Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ZABLOKOWANE WTRYSKIWACZE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zablokowane wtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zablokowane wtryskiwacze to częsty problem w silnikach Diesla, który może prowadzić do różnych poważnych problemów, takich jak spadek mocy, niestabilne obroty, nadmierne zużycie paliwa czy emisja dymu z wydechu. Obecnie w przewodach paliwowych systemów Common Rail o milimetrowej szerokości płynie paliwo o ciśnieniu około 1350-1800 barów, a w najnowszych i najbardziej zaawansowanych układach nawet do 2500 barów. To ponad kilkukrotnie więcej niż w ubiegłych latach. Tak ogromny wzrost wymagań narzucanych na układy wtryskowe spowodował, że w połączeniu z niewłaściwym użytkowaniem samochodu systemy paliwowe są bardzo podatne na różnego rodzaju awarie. Przyczyną zablokowanych wtryskiwaczy może być osadzanie się w nich zanieczyszczeń, takich jak piasek, kurz, kamienie, woda lub inne ciała obce, które z kolei mogą prowadzić do zablokowania otworów wtryskowych. Inną przyczyną mogą być uszkodzone wtryskiwacze, np. zepsute uszczelki, uszkodzone iglice czy inne elementy, które uniemożliwiają prawidłowe działanie wtryskiwaczy. Objawy te są nie tylko uciążliwe, ale zignorowane mogą prowadzić do znacznie poważniejszych awarii układu paliwowego czy silnika.

Przykładowe wtryskiwacze podczas regeneracji
Zablokowane wtryskiwacze


Postępowanie w przypadku uszkodzonych wtrysków

Pierwszym krokiem na to, jak odblokować wtryski Delphi lub Bosch jest wykonanie testu przelewowego wtryskiwaczy, który bada parametry paliwowe układu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. W celu jego przeprowadzenia należy przedtem dokonać demontażu wtryskiwaczy z silnika, co nie zawsze jest łatwe. Mocno zapieczone wtryski bywają niemożliwe do usunięcia ręcznie bez użycia maszyn hydraulicznych. Test pozwala określić odchylenia dawki paliwa zwracanego do obiegu względem normy dla każdego wtryskiwacza z osobna. W ten sposób łatwo jest określić, które wtryski wymagają interwencji. W zależności od stopnia uszkodzenia konieczne będzie czyszczenie, regeneracja bądź też wymiana wtryskiwaczy. Szybsze zwrócenie się do serwisu z podejrzeniami usterki pozwoli zaoszczędzić pieniędzy wydanych na naprawę potencjalnych awarii spowodowanych zaniedbaniem problemu.

Wtryskiwacz Delphi po regeneracji
Postępowanie w przypadku uszkodzonych wtrysków
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Zablokowane wtryskiwacze mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak: Zanieczyszczenie paliwem o kiepskiej jakości Osadzanie się sadzy i innych zanieczyszczeń w wtryskiwaczach Niskie ciśnienie paliwa Uszkodzenie uszczelniaczy wtryskiwaczy Jeśli wtryskiwacze są zablokowane, silnik może działać nieprawidłowo, takie jak brak mocy, nierównomierna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa, zwiększona emisja szkodliwych substancji. Aby rozwiązać problem zablokowanych wtryskiwaczy, należy skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem samochodowym, który przeprowadzi diagnozę i określi przyczynę problemu. Może być konieczne czyszczenie lub wymiana wtryskiwaczy. W przypadku zablokowanych wtryskiwaczy można również rozważyć wymianę filtra paliwowego i zmianę jakości paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

mario

Wystawiono 3 lata temu

Jezeli mamy zablokowane wtryskiwacze delphi to lepiej oddac je do seriwsu na test przelewowy i regeneracje!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki