25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYRÓWNYWANIE PRACY WTRYSKIWACZY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.76

Bywa, że kierowcy zastanawiają się czy to już przyszedł czas na wyrównywanie pracy wtryskiwaczy. Auto ostatnio zaczęło więcej palić, silnik pracuje nierówno i ciężko się go uruchamia. Co więcej, stwierdziliśmy, że pod maską da się słyszeć wyraźne klekotanie wtryskiwaczy. Objawy te słusznie powinny nas zaniepokoić. Głośna praca wtryskiwaczy Diesel lub benzynowych może być oznaką nagromadzenia się osadu we wrażliwych częściach układu wtryskowego. Problem ten powinno się jak najszybciej zweryfikować, gdyż pozostawienie go bez reakcji może doprowadzić do kolejnych kosztownych awarii układu paliwowego. Jak jednak wygląda taka weryfikacja i którą opcję naprawy wybrać?

 

Przykładowe wtryskiwacze Delphi i Bosch
Wyrównywanie pracy wtryskiwaczy


Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Istnieje kilka metod. Stosuje się odczyt kodów błędu oraz parametrów korekty dawek czy wartości ciśnienia na szynie. Podczas badania w trakcie pracy silnika pod uwagę brane są wartości temperatury silnika, powietrza dolotowego, napięcie w instalacji elektrycznej a także szybkość otwierania i zamykania przepustnicy. Najprostszym i najtańszym w przeprowadzeniu sposobem jest pomiar przelewów wtryskiwaczy, który bada parametry paliwa (np. dawkowanie) względem komputerowej bazy danych. Gdy winę za problemy z pojazdem rzeczywiście ponoszą wtryskiwacze, należy je zdemontować i sprawdzić ich pracę na stole probierczym. Potem, w zależności od rodzaju usterki, modelu wtryskiwacza i ceny można przeprowadzić różne metody naprawy – czyszczenie, regenerację lub wymianę kompletu na nowy. Jak można się domyślać, metody te uporządkowane są od najtańszej do najdroższej, jak i od stosunkowo dobrej do najskuteczniejszej. W niektórych przypadkach wymiana uszkodzonych wtryskiwaczy na nowe jest jedyną możliwą opcją, gdyż producenci nie zapewniają odpowiednich części umożliwiających regenerację, a samo czyszczenie jest niewystarczające. W przypadku podejrzeń usterki układu wtryskowego zalecamy skontaktowanie się z naszym serwisem, który pomoże ustalić prawidłowe wartości wtryskiwaczy dla Twojego samochodu.

Wtryskiwacze Delphi
Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO