Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odblokować wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak odblokować wtryskiwacz?
Jak odblokować wtryski?

Aby odblokować wtryskiwacz, należy poddać go gruntownemu czyszczeniu. W tym celu uprzednio demontuje się wtrysk na części pierwsze, po czym umieszcza się je w myjce ultradźwiękowej. Do myjki dodaje się także specjalistyczny preparat czyszczący oraz odrdzewiający. Po tej czynności konieczna jest także wymiana wszystkich uszczelniaczy oraz innych elementów tego wymagających. Na koniec wtryskiwacz składa się z powrotem, a następnie testuje się pod kątem parametrów pracy. Sprawdzanie wtryskiwaczy na urządzeniu diagnostycznym pozwoli zweryfikować poprawność dawkowania oraz inne parametry pracy na każdym etapie pracy silnika. Czyszczenie za pomocą skutecznych metod stosowanych w autoryzowanych serwisach umożliwia usunięcie z powierzchni wtrysku zanieczyszczeń, opiłków i osadów, które to są przyczyną zablokowanych wtryskiwaczy.

Zablokowane wtryskiwacze – Jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony?

Kiedy dawka wtryskiwanego paliwa jest nieprawidłowa (zbyt mała albo zbyt duża) najprawdopodobniej mamy do czynienia z zablokowanymi wtryskiwaczami. Aby potwierdzić przypuszczania, należy przeprowadzić tak zwane testy przelewowe, dzięki którym będziemy mogli wskazać uszkodzony wtryskiwacz. W tym celu należy podłączyć silikonowe przezroczyste przewody do przewodów przelewowych. Drugą częścią tego urządzenia są menzurki z miarką, do których spływać będzie olej napędowy. Po uruchomieniu samochodu odczekujemy chwilę, po czym możemy dokonać analizy ilości paliwa w menzurkach.

1. Zawieszenie się wtrysków – Iglica wtryskiwacza

Tego typu awaria może dotyczyć wtryskiwaczy zawieszonych w pozycji otwartej albo w zamkniętej. Jeśli iglica zawiesi się w pozycji zamkniętej, paliwo jest dawkowane w znacznie mniejszej ilości niż jest to konieczne lub nie jest dawkowane wcale. Natomiast, kiedy iglica zatnie się w pozycji otwartej, wtryskiwacze stale dawkują paliwo, które dodatkowo przybiera postać strugi zamiast mgiełki. Wówczas mamy do czynienia z tak zwanymi lejącymi wtryskami. Powodem obydwu usterek są zabrudzenia, które uniemożliwiają iglicy swobodne poruszanie się. Aby przywrócić odpowiednie parametry dawki, konieczne jest odblokowanie wtrysku, a więc pozbycie się z jego powierzchni wszelkich osadów.

2. Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy? – Jak zabezpieczyć wtryski?

Posiadając pojazd zasilany układem Common Rail z wtryskiwaczami, trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość tankowanego paliwa. To właśnie ono ma bardzo duży wpływ na trwałość i stan techniczny podzespołów układu paliwowego. Należy też pamiętać, aby przed zamontowaniem wtryskiwaczy w gniazdach zabezpieczyć je dobrym preparatem, który ochroni części przed działaniem ogromnego ciśnienia i bardzo wysokiej temperatury. Polecanym przez mechaników jest smar ceramiczny – ułatwi on dodatkowo demontaż części w przyszłości.

Jak dbać o wtryskiwacze i układ wtryskowy?
Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy?

3. Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Kodowanie, czy inaczej adaptacja, jest niezwykle istotna dla prawidłowości oraz równomierności pracy wtryskiwaczy. Polega na wprowadzeniu do sterownika unikalnego dla każdego wtrysku kodu IMA, który zawiera pełną charakterystykę działania wtryskiwacza. Bez zakodowania wtrysków naprawa nie przyniesie żadnych rezultatów, ponadto będą one nadal wykazywały objawy uszkodzeń, mimo tego, że teoretycznie usterka została usunięta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Mirek

Wystawiono Rok temu

Jeśli chodzi o odblokowanie wtryskiwaczy, istnieją różne sposoby postępowania, w zależności od przyczyny ich zablokowania. Wtryskiwacze mogą zostać zablokowane z różnych powodów, takich jak np. zanieczyszczenie paliwem, osadzenie się nagaru czy też uszkodzenie mechaniczne. Aby odblokować wtryskiwacze, należy najpierw dokonać odpowiedniej diagnostyki, aby określić przyczynę ich zablokowania. W zależności od przyczyny, mogą być potrzebne różne metody odblokowywania. Jedną z metod odblokowywania wtryskiwaczy jest użycie specjalnych płynów do czyszczenia, które rozpuszczają zanieczyszczenia i osady z wtryskiwaczy. Innym sposobem jest czyszczenie mechaniczne, w którym wtryskiwacze są oczyszczane za pomocą odpowiednich narzędzi i przyrządów. Jeśli zdecydujesz się odblokować wtryskiwacze samodzielnie, pamiętaj o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa i stosowaniu się do instrukcji producenta wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Mareczek_69

Wystawiono 2 lata temu

Też miałem zablokowane wtryski, dałem je na serwis i tam je elegancko wyczyścili, wymienili części które się zużył, chyba to była regeneracja z tego co pamiętam. Jak na razie mam spokój.

Czy ta opinia była pomocna?

Cygan

Wystawiono 2 lata temu

Czyszczenie odblokuje, ale żeby problem się nie powtórzył to warto pamiętać o dobrym paliwie i o profilaktycznym czyszczeniu układu. W sklepach jest sporo tego typu wynalazków, które wystarczy dolewać do baku.

Czy ta opinia była pomocna?

Cezary.rom

Wystawiono 2 lata temu

Moim wtryskom kiedy były zablokowane pomógł zabieg regeneracji. Wszystko zostało efektywnie odblokowane, także polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

kiko--1233

Wystawiono 2 lata temu

Regeneracja wtrysków pomoże uporać się chyba z każdym problemem, nawet z odblokowaniem wtryskiwaczy :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki