Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zacinający się pompowtrysk

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja zaciętych pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W momencie usterki pompowtryskiwacza może dojść do zacięcia się takich elementów, jak zaworek sterujący lub iglica.

Jeśli chodzi o zaworek – zamyka się on tylko na chwilę, więc w głównej mierze zacina się w pozycji otwartej. Wiąże się to z tym, że pompowtrysk w ogóle przestaje pracować, a co za tym idzie, dawkować paliwo.

Zacinający się pompowtryskiwacz
Zacinający się pompowtrysk

W przypadku zacięcia się iglicy w pozycji otwartej dochodzi do niekontrolowanego wycieku paliwa, które wydostaje się w takiej ilości, jaką tylko jest w stanie podać pompa. Iglica może zaciąć się także w pozycji zamkniętej. Może do tego dość np. wtedy, gdy nie korzystamy z samochodu przez dłuższy czas i doprowadzamy do sytuacji, w której iglica także pozostaje zamknięta na długo. Wtedy starzejące się paliwo powoduje zlepienie się elementów pompowtryskiwacza, które po odpaleniu silnika nie pracują już właściwie. Innym powodem zacinania się pompowtryskiwaczy w pozycji zamkniętej jest wpływ wilgoci i zabrudzeń nagromadzonych na iglicy. Dzieje się tak, kiedy podzespoły te przechowujemy w nieprawidłowy sposób.

Co zrobić w przypadku zacinającego się pompowtryskiwacza?

Kiedy mamy do czynienia z objawami uszkodzonych pompowtryskiwaczy, warto w pierwszej kolejności udać się do doświadczonego mechanika, który wie, jak sprawdzić pompowtryski. Znając główne przyczyny zacinania się pompowtrysków, szybko wskaże odpowiedni sposób naprawy. Jak już wiemy, taką usterkę powodują nie tylko zanieczyszczenia, ale niewłaściwy sposób eksploatowania pojazdu. Dlatego jeśli chcemy długo cieszyć się pełną sprawnością pompowtryskiwaczy, należy odpowiednio dbać o ich stan techniczny.

Co zrobić w przypadku zacinającego się pompowtrysku?
Co zrobić w przypadku zacinającego się pompowtryskiwacza?

Skorzystaj z profesjonalnej diagnostyki, aby niepoprawnie pracujące pompowtryski nie spowodowały większych uszkodzeń. Niestety w takim przypadku wielu kierowców Diesla docieka, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, zamiast po prostu szybko wyeliminować usterkę. Jak wiadomo, objawy niesprawnych pompowtrysków mogą zapewnić nam sporo mało przyjemnych przygód w czasie jazdy, dlatego nie należy odwlekać wizyty w serwisie. Upewnij się jednak, że dany warsztat posiada wszystkie niezbędne narzędzia do naprawy podzespołów układu paliwowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Zacinający się pompowtryskiwacz jest poważnym problemem, który może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak: słaba moc, nierówna praca silnika, problemy z odpaleniem lub wysokie zużycie paliwa. Oto kilka przyczyn zacinającego się pompowtryskiwacza: Zanieczyszczenie paliwem: Zanieczyszczenie paliwem, takie jak zanieczyszczenie bakteriami, może prowadzić do zablokowania pompowtryskiwacza. Uszkodzenie wtryskiwacza: Uszkodzenie wtryskiwacza, takie jak zatkanie, pęknięcie lub nieprawidłowe działanie, może prowadzić do zacinania się pompowtryskiwacza. Brak ciśnienia paliwowego: Brak ciśnienia paliwowego w układzie może prowadzić do zablokowania pompowtryskiwacza. Zimne korozja: Zimne korozja może być problemem wtryskiwaczy diesla zamontowanych w pojazdach działających w trudnych warunkach, zwłaszcza zimą, gdy temperatury są bardzo niskie. Nieprawidłowa regulacja: Nieprawidłowa regulacja wtryskiwacza, taka jak nieprawidłowo ustawiony kąt wtrysku, może prowadzić do zacinającego się pompowtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki