Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odwiesić wtrysk? Tego lepiej nie próbuj!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Aby odwiesić wtryskiwacz, najlepiej poddać go profesjonalnemu czyszczeniu ultradźwiękowemu. Jest to zaawansowana metoda czyszczenia, która wykorzystuje tak zwany proces kawitacji. Wtryskiwacze są umieszczane w specjalnej komorze, gdzie fale ultradźwiękowe wydzielane przez urządzenie, pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń i osadów.

Nie próbuj rozwiązać problemu w sposób siłowy! – w praktyce warsztatowej często słyszy się, że majsterkowicze próbują odwiesić wtryskiwacz za pomocą młotka. Trzeba wiedzieć, że użycie zbyt dużej siły może uszkodzić delikatne elementy wtryskiwacza, a już z pewnością nie usunie uciążliwych zabrudzeń.

Do oznak wskazujących na zawieszone wtryskiwacze niewątpliwie należy znaczne pogorszenie się pracy silnika. Samochód wykazuje ewidentnie słabszą moc w czasie jazdy, ale i gorsze osiągi. Do objawów zawieszonych wtryskiwaczy zalicza się także szarpanie auta, trudność w jego uruchomieniu, czy też niespodziewane gaśnięcie na niskich obrotach. Poznajesz te objawy? – wyczyść wtryski i przywróć komfort podróżowania.

Zablokowany wtryskiwacz
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ultradźwiękowe czyszczenie wtrysków

Odwieszanie wtryskiwaczy - Jak przywrócić sprawność silnika?

Odwieszenie wtrysków przekłada się na poprawę pracy silnika, dzięki temu, że przywrócone zostają prawidłowe parametry dawki paliwa. Jak wiemy, to precyzyjna praca wtrysków zapewnia równomierne działanie silnika, dlatego, kiedy zaczyna on szarpać, drgać i gasnąć, to znaczy, że wtryski wymagają naprawy. Sposobem na to, jak odblokować wtryski, jest poddanie ich gruntownemu czyszczeniu, które będzie na tyle skuteczne, aby usunąć z rozpylacza wszelkie zanieczyszczenia.

Czyszczenie wtryskiwaczy – profilaktyka czyni cuda!

W zależności od stopnia zabrudzenia wtrysków można zastosować różne techniki czyszczenia o różnym stopniu skuteczności. W przypadku profilaktyki lub czyszczenia delikatnych zabrudzeń zaleca się używanie dodatków do paliwa, które eliminują osady z układu paliwowego. Tego rodzaju preparat działa w momencie normalnej eksploatacji pojazdu, gdyż jest rozprowadzany przez układ wtryskowy w czasie jazdy. Regularne stosowanie dodatków do paliwa, może opóźnić proces zużywania się części i przede wszystkim zapobiega osadzaniu zabrudzeń na wtryskiwaczach.

Naprawa wtryskiwaczy - pracownia

Jak sprawdzić, który wtrysk jest zepsuty?

Świetną metodą na to, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony, jest przeprowadzenie testów przelewowych, na których mamy okazję zaobserwować pracę wtryskiwaczy. Ciekawostką jest, że można je wykonać nawet w domu, o ile mamy prowizoryczny sprzęt i wiedzę na temat silników Diesla. W czasie testów wtryski zaczynają dawkować paliwo, które napływa do specjalnych menzurek imitujących cylindry. Menzurka, w której znajduje się niepoprawna ilość paliwa (znacznie różniąca się od zaleceń producenta), wskaże nam uszkodzony wtryskiwacz. Aby poprawnie zweryfikować wyniki testu, konieczna jest znajomość korekt wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki