Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Z jaką siłą dokręcić pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Dokręcanie pompowtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Z jaką siłą dokręcić pompowtryski?
Z jaką siłą dokręcić pompowtryski?

Aby prawidłowo wykonać dokręcenie pompowtrysków za pomocą śrub, należy wiedzieć, że moment dokręcenia jest wykonywany w trzech etapach z siłą 3 Nm, 20 Nm oraz 30 Nm. Pierwszy z tych etapów rozpoczyna się po prawidłowym ustawieniu tych elementów, a moment dokręcenia śrub jest wykonywany z siłą 3 Nm. W drugim etapie - już po zamontowaniu wszystkich podzespołów zakłada się dźwigienki i wkręca się śruby ręką, zaczynając od wewnętrznych, a kończy się na zewnętrznych, następnie dokręcenie śrub wykonuje się z siłą 20 Nm i o 90° (1/4 obrotu). W ostatnim etapie należy kręcić śrubą w dźwigience do oporu, czyli do uzyskania końcowego położenia części tłoczącej pompowtryskiwacza, moment ten powinien być wykonany z siłą 30 Nm o 180° (1/2 obrotu). Warto wiedzieć, że dokręcanie tych podzespołów powinno odbywać się z dużą starannością, aby uniknąć uszkodzeń silnika pojazdu. Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u mechanika, który do wykonania tej czynności posiada stosowne umiejętności i wiedzę.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI - Regulacja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Do przeprowadzenia montażu i regulacji pompowtrysków w silniku TDI są potrzebne przyrządy takie, jak tzw. duża suwmiarka o zakresie pomiarowym do 400 mm oraz czujnik zegarowy. Montaż powinien rozpocząć się od wyczyszczenia gniazda do zainstalowania pompowtryskiwacza w głowicy silnika. Aby montaż był łatwiejszy do lubrykacji możemy użyć oleju silnikowego. Następnie za pomocą suwmiarki ustawiamy podzespół, zachowując przy tym odpowiednią odległość dobieraną na podstawie kodu z silnika. Kolejne działanie, jakie powinniśmy wykonać, to ustawienie nacisku dźwigienki. Rozpoczęcie regulacji zaczyna się od ustawienia wału korbowego w pozycji jak największego nacisku na pompowtrysk. Kolejnym krokiem jest ustawienie skoku tego elementu, czyli dokręcenie śruby na dźwigience do maximum, a następnie odkręcenie o kąt od 180°. Po przeprowadzeniu tych czynności kontrujemy śrubę przy pomocy przeciwnakrętki. Ponadto należy pamiętać, że odpowiednio przeprowadzona regulacja gwarantuje jakość i moment wtrysku paliwa.

1.Co potrzeba do uszczelnienia pompowtryskiwaczy - Ustawienie pompowtryskiwaczy

Do uszczelnienia pompowtrysków potrzebujemy zestawu uszczelek, który składa się z gumowych oringów, uszczelek oraz podkładki termicznej. W przypadku silnika ośmiozaworowego stosuje się miedzianą podkładkę, a z kolei szesnastozaworowy silnik będzie wymagał zastosowania nakrętki stożkowej. Ze względu na to, że najczęstszą przyczyną usterki tego podzespołu są problemy wynikające z jego uszczelnienia, wymiana tych elementów jest bardzo istotna. Natomiast ustawienie pompowtryskiwacza odbywa się przy pomocy czujnika zegarowego, który jest instalowany na wałku rozrządu.

Co potrzeba do uszczelnienia pompowtryskiwaczy
Co potrzeba do uszczelnienia pompowtryskiwaczy

2.Naprawa pompowtryskiwaczy - Dokręcanie pompowtrysków

Proces naprawy pompowtrysków polega na dokładnym wyczyszczeniu wszystkich jego części oraz wymianie zużytych i uszkodzonych uszczelnień. Oczywiście czynność tą poprzedza sprawdzenie stanu technicznego tego podzespołu przy pomocy testera diagnostycznego. Natomiast w końcowym etapie naprawy następuje złożenie wszystkich elementów w całość i montaż pompowtrysku, który polega na precyzyjnym ustawieniu i dokręceniu tego podzespołu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Stanley

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryski powinny być dokręcane z odpowiednią siłą, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Zbyt luźne dokręcenie może prowadzić do nieprawidłowego działania, a zbyt mocne może uszkodzić elementy składowe pompowtrysku. Aby dokręcić pompowtryski z odpowiednią siłą, należy używać klucza dynamometrycznego lub momentowego. Klucz dynamometryczny pozwala na dokręcenie z dokładnością do 0,1 Nm, natomiast klucz momentowy pozwala na dokręcenie z dokładnością do 0,01 Nm. Wartości momentów dokręcania dla poszczególnych elementów pompowtrysków mogą różnić się w zależności od producenta i typu silnika. Dokładne wartości momentów dokręcania powinny zostać podane w instrukcji obsługi samochodu lub w specjalistycznej literaturze motoryzacyjnej.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartosz

Wystawiono 2 lata temu

Myślałem o wyczyszczeniu pompowtrysków samodzielnie, jednak przez obawy, że mógłbym coś zepsuć przy wymontowaniu lub nieodpowiednim dokręcaniu zdecydowałem się na fachowca. Po tym artykule widzę, że dobrze zrobiłem.

Czy ta opinia była pomocna?

Kubunio

Wystawiono 2 lata temu

Żeby dokręcić pompowtryski zawsze jadę do serwisu, bo oni tam mają specjalne urządzenia, jest po prostu łatwiej i szybciej.

Czy ta opinia była pomocna?

Bronek

Wystawiono 2 lata temu

Wydawałoby się, że to bzdura, ale dokręcając z niewłaściwą siła można urwać pompowtrysk, albo w druga stronę, spowodować nieszczelność.

Czy ta opinia była pomocna?

Michu

Wystawiono 2 lata temu

Warto wiedzieć, jak powinno się prawidłowo dokręcać pompowtryski. Dobry artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki