25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZABLOKOWANE WTRYSKIWACZE

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.70

Zablokowane wtryskiwacze to zmora samochodów z dużym przebiegiem. Mimo to mogą one wystąpić także w nowszych modelach. Obecnie w przewodach paliwowych systemów Common Rail o milimetrowej szerokości płynie paliwo o ciśnieniu około 1350-1800 barów, a w najnowszych i najbardziej zaawansowanych układach nawet do 2500 barów. To ponad kilkukrotnie więcej niż w ubiegłych latach. Tak ogromny wzrost wymagań narzucanych na układy wtryskowe spowodował, że w połączeniu z niewłaściwym użytkowaniem samochodu systemy paliwowe są bardzo podatne na różnego rodzaju awarie. Jak zatem zdiagnozować usterkę i jak odwiesić wtryskiwacz, by nie wydać przy tym wielkich pieniędzy? Zablokowany wtryskiwacz może powodować szereg problemów z funkcjonowaniem pojazdu. Spadek lub zwiększenie spalania, trudniejsze odpalanie samochodu na mrozie, dymienie przy gwałtownych obrotach czy nierówna praca silnika. Winę za te rzeczy mogą ponosić usterki wtryskiwaczy, jak na przykład zatarty trzpień zaworka, zużyte otworki rozpylacza lub uszkodzona cewka wtryskiwacza. Objawy te są nie tylko uciążliwe, ale zignorowane mogą prowadzić do znacznie poważniejszych awarii układu paliwowego czy silnika.

 

Przykładowe wtryskiwacze podczas regeneracji
Zablokowane wtryskiwacze


Postępowanie w przypadku uszkodzonych wtrysków

Pierwszym krokiem na to, jak odblokować wtryski Delphi lub Bosch jest wykonanie testu przelewowego wtryskiwaczy, który bada parametry paliwowe układu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. W celu jego przeprowadzenia należy przedtem dokonać demontażu wtryskiwaczy z silnika, co nie zawsze jest łatwe. Mocno zapieczone wtryski bywają niemożliwe do usunięcia ręcznie bez użycia maszyn hydraulicznych. Test pozwala określić odchylenia dawki paliwa zwracanego do obiegu względem normy dla każdego wtryskiwacza z osobna. W ten sposób łatwo jest określić, które wtryski wymagają interwencji. W zależności od stopnia uszkodzenia konieczne będzie czyszczenie, regeneracja bądź też wymiana wtryskiwaczy. Szybsze zwrócenie się do serwisu z podejrzeniami usterki pozwoli zaoszczędzić pieniędzy wydanych na naprawę potencjalnych awarii spowodowanych zaniedbaniem problemu.

Wtryskiwacz Delphi po regeneracji
Postępowanie w przypadku uszkodzonych wtrysków

Komentarze

mario 2021-08-20 13:55:14

Jezeli mamy zablokowane wtryskiwacze delphi to lepiej oddac je do seriwsu na test przelewowy i regeneracje!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA