Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wymiana zapieczonych wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zapieczone wtryskiwacze

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Podczas wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy często dochodzi do trwałych uszkodzeń, wówczas konieczna jest ich wymiana, ponieważ wtrysk nie nadaje się już do użycia.

Rdza i zabrudzenia, które pokrywają wtryskiwacz, nie raz powodują tak mocne zaciśnięcie wtrysku w gnieździe, że aby go zdemontować, potrzebna jest częściowa rozbiórka, a nawet całkowite zniszczenie niektórych elementów. W takim przypadku niezbędne jest użycie metod ślusarskich. Podczas wyjmowania zapieczonych wtrysków trzeba uważać, aby nie spowodować większych uszkodzeń, dlatego do tego rodzaju czynności powinniśmy użyć odpowiednich narzędzi.

Wymiana zapieczonych wtrysków
Wymiana zapieczonych wtryskiwaczy

1. Wymiana wtrysków – nowe, używane czy regenerowane?

Zniszczone, zardzewiałe wtryski należy wymienić na w pełni sprawne podzespoły. Do wyboru mamy trzy możliwości – zakupić fabrycznie nowe wtryski, używane lub zregenerowane. Trzeba wiedzieć, że najbardziej kosztowne są, jak wiadomo, nowe wtryskiwacze. Mamy jednak pewność, że są całkowicie funkcjonalne i spełniają wszystkie niezbędne normy jakości. Z kolei używane wtryski są jedynie wyczyszczone, ale nie możemy być pewni co do ich sprawności. Często takie części różnią się pod względem parametrów i pochodzą z różnych źródeł. Zainstalowanie takich wtrysków w pojeździe będzie wiązało się z nierówną pracą silnika, o ile w ogóle ich montaż się powiedzie. Najlepszą opcją wydaje się być zakup zregenerowanych wtryskiwaczy, ponieważ przechodzą one dodatkowo testy sprawnościowe na stole probierczym, które w stu procentach potwierdzają użytkowość części. Co więcej, wymiana wtryskiwaczy na zregenerowane jest najbardziej atrakcyjna cenowo.

Wtrysk nie chce wyjść – co zrobić?

W pierwszej kolejności należy zastosować preparat na zapieczone wtryski, który dzięki odpowiedniemu składowi chemicznemu rozpuści rdzę oraz inne uciążliwe zanieczyszczenia zalegające na wtryskiwaczu. Następnie można spróbować wyjąć wtryski, uważając tym samym, aby elementy, za które chwytamy, się nie urwały.

Wtryskiwacz nie chce wyjść – co zrobić?
Wtrysk nie chce wyjść – co zrobić?

W profesjonalnych warsztatach samochodowych stosuje się specjalny przyrząd do wyciągania wtryskiwaczy. Montujemy go za pomocą śruby pociągowej i szukamy punktu podparcia, który znajduje się zazwyczaj na górnej części jednostki napędowej.

Jeśli więc mamy do czynienia z tego typu awarią, nie warto decydować się na wyciąganie wtrysków domowym sposobem. Najlepiej udać się do fachowca, który posiada odpowiedni sprzęt i właściwe środki chemiczne.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Wymiana zapieczonych wtryskiwaczy jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznego narzędzia oraz wiedzy i doświadczenia w diagnostyce układów common rail. Zanim rozpoczniesz wymianę wtryskiwaczy, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta oraz upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia i umiejętności. Poniżej znajduje się krótki opis procesu wymiany wtryskiwaczy: Demontaż pompowtryskiwaczy: Przed wymianą wtryskiwaczy należy prawidłowo zdemontować pompowtryskiwacze, odłączyć przewód paliwowy, odkręcić kołnierz zabezpieczający i zdjąć osłonę zabezpieczającą. Odłączenie przewodów: Odłączyć przewody elektryczne od wtryskiwaczy. Odkręcenie wtryskiwaczy: Odkręcić wtryskiwacze z głowicy silnika używając specjalnego klucza do pompowtryskiwaczy. Wymiana wtryskiwaczy: Wymienić uszkodzone wtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki