszanie.
Uszkodzenia mechaniczne iglicy wtrysku mogą również prowadzić do zablokowania wtryskiwacza, zwłaszcza jeżeli powodują deformację jej kształtu bądź przesunięcie w stosunku do pozostałych elementów wtrysku. Ponadto wszelkie uszkodzenia elektryczne, jak te dotyczące cewki wtryskiwacza paliwa, mogą mieć negatywny wpływ na prawidłową pracę podzespołów i prowadzić do poważnej usterki.

Wtryskiwacz

Profilaktyka układu paliwowego - zmniejsz ryzyko usterki

Aby zmniejszyć ryzyko zawieszenia igły wtryskiwacza, warto przestrzegać następujących wskazówek:

 • Regularnie wymieniać filtr paliwa, który pomaga wyłapywać wszelkie zanieczyszczenia, które mogą osiadać na iglicy wtrysku.
 • Stosować dobrej i sprawdzonej jakości paliwo, które spełnia normy jakościowe oraz zapewnia optymalne działanie silnika i minimalną emisję szkodliwych substancji.
 • Unikać powinniśmy jazdy na rezerwie paliwa. Jazda z pustym zbiornikiem może prowadzić do zassania zanieczyszczeń z dna baku i przedostania się ich do wtrysków.
 • Unikać należy agresywnej jazdy. Gwałtowne manewry mogą prowadzić do uszkodzenia mechanicznego wtrysków.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki