Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYRÓWNYWANIE PRACY WTRYSKIWACZY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Bywa, że kierowcy zastanawiają się czy to już przyszedł czas na wyrównywanie pracy wtryskiwaczy. Auto ostatnio zaczęło więcej palić, silnik pracuje nierówno i ciężko się go uruchamia. Co więcej, stwierdziliśmy, że pod maską da się słyszeć wyraźne klekotanie wtryskiwaczy. Objawy te słusznie powinny nas zaniepokoić. Głośna praca wtryskiwaczy Diesel lub benzynowych może być oznaką nagromadzenia się osadu we wrażliwych częściach układu wtryskowego. Problem ten powinno się jak najszybciej zweryfikować, gdyż pozostawienie go bez reakcji może doprowadzić do kolejnych kosztownych awarii układu paliwowego. Jak jednak wygląda taka weryfikacja i którą opcję naprawy wybrać?

Przykładowe wtryskiwacze Delphi i Bosch
Wyrównywanie pracy wtryskiwaczy


Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Istnieje kilka metod. Stosuje się odczyt kodów błędu oraz parametrów korekty dawek czy wartości ciśnienia na szynie. Podczas badania w trakcie pracy silnika pod uwagę brane są wartości temperatury silnika, powietrza dolotowego, napięcie w instalacji elektrycznej a także szybkość otwierania i zamykania przepustnicy. Najprostszym i najtańszym w przeprowadzeniu sposobem jest pomiar przelewów wtryskiwaczy, który bada parametry paliwa (np. dawkowanie) względem komputerowej bazy danych. Gdy winę za problemy z pojazdem rzeczywiście ponoszą wtryskiwacze, należy je zdemontować i sprawdzić ich pracę na stole probierczym. Potem, w zależności od rodzaju usterki, modelu wtryskiwacza i ceny można przeprowadzić różne metody naprawy – czyszczenie, regenerację lub wymianę kompletu na nowy. Jak można się domyślać, metody te uporządkowane są od najtańszej do najdroższej, jak i od stosunkowo dobrej do najskuteczniejszej. W niektórych przypadkach wymiana uszkodzonych wtryskiwaczy na nowe jest jedyną możliwą opcją, gdyż producenci nie zapewniają odpowiednich części umożliwiających regenerację, a samo czyszczenie jest niewystarczające. W przypadku podejrzeń usterki układu wtryskowego zalecamy skontaktowanie się z naszym serwisem, który pomoże ustalić prawidłowe wartości wtryskiwaczy dla Twojego samochodu.

Wtryskiwacze Delphi
Doradzamy, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Dwa tygodznie temu

Wyrównywanie pracy wtryskiwaczy polega na dostosowaniu ilości paliwa wystrzeliwanego przez poszczególne wtryskiwacze, tak aby ilość paliwa, która jest dostarczana do poszczególnych cylindrów silnika, była jednakowa. Jeśli ilość paliwa dostarczana do cylindrów jest nierównomierna, może to prowadzić do nieprawidłowego działania silnika, zwiększenia zużycia paliwa, zwiększenia emisji szkodliwych substancji oraz zmniejszenia mocy silnika. Wyrównywanie pracy wtryskiwaczy polega na regulacji ilości paliwa dostarczanego przez poszczególne wtryskiwacze za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego połączonego z komputerem. Proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, dlatego najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego mechanika samochodowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki