Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Za duży luz na pompowtrysku

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wyczuwalne luzy pompowtryskiwacza

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Za duży luz na pompowtrysku - co oznacza?
Za duży luz na pompowtrysku

Za duży luz na pompowtrysku spowodowany jest niewłaściwym przekazaniem ruchu krzywki na tłok pompowtryskiwacza. Elementem pośrednim jest dźwigienka ze śrubą pełniącą rolę popychacza. Właśnie za pomocą regulacji tej śruby możemy zdecydować o stopniu wciśnięcia tłoka w pompowtryskiwacz.
Temat zbyt dużego luzu może dotyczyć także gniazda, w którym osadzony jest pompowtryskiwacz. Wówczas przyczyną takiego stanu rzeczy może być zużycie się gniazd, wynikające z dużego przebiegu pojazdu.

Prawidłowa regulacja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI 130 km zapewnia równą ich pracę, która to znowu przekłada się na komfortowe i równomierne działanie silnika.

1. Skutki zbyt dużego luzu na pompowtryskiwaczu

Tego typu sytuacja może spowodować zerwanie zabezpieczeń sprężyny tłoka pompowtrysku. Z kolei następstwem takiego stanu rzeczy będzie o wiele gorsza praca silnika. W czasie jazdy uciążliwy będzie hałas docierający spod maski, komfort jazdy będzie znacznie niższy poprzez szarpania i ogólnie nierównym działaniem jednostki napędowej.

2. Regulacja dawki paliwa – pompowtryski

Właściwości dawki konkretnego pompowtryskiwacza zdeterminowane są w głównej mierze przez kształt końcówki rozpylacza, średnicę rozpylacza, a także ilość kanalików, które znajdują się w rozpylaczu.
Jednak ustawiając takie parametry, jak ciśnienie otwarcia iglicy, czy sterowania pompy mamy wpływ na ostateczny charakter wstrzykiwania paliwa. W celu regulacji dawki paliwa należy więc dobrać odpowiednią grubość podkładki, by za pomocą tzw. szczeliny zdecydować o stopniu otwarcia zaworka. Natomiast czas zwłoki impulsu elektrycznego precyzujemy poprzez podkładkę regulacyjną. Owa regulacja okresu początku wtrysku, czyli BIP-u pompowtryskiwacza ma odzwierciedlenie w sposobie dawkowania oleju napędowego.

Regulacja pompowtryskiwaczy 2.0 TDI BMR

Regulacja pompowtrysków ma miejsce po każdej wymianie i jest konieczna dla uzyskania właściwych parametrów dawkowania. Co prawda wartości pompowtrysków nie musimy wprowadzać poprzez adaptację (tak jak to jest w przypadku wtryskiwaczy), aczkolwiek o charakterze dawki pali decydujemy poprzez ustawienie wspomnianych w punkcie pierwszym parametrów.

Regulacja pompowtryskiwaczy
Regulacja pompowtryskiwaczy

Nie podlega wątpliwości, że regulację, jak i naprawę pompowtrysków należy przeprowadzić w warsztacie samochodowym specjalizującym się w temacie podzespołów układu paliwowego. Skuteczna naprawa jednoznacznie wiąże się z użyciem odpowiednich narzędzi oraz specjalistycznych urządzeń, jakimi dysponują profesjonalne serwisy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Zbyt duży luz na pompowtrysku jest oznaką problemu z układem paliwowym. Może to prowadzić do kilku problemów, takich jak: Spadek mocy silnika: Jeśli luz na pompowtrysku jest zbyt duży, wtryskiwacz nie będzie działał prawidłowo, co skutkuje spadkiem mocy silnika. Nieprawidłowy przepływ paliwa: Zbyt duży luz na pompowtrysku może prowadzić do nieprawidłowego przepływu paliwa przez wtryskiwacz, co może prowadzić do niedomagania silnika. Zwiększone zużycie paliwa: Jeśli luz na pompowtrysku jest zbyt duży, wtryskiwacz będzie pompował zbyt dużo paliwa, co prowadzi do zwiększonego zużycia paliwa. Zwiększone zanieczyszczenie filtra powietrza: zbyt duży luz na pompowtrysku może spowodować, że silnik będzie dostawał zbyt dużą ilością paliwa, to z kolei może prowadzić do zwiększenie zanieczyszczenia filtra powietrza. Luz na pompowtrysku powinien być sprawdzony przez specjalistę, który powinien stwierdzić czy jest on na odpowiednim poziomie. Jeśli luz jest zbyt duży, to najczęściej oznacza to, że trzeba wymienić pompowtrysk na nowy. Ważne, aby pamiętać, że luz na pompowtrysku związany jest z bezpieczeństwem jazdy oraz sprawnością silnika, dlatego też nie powinno się go lekceważyć.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki